بوتاکس زیر بغل چیست ؟! هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است ؟!

بوتاکس زیر بغل چیست ؟! هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است ؟!
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 25, 2019بدون دیدگاه

 

بوتاکس زیر بغل پیشرفته ترین روش درمان تعریق بیش از حد زیر بغل ( هیپرهیدروز ) ، پا و یا کف دست می باشد . این شیوه در حال حاضر موثرترین روش برای حل این مشکل به شمار می رود . از مزایای بوتاکس کردن زیر بغل می توان به غیر تهاجمی بودن این متد و نداشتن دوره نقاهت اشاره ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

بوتاکس زیر بغل پیشرفته ترین روش درمان تعریق بیش از حد زیر بغل ( هیپرهیدروز ) ، پا و یا کف دست می باشد . این شیوه در حال حاضر موثرترین روش برای حل این مشکل به شمار می رود . از مزایای بوتاکس کردن زیر بغل می توان به غیر تهاجمی بودن این متد و نداشتن دوره نقاهت اشاره کرد . درست است که اغلب باید برای قیمت بوتاکس زیر بغل مبلغ زیادی در نظر بگیرید ؛ اما می توان گفت هزینه بوتاکس کردن زیر بغل نسبت به نتایجی که برای فرد خواهد داشت ، ارزشش پرداختن را دارد .

اگر به دنبال این هستید که بدانید اصلا بوتاکس زیر بغل چیست یا اینکه هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است و حتی ایا بوتاکس زیر بغل عوارض دارد یا خیر و … پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید .

کلینیک زیبایی پوست و مو
جهت مشاوره و تماس، شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  5345 077 0919
شیراز : 5393 053 0917
اصفهان : 4651 215 0913
مشهد : 6082 317 0915
مشهد : 3262 934 0912
تبریز : 5759 508 0922
کرج : 5345 077 0919

کاربردهای بوتاکس

هدف از تزریق بوتاکس در ابتدا ، تنها جوانسازی و زیبایی پوست بوده است . بدین طریق که با فلج کردن پوست به طور موقت مانع چروک شده آن می شد . اما تحقیقات تزریق بوتاکس را گسترده تر کرد و علاوه بر کاربرد در حوزه زیبایی ، جنبه درمانی نیز پیدا کرد . از این رو بوتاکس به مرور در رفع تعریق بیش از حد زیر بغل ،‌ درمان میگرن و حتی‌ اسپاسم عضلانی به کار گرفته شد .

 

بوتاکس زیر بغل چیست ؟

بوتاکس ، همان سم بوتولیسم است که با تغییرات بنیادی ای که متخصصات و پژوهشگران این حوزه در آن ایجاد کردند ، برای تزریق در بدن انسان جهت درمان و زیبایی کاربردی شد بدون اینکه صدمه ای به سلامت افراد بزند .

 

حال این سوال مطرح می شود که بوتاکس زیر بغل چیست ؛ در پاسخ باید گفت که  :

این بوتاکس بر روی غدد برون ریز ترشح کننده عرق اثر گذاشته و مانع از عرق کردن بیش از حد در این ناحیه می شود . برای دستیابی به این نتیجه تزریق بوتاکس در عمق درم پوست ؛ همانجایی که غدد قرار دارد و با فواصل  5/1 سانتی متر از هم ، انجام می شود .

 

هیپرهیدروز چیست ؟

عارضه ای است که باعث می شود بدن فرد بیش از اندازه عرق کند . در نتیجه آن بدن ، مقدار زیای آب از دست می دهد . یکی از ویژگی بارز این مشکل این است که حتی در زمان هایی هم که گرم نیست ،‌بدن خو د به خود و به طرزی عجیب ، تعرق دارد در حدی که لباس فرد خیس می شود .  هیپرهیدروز می تواند ، اعتماد به نفس فرد را سلب کرده و او را از حضور در اجتماع دور بدارد . اینجاست که بوتاکس در زیر بغل فرد را مداوا کرده و به افزایش اعتماد به نفس او کمک می کند .

 

عملکرد بوتاکس زیر بغل

با تکنیک تزریق بوتاکس در زیر بغل ، ارتباط اعصاب محرک سمپاتیک با غدد عرق قطع می شود در نتیجه پالس‌های عصبی متوقف شده و اجازه نمی دهند عضلات دور غدد عرق فعالیت کنند . از این رو دیگر عرق چندانی تولید نمی شود . اگر این تزریق به درستی صورت گیرد ، تاثیر آن در حدی است که می تواند موضع درمان را به طور کامل خشک کند و افرادی که تا مدت ها از خیسی ناشی از عرق دررنج بوده اند را با رضایت کامل راهی منزل کند .

 

نحوه بوتاکس کردن زیر بغل

تعداد تزریق ها به گستردگی ناحیه درمان برمی گردد اما به طور میانگین یک تزریق در هر سانتى‌متر مربع از پوست کافی است . در صورتی که تزریق به وسیله گان مزوتراپی انجام شود تزریق دقیق تر و نتایج موثر تر خواهد بود ، به علاوه اینکه درد احتمالی ناشی از تزریق نیز به طرز قابل توجهی به حداقل می رسد . اگر چه تزریق بوتاکس به زیر بغل درد ندارد اما در مواردی که بیمار حساس است از بی حسی موضعی استفاده می شود .

بوتاکس زیر بغل چیست - هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است   در ابتدا پزشک با تزریق ماده بی حسی ، موضع درمان را بی حس می کند . پس از آن تزریق بوتاکس در نقاط مشخصی و با استفاده از سوزن های مخصوص و بسیار ریز در پوست و در نزدیکی غدد تعریق تزریق می شود . یک متخصص در نظر دارد که دوز استاندارد تزریق بوتاکس در زیر بغل ، 50 واحد می باشد و این مقدار بسته به شرایط فرد قابل تغییر است . هر جلسه درمان بین 10 تا نهایتا 40 دقیقه به اتمام می رسد .

 

راه های درمان تعریق بیش از حد در زیر بغل به روش پزشکی

 1. مصرف داروهای ضد تعریق که پزشک متخصص تجویز کرده است .
 2. استفاده از گزینه جراحی
 3. تمیز کردن روده بزرگ در برخی از افراد
 4. برداشتن موهای زیر بغل از طریق لیزر
 5. بررسی داروهای مصرفی فرد توسط پزشک که احتمالا سبب تعریق بیش از حد در آنها شده است .
 6. بوتاکس کردن زیر بغل از طریق متوقف ساختن سیستم عصبی تولید عرق در زیر بغل
بیشتر بخوانید
داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی و 7 روش طبیعی زیبایی بینی

 

در حال حاضر بهترین و موثرترین درمان تعریق بیش از حد ، تزریق بوتاکس می باشد .

 

مزایای بوتاکس زیر بغل

 • این روش بی ضرر بوده و مورد تایید سازمان  FDA‌نیز می باشد .
 • این مدل تزریق بوتاکس را می توان در نواحی پا ، دست یا صورت نیز انجام داد .
 • به خوبی می تواند از پس مسدود کردن غدد تعریق و در نتیجه کاهش عرق کردن فرد بر بیاید.

بوتاکس زیر بغل درد دارد هزینه بوتاکس زیر بغل

 • از آنجایی که دوزهای کم تزریق می شود پس روشی ایمن به حساب آمده و تاثیر بدی بر سلامت فرد نخواهد داشت .
 • تنها ناحیه محدود درمان را تحت تاثیv قرار خواهد داد و کار ماهیچه های کناری را مختل نخواهد کرد .
 • بوتاکس کردن زیر بغل عوارض چندانی ندارد و حدود 20 سال است که توسط متخصصان در سرتاسر جهان انجام می شود .
 • دوز سم بوتولیسم برای هر فرد به صورت مجزا و دقیق محاسبه می شود ، از این رو نتایجی تضمین شده به دنبال دارد .
 • نتایج قابل اطمینانند و بلافاصله قابل مشاهده می باشند .
 • محدودی چندانی پس از درمان وجود ندارد مگر اینکه دوری از سونا ،‌ اجتناب از انجام ورزش های سنگین و عدم مصرف الکل تا مدتی پس از تزریق
 • غیر تهاجمی بوده وبدون ایجاد زخم در بدن انجام می شود . از طرفی تزریق بوتاکس در زیر بغل یک روش سرپایی بوده و بیهوشی نیاز ندارد.
 • نتایج حاصل از این درمان در صورت رعایت تعداد جلسات توصیه شده پزشک طولانی مدت خواهد بود .

 

ایا بوتاکس زیر بغل عوارض دارد ؟

بررسی ها نشان می دهد که این روش بدان صورت عوارض ندارد . با این حال پاسخ این سوال که ایا بوتاکس کردن زیر بغل عوارض دارد را می توانید بیشتر به صورت معایب این روش دریافت کنید تا عوارض آن . عوارض و معایب این تکنیک عبارتند از :

 • معمولا هزینه بوتاکس در زیر بغل بالاست ( اگرچه به نتایج آن می ارزد!! ) چرا که قیمت بوتاکس در زیر بغل نسبت به دیگر بوتاکس ها گران تر است .
 • در صورتی که تنها یک بار تزریق انجام شود ، نتایج کوتاه مدت خواهند بود و نهایتا 6 تا 8 ماه ماندگار می مانند .
 • بدن برخی از افراد نسبت به سم  بوتولینوم مقاومت نشان می دهند و پس از تزریق بوتاکس ، بلافاصله بدن شان شروع به تولید آنتی بادی سم بوتولینوم می کند .
 • برخی از افراد بعد از تزریق بوتاکس دچار مشکلات بلع ، گفتار و یا اختلالات تنفسی می شوند .
 • گاهی نیز ممکن است فردی پس از تزریق بوتاکس دچار خستگی شود و یا در خود ضعف عضلانی احساس کند .
 • گاهی بوتاکس کردن زیر بغل عوارض دیگری نظیر مشکلات بینایی و یا احساس سرگیجه دارد .
 • احتمال بروز واکنش های آلرژیک مانند اگزما ،‌ بپورات پوستی و یا خارش در برخی افراد نیز وجود دارد .
 • در مواردی نیز دیده شده است که پس از تزریق بوتاکس در دست ،‌ عضلات دست به خصوص در ناحیه شست به طور موقت دچار ضعف شده است که پس از مدتی حل می شود .

 

کاندیدای مناسب بوتاکس در زیر بغل

در کنار این شرایط باید در نظر داشت که تزریق این آمپول به مهارت خاصی نیاز دارد و تنها متخصص پوست است که صلاحیت تزریق آن را دارد و نه کسی دیگر . افرادی که ضمن کنترل بیماری های زمینه ،‌ استفاده از لباس های ضد عرق ،‌ کاهش وزن خود و یا مصرف داروهای ضد تعریق باز هم موفق به درمان و متقف ساختن تعریق بیش از حد زیر بغل خود نشده اند به شرط داشتن شرایط زیر می توانند بر روی بوتاکس حساب باز کنند . از جمله این شرایط عبارتند از :

 1. بیماری های زمینه ای نداشته باشند.
 2. برخی از داروهای خاص را استفاده نکنند .
 3. دچار احتلالا تنفسی و یا گفتاری نباشند
 4. حداقل 18 سال داشته باشند .
 5. طبق تشخیص پزشک متخصص ، دارای مشکل هیپرهیدروز باشند.
 6. مبتلا به بیماری های عضلانی نباشند .
 7. بیماری عصبی نداشته باشند .

 

آیا بوتاکس زیر بغل درد دارد ؟

در بیشتر کلینیک ها و مطب های پزشکی برای تزریق بوتاکس به زیر بغل از گان مزوتراپی به جای سوزن استفاده می شود چرا که هم به کاهش درد کمک شایانی می کند و هم اینکه سبب می شود تزریق بوتاکس در عمق مناسبی انجام شود .

علاوه بر این برخی به این دلیل که احیانا شنیده اند بوتاکس زیر بغل درد دارد قبل از انجام آن استرس دارند و ترجیح می دهند به نوعی موضع درمان را بی حس کنند ، برای این افراد از کرم های بی حس کننده در کنار کمپرس یخ جهت بی حسی ناحیه تزریق استفاده می شود .  به علاوه کرم هایی مثل  EMLA جهت بی حس زدن موضع به کار می رود .

 

مدت زمان اثر گذاری بوتاکس پس از تزریق در زیر بغل و ماندگاری آن چقدر می باشد ؟

هدف تزریق بوتاکس در زیر بغل برای رفع عرق توقف ترشح آن و خشک شدن پوست می باشد . حدودا 5 روز تا یک هفته طول می کشد تا بوتاکس تزریق شده ، اثر خود را بر روی غدد تولید کننده عرق زیر بغل بگذارد و مانع تولید عرق در این ناحیه شود .

معمولا پزشک از فرد می خواهد که پس از 2 هفته برای ارزیابی نتایج به کلینیک مراجعه نماید . در این ارزیابی اگر که نقطه ای پیدا شد که همچنان ترشح عرق دارد ، دوباره تحت تزریق بوتاکس قرار می گیرد .

جالب است بدانید که مدت زمان تاثیر بوتاکس در کاهش تعریق طولانی تر از اثری است که بر روی عضلات اخم کننده صورت  می گذارد . دلیل این امر ، اثر طولانی است که بوتاکس بر روی غدد برون ریز عرق می گذارد . معمولا اثرات این تزریق در زیر بغل 6 تا 9 ماه و در برخی از افراد حتی تا 1 سال باقى مى ‌ماند ( در صورتی که تزریق صحیح و با استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب انجام شود ) . در حالی که تزریق در عضلات صورت به طور میانگی 4 ماه دوام می آورد .

بیشتر بخوانید
هایفوتراپی | 15 کاربرد هایفوتراپی در جوانسازی ، زیبایی و لاغری !!!

ایا بوتاکس زیر بغل عوارض دارد - قیمت بوتاکس زیر بغل

در صورتی که تزریق در چند نوبت و به صورت سالی یک بار ادامه پیدا کند . تعریق تا حد زیادی کم می شود به گونه ای که ، باقی مانده ترشح را می توان با درمان به شکل دارو و بدون نیاز به بوتاکس و یا جراحی ، کنترل کرد .

 

چرا با وجود بوتاکس کردن همچنان عرق می کنم ؟!

به خاطر داشته باشید که اثر درمانی بوتاکس نیاز به گذشت حداقل 3 روز از زمان تزریق دارد. علاوه بر این در صورتی که فرد تزریق کننده متخصص نبوده و مهارت کافی برای انجام این کار نداشته باشد احتمال تزریق ناصحیح بوتاکس ،‌ کافی نبودن میزان تزریق و یا کیفیت پایین بوتاکس استفاده شده نیز وجود دارد . در مواردی اندک نیز بدن فرد در مقابل سم بوتولونیوم مقاومت نشان می دهد و اجازه تاثیر گذاری نمی دهد .

البته به ندرت دیده می شود که افرادی با گذشت 1 ماه همچنان اثری از بوتاکس مشاهده نکرده و شاهد عرق بیش از حد در زیر بغل خود می باشند ، پیشنهاد می شود این گونه افراد جهت ترمیم بوتاکس دوباره به پزشک خود مراجعه نمایند .

 

اقدامات پیش از بوتاکس کردن زیر بغل

باید در نظر داشت که بوتاکسی که جنبه درمانی دارد ، دارای برچسب مخصوص درمانی می باشد .

لازم است حتما پیش از شروع فرآیند ، فرد توسط پزشک معاینه شده ، شرایط پوستی و غدد عرق وی بررسی شود و آزمایشات لازم را انجام دهد تا مطمئن شود که گزینه ای مناسب برای انجام این نوع درمان می باشد . چرا که ممکن است به تشخیص پزشک ، فرد نیازی به تزریق بوتاکس نداشته باشد و مشکلش با روش های دیگر قابل حل باشد .

پیشنهاد می شود جهت کاهش تورم و کبودی احتمالی ،‌ از یک روز قبل از تزریق ،‌ از مصرف داروهایی مثل آسپیرین و ایبوبروفن ، ویتامین و همینطور موادی مثل زنجبیل و سیر و یا جینسینگ خودداری نمایید.

توجه به این نکته اهمیت دارد که جنس و کیفیت بوتاکس تزریقی ، میزان تزریق و سبکی که پزشک در تزریق بوتاکس به زیر بغل به کار می برد از جمله عوامل مهم اند که می توانند به شکلی مستقیم در نتایج حاصل از تزریق بوتاکس درزیر بغل تاثیر گذار باشند .

 

مراقبتهای بعد از بوتاکس زیر بغل

 • در طول 24 ساعت اول پس از تزریق ، زیر بغل دچار التهاب و تورم است که پس از این مدت به شرط رعایت دیگر مراقبتهای بعد از بوتاکس در زیر بغل ، این التهاب کاهش خواهد یافت .
 • پس از گذشت 2 روز ناحیه درمان به آن شکل التهاب ندارد و می توانید به روند عادی زندگی خود بازگردید . برای تسریع فرایند کاه التهاب و تورم زیر بغل می توان از کمپرس یخ استفاده کرد .
 • تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس در زیر بغل اجاز ه لیزر موهای زائد زیر بغل را ندارید به علاوه مجاز به موم انداختن و وکس و یا در کل اپیلاسیون در این ناحیه نیز نمی باشید .
 • تا 24 ساعت نباید ورزش های سنگین انجام داد و یا با آب داغ استحمام کرد .
 • در مواردی ناجیه تزریق ، به صورت مختصر کبود می شود که هیچ جای نگرانی نیست چون خیلی زود کبودی برطرف می شود .
 • افرادی که تعریق بیش از حد آنها با یک جلسه درمان حل نشده است باید در چند مرحله بوتاکس انجام دهند و یا اینکه در همان یک جلسه میزان تزریق در واحد سطح را افزایش دهند .

بوتاکس زیر بغل - هزینه بوتاکس زیر بغل

لازم است به این امر توجه داشته باشید که بوتاکس کردن زیر بغل را نباید به عنوان علاجی قطعی و یکباره برای تعریق بیش از حد تصور کرد ، بلکه باید واقع بین بود و این روش تزریق را راهکاری برای کاهش نشانه های این مشکل در یک بازه زمانی خاص و به مدت محدود در نظر داشت . اگر فردی بخواهد این تاثیرات را ماندگار کند لازم است جلسات درمان را مرتب و با رعایت 7 تا 16 ماه فاصله تکرار کند .

 

هزینه بوتاکس زیر بغل چقدر است ؟

در هزینه بوتاکس کردن زیر بغل دو عامل بیشترین تاثیر را دارند ؛ یکی اینکه مساحت ناحیه تحت درمان چقدر است و دیگری اینکه آیا این کار برای فرد جنبه درمانی پیدا می کند در حدی که بیمه هزینه های آن را متقبل شود یا خیر .

 علاوه بر این عوامل دیگری که در برآورد قیمت بوتاکس زیر بغل موثرند عبارتند از : جنس و کیفیت بوتاکسی است که استفاده می شود ، دوز مورد استفاده از بوتاکس ، ‌میزان دستمزد دریافتی پزشک و اینکه هزینه بوتاکس زیر بغل در مشهد مد نظر است یا بوتاکس زیر بغل در اصفهان یا شهرهای شیراز ، تهران و … ، بی حسی هایی که قبل از تزریق استفاده می شود . میزانی از بوتاکس که تزریق می شود .

ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که در کشورهایی مثل آمریکا هزینه بوتاکس در زیر بغل بسیار گرانتر از قیمت بوتاکس بغل در ایران می باشد .

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر بوتاکس  زیر بغل و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید