لیفت بازو و 3 روش انجام آن !!! نتایج لیفت بازو دقیقا چیست؟

0 164

 

لیفت بازو یا به اصطلاح پزشکی ، براکیوپلاستی در واقع همان جراحی زیبایی بازو می باشد که به منظور حذف و برداشتن بافت های آویزان از ناحیه زیربغل تا آرنج که سبب ظاهری افتاده در بازو شده است انجام می شود. گاهی لیفت بازو همزمان با لیپوماتیک بازو انجام می شود تا علاوه بر رفع افتادگی پوست در این ناحیه با حذف چربی های زائد و سپس محکم کردن پوست بازو ، ظاهری خوش فرم و مستحکم به بازوان ببخشند.

 

بالا کشیدن پوست بازو نام دیگر این عمل جراحی است.

 

چرا عمل لیفت بازو ؟!

گاهی افراد به دلایلی همچون افزایش سن ، نوسان وزن و یا عواملی ژنتیکی دچار افتادگی پوست در ناحیه بازوها می شوند. اغلب این افراد حتی پس از تمرین ها و حرکات ورزشی منظم نیز قادر به رفع این افتادگی و حذف پوست اضافه ایجاد شده نیستند چرا که در این موارد پوست یا دیگر حالت ارتجاعی خود را از دست داده است و یا اینکه بافت زمینه بازوها ضعیف و در عین حال محل تجمع چربی ها شده است. به همین دلیل لیفتینگ بازو می تواند به کمک اینگونه افراد آمده و بازوانی خوش فرم و متناسب برای آنها را به وجود آورد.

 

نتایج لیفت بازو چه خواهد بود ؟

 • پوست اضافی موجود در نواحی زیر بغل تا آرنج را تا جایی که امکان دارد حذف می کند.
 • با صاف کردن پوست و کاهش چروک های این ناحیه ، شکلی متناسب تر و زیباتر به بازو می دهد.
 • ظاهر بازو را جوان تر ، مستحکم تر و خوش فرم می نماید .
 • بافت های نگهدارنده زمینه بازو که در واقع تعیین کننده شکل بازو نیز هستند را کشیده و آن را صاف می کند.
 • چربی های موضعی بازو را که به شکل توده در یک جا جمع شده اند تا حد ممکن کاهش می دهد.

عمل لیفت بازو چیست ؟

لیفت بازو نوعی جراحی است که هدفش شکل دهی مجدد به بازوها از ناحیه پایینی بازوها از زیر بغل تا آرنج می باشد.

 

گزینه های مناسب برای لیفت بازو و کوچک کردن بازو چه افرادی هستند ؟

 1. افرادی که به طرزی عاقلانه و منطقی به نتایج پس از لیفتینگ بازو امید داشته باشند و انتظار معجزه را در سر خود نپرورانند.
 2. افرادی که در بخش پایین بازوهایشان دچار افتادگی پوست هستند و یا در این ناحیه تجمع چربی بیش از حد دارند.
 3. افرادی که نه تنها اضافه وزن ندارند بلکه وزن آنها نیز ثابت می باشد.
 4. افرادی که از نظر جسمانی سالم بوده و به بیماریهایی که می تواند ریسک عمل را بالا ببرد یا فرآیند بهبودی را با تاخیر مواجه کند ، دچار نیستند.
 5. افرادی که سیگاری نیستند و یا نوشیدنی های الکلی مصرف نمی کنند.
 6. افرادی که مسن یا سالخورده هستند و همین امر دلیل افتادگی بازوهایشان می باشد.
 7. افرادی که به دلایلی مثل ژنتیک ، حالت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند و به رغم ورزش های روزانه موفق به رفع افتادگی بازوهایشان نشده اند.
 8. افرادی که افتادگی شدید پوستی در بازوان خود دارند و در عین حال اضافه وزن شدید ندارند.

لیفت بازو - جراحی زیبایی بازو

 

اقدامات پیش از لیفت بازو چه هستند ؟

 • طی یک جلسه مشاوره سابقه پزشکی فرد ، میزان سلامت وی شیوه زندگی فرد و مواردی نظیر این بررسی می گردد. تا مشخص شود که آیا این عمل مناسب شما هست یا خیر.

علاوه بر این احتمالا در این جلسه پزشک جراح از شما خواهد پرسید که :

 1. آیا تا کنون سابقه جراحی داشته اید ؟
 2. ویتامین یا داروی خاصی مصرف می کنید ؟
 3. سیگاری یا الکلی هستید ؟
 4. حساسیت دارویی به خصوصی دارید ؟
 5. انتظاراتتان از جراحی و بهبودی پس از آن چیست ؟
 • لازم است جهت اطمینان از وضعیت سلامتی شخص ، تست ها و آزمایشات خاصی مثل ازمایش خون ، انجام شود که معمولا پزشک آنها را پیش از جراحی تجویز می کند.
 • از وضعیت بازوهای شما عکس گرفته می شود و در پرونده پزشکی تان قرار می گیرد.
 • علاوه بر اینها به شما گفته خواهد شد که از چه نوع بیهوشی برای شما استفاده می شود و یا اینکه در روز عمل چه باید بکنید و پس از آن چگونه از زخم ایجاد شده مراقبت نمایید تا نتایج به بهترین نحو حاصل شود.
 • چند ساعت پیش از شروع عمل جراحی لیفت بازو  نه چیزی خوررده و نه چیزی بیاشامید.
 • حتما حتما در روز جراحی لباس گشاد به تن داشته باشید و برای بعد از آن نیز لباس گشاد دیگری با خود همراه داشته باشید چرا که در این صورت دیگر مجبور نیستید بازوهایتان را که تازه بخیه شده اند تحت فشار قرار داده و یا بیش از اندازه حرکت دهید.
 • تا چند هفته پیش از جراحی نباید داروهای ضد انعقاد خون نظیر آسپرین مصرف نمایید.
 • دست کم 4 تا 6 هفته پیش از عمل و حتی 3 هفته بعد از عمل کشیدن پوست بازو نباید سیگار مصرف بکشید و یا الکل مصرف نمایید.
 • لازم است مدت مشخصی پیش از جراحی از مصرف داروهای گیاهی و یا مکمل های ضد التهاب پرهیز کنید چرا که احتمالا خونریزی در حین و یا پس از جراحی را افزایش می دهند.
 • سعی کنید غذاهایی نظیر سبزیجات و یا گوشت بدون چربی که به معروف به افزایش دهنده روند بهبودی هستند ، به حد کافی پیش از جراحی زیبایی بازو مصرف نمایید.
 • بهتر است یک شب قبل از عمل لیفت بازو با صابون ضد باکتری حمام کنید.
 • معمولا این عمل را در بیمارستان ها انجام می دهند.
 • در صورتی که قرار است عمل لیفتینگ بازوی شما در مرکزی سرپائی انجام شود حتما با فردی از آشنایان خود هماهنگ کرده و از او بخواهید که در روز عمل ، شما را همراهی کند. اغلب لازم است که فردی نیز دست کم شب اول با شما باشد. البته در صورتی که بیمارستان نیز عمل کنید این توصیه را در نظر داشته باشید.
بیشتر بخوانید
نتیجه نهایی لیپوماتیک چگونه است ؟! نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک !!!

 

لازم است این نکته را به خاطر داشته باشید که : 

معمولا پس از جراحی لیفت بازو ، بر روی بافت داخلی بازو ، یا بافت بیرونی آن (بستگی به شیوه عمل دارد) ، اسکار و جای زخمی بلند به جا بماند. به همین دلیل بایستی پیش از تصمیم برای انجام این جراحی با این موضوع کنار بیایید وگرنه به دردسری بزرگی می افتید و ممکن است به شدت از کرده خود پشیمان شوید .
از این رو پیشنهاد می کنیم با فکر باز ، در این مورد تصمیم بگیرید.

 

بهترین روش لیفت بازو کدام است ؟

جراحی بازو همزمان با لیپوساکشن بازو و تخلیه چربی های تجمع یافته در زیر پوست این ناحیه ، بهترین نوع جراحی زیبایی بازو به حساب می آید. چرا که در این روش هم پوست شل شده بازو جدا و حذف می شود و همین اینکه با برداشت چربی های اضافه آن ، می توان به بهترین نتیجه در مورد فرو دهی بازوها دست یافت.

 

نحوه انجام جراحی لیفت بازو

در مرحله اول که بیهوشی انجام می شود ، ممکن است فرد را به صورت بیهوشی محدود و یا با بیهوشی کامل آرامش دهند. انتخاب هر یک از این روش ها بر عهده پزشک جراح و با توجه به شرایط کنونی بیمار انجام می شود .

در مرحله بعد ، میزان افتادگی بازو بررسی می شود تا بتوان از طریق آن میزان برش پوست بازو را مشخص کرد. حال بستگی به محلی که پوست از آن آویزان شده و قرار است که برداشته شود، برشی با طول و اندازه مشخص زده می شود. این مرحله که بسیار چالش برانگیز است ، ممکن است به 3 روش انجام شود که انتخاب هر یک از این روش ها به عهده پزشک انجام شود.

 

این 3 روش از جراحی زیبایی بازو عبارتند از :

1 . لیفت استاندار بازو : در این روش ، برش در قسمت داخلی بازو از زیر بغل تا نزدیکی آرنج ایجاد می شود. در این روش جای برش از نمای جلو نمایان نیست و کمتر دیده می شود. این روش مناسب کسانی است که افتادگی زیادی دارند و در عین حال دوست ندارند جای زخم از پشت بازوهایشان مشخص باشد و تمایل به پنهان بودن اسکار و جای زخم ایجاد شده ، دارند.

 

براکیوپلاستی - فیلم جراحی بازو

 

2 . لیفت کامل بازو : در این روش از جراحی زیباییی بازو ، که به آن لیفت L شکل بازو نیز می گویند ، بریدگی در پشت بازوها ، به شکل L  و با شروع از آرنج و کشیده شدن به سمت پایین بازو و در نهایت رسیدن به حفره زیر بغل ، ایجاد می شود. این روش معمولا برای کسانی انجام می شود که اخیرا وزن زیادی کم کرده اند چرا که می توان با استفاده از این روش نواحی زیادی از پوست را به نحوی طبیعی محکم کرد و قوام داد. به همین دلیل گاهی در این روش پوست زیر بغل ، که در دو سمت سینه قرار دارد ، برش خورده و بافت آن سفت می شود.

 

فیلم لیفت بازو - فیلم عمل جراحی زیبایی بازو

 

3 . مینی لیفت بازو : در این روش از لیفتینگ بازو که به آن لیفت جزئی بازو نیز گفته می شود ، تا حد امکان برش ها کوچک و حداقلی زده می شود. این روش تنها برای افرادی مناسب است که زیاد افتادگی بازو ندارند. در این روش برش ها ، دقیقا بالای زیر بغل زده می شود. به همین دلیل اسکار به جا مانده از این روش ، در زیر بغل مخفی است و قابل مشاهده نمی باشد.

لیفت بازو - درمان افتادگی بازو

 

پس از ایجاد برش ، میزان پوست اضافی برداشت می شود . ممکن است پزشک برای اینکه نتیجه ای بهتری از عمل به دست بیاورید طبق توافقاتی که پیش از عمل با بیمار انجام داده است ، همزمان با برداشتن و کشیدن پوست بازو ، از طریق لیپوساکشن چربی های اضافه موجود در این ناحیه را تخلیه کند تا بازو فرمی کوچکتر ومناسب به خود بگیرد.

پس از اتمام مراحل بالا ، برش های زده شده ، با استفاده از بخیه هایی مخصوص به طرف داخل زده می شود و سپس بافت نگهدارنده بازو و تحتانی پوست تقویت و محکم شده ، در موقعیت جدید خود ثابت گردیده، شکل دهی می شوند. پس از آن پوست باقی مانده بر روی بافت بازو کشیده می شود. پس از آن نوبت به بستن زخم می رسد. بستن محل برش ها می تواند با استفاده از بخیه معمولی انجام گیرد و یا در این مورد بخیه های قابل جذب استفاده شود. در صورت استفاده از بخیه های معمولی لازم است بعد از گذشت 2 هفته از جراحی طی یک جلسه ویزیت کشیده شوند. معمولا تمام فرآیند جراحی در عرض 1 تا 2 ساعت انجام می شود.

بیشتر بخوانید
لیفت بازو بدون جراحی با 9 تکنیک موثر !! مزایای لیفت بازو بدون عمل !

در صورتی که افتادگی پوست بازو در فرد زیاد باشد ، برش از زیر بغل تا نزدیک آرنج زده می شود اما در افرادی که کمتر دچار افتادگی بازو هستند با ایجاد تنها یک برش محدود می توان افتادگی و شلی پوست را برطرف کرد.

 

جراحی لیفت بازو همراه با لیپوساکشن

جراحی همراه با لیپوساکشن یک روش عالی جهت فرم‌دهی بازوها بدون اینکه جای زخمی باقی بگذارد می‌باشد. با این روش، دیگر اسکارهایی که پس از عمل‌های پیشرفته ای مثل جراحی لیفت بازو ( براکیوپلاستی ) بر روی بازوها باقی می‌ماند، بدان صورت ایجاد نخواهد شد. لیپوساکشن از آن عمل هایی است که معمولا همراه با جراحی‌های دیگر انجام می‌شود. برای انجام لیپوساکشن بازو اغلب از دستگاه لیپوساکشن بادی جت  استفاده می‌شود. چرا که این دستگاه روشی ملایم و در عین حال ایمن برای انجام لیپوساکشن به شمار می رود که طی آن، چربی‌ها را با استفاده از اسپری آب از محل مورد نظر خارج می کنند.

گفتنی است که در اغلب موارد عمل لیپوساکشن بازو ، همراه با لیپوساکشن بخش ‌های دیگری از بدن مانند پهلو ، ران پاها و شکم انجام می‌ شود.

علاوه بر این، لیپوساکشن بازو را می‌توان با جراحی ‌های زیبایی تنه و اندام مثل جراحی زیبایی سینه‌ یا جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) به طور همزمان انجام شود.

 

بهبودی پس ازعمل لیفت بازو

پس از انجام جراحی ، جای برش ها با استفاده از پانسمانی کشسانی ، پانسمان می شود . دلیل استفاده از پانسمان کشسانی در این جراحی ، خاصیتی است که در کاهش تورم پس از عمل دارد. به علاوه ممکن است در برخی افراد لوله ای را در زیر پوست شان و در نزدیکی محل برش قرار دهند تا خون و  مایعات اضافی جمع شده در زخم را به بیرون براند. در صورتی که پزشکی حاذق را برای لیفت بازوان خود انتخاب کرده باشید بعید است نتایج این عمل ، شما را راضی نکند.

 

چه موقع پس از عمل براکیوپلاستی می توان نتایج به دست آمده را مشاهده کرد ؟

معمولا بلافاصله پس از عمل براکیوپلاستی فرد در ناحیه بازوها کشش و محکم تر شدن بافت های بازو را احساس می کند. اما برای مشاهده نتایج نهایی پس از عمل جراحی زیبایی بازو لازم است مدتی صبر کنید تا حداقل کبودی ها ، التهاب و تورم ایجاد شده ، کاهش یابد. معمولا پس از گذشت 1 هفته این علائم کاهش یافته یا بهبود پیدا می کنند. با این وجود برای مشاهده بهبودی نهایی باید 6 هفته از زمان جراحی گذشته باشد. پس از این مدت است که فرد می تواند دوباره به انجام کارهای طبیعی و روزمره خود مشغول شود و از این بابت برایش محدودیتی وجود ندارد.

خوشبختانه نتایج عمل بازو دست ، طولانی مدت است با این حال فرد نباید از ثابت نگه داشتن وزن خود و حفظ تناسب عمومی بدنش غافل شود تا از این طریق نتایج ماندگارتر باقی بمانند. در ضمن ممکن است روند پیری مقداری از نتایج را کاهش دهد اما در صورت داشتن سبک زندگی سالم این اطمینان را می دهیم که بخش زیادی از استحکام بازوها همچنان پایدار خواهند ماند.

 

هزینه عمل جراحی بازو

هزینه عمل جراحی بازو از فردی به فرد دیگر متغیر است. این تفاوت به دلیل میزان برداشت پوست در افراد است که ممکن است مقدار زیادی برداشت پوست لازم باشد و یا فقط با برداشتن کمی از پوست مشکل برطرف گردد. از طرفی هزینه عمل جراحی بازو در شیراز با شهرهای دیگری مثل تهران ، تبریز ، مشهد و اصفهان یکسان نیست. فاکتورهای دیگری که می تواند بر روی هزینه عمل جراحی بازو تاثیر بگذارد ، تجهیزات اتاق عمل ، بیهوشی مورد استفاده ، هزینه های جانبی ، آزمایش های مورد نیاز ، عکس هایی که باید گرفته شود ، هزینه بیمارستان ، هزینه داروها ، وسایلی که جهت مراقبت های پس از عمل به فرد داده می شود ، دستمزد پزشک که معمولا بر اساس میزان تجربه و مهارتش در جراحی لیفت بازو دریافت می کند، مدت زمان جراحی و همینطور نوع برش و مدل جراحی ای که انجام می شود و مواردی از این دست می باشد.

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که هزینه لیفت بازو مشمول بیمه نمی گردد و باید به صورت آزاد پرداخت گردد.

اما یادتان باشد که مهم تر از هزینه لیفت بازو رضایتمندی شما از نتیجه عمل است . پس این نکته را به خاطر داشته باشید که در زمان انتخاب جراح لیفت بازو ، اینکه وی ، چه میزان مهارت و تجربه داشته باشد و شما چقدر با او راحت باشید می تواند به اندازه هزینه لیفت بازو اهمیت داشته باشد.

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر لیفت بازو و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

مطالع بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 1 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − نه =