لیفت باسن برای چه افرادی گزینه مناسبی است ؟ اهداف اصلی لیفت باسن !

لیفت باسن برای چه افرادی گزینه مناسبی است ؟ اهداف اصلی لیفت باسن !
چکیده این مطلب : انتشار :جولای 8, 2019بدون دیدگاه

 

  لیفت باسن در واقع همان عمل بالا کشیدن باسن و رفع افتادگی باسن است که از طریق برداشتن چربی و پوست اضافه باسن و سپس بالا کشیدن پوست باقی مانده انجام می شود. در نتیجه لیفت باسن ، باسن فرمی جذاب و خوش فرم گرفته و جوانتر به نظر می رسد.   از مزیت های جراحی بالا کشیدن باسن ، سفت شدن ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

لیفت باسن در واقع همان عمل بالا کشیدن باسن و رفع افتادگی باسن است که از طریق برداشتن چربی و پوست اضافه باسن و سپس بالا کشیدن پوست باقی مانده انجام می شود. در نتیجه لیفت باسن ، باسن فرمی جذاب و خوش فرم گرفته و جوانتر به نظر می رسد.

 

از مزیت های جراحی بالا کشیدن باسن ، سفت شدن پوست اطراف ناحیه فوقانی باسن و عضلات آن همزمان با رفع افتادگی باسن ناشی از افزایش سن و عواملی از این دست می باشد.

در این مقاله قصد داریم درباره لیفت باسن ، اطلاعات مفیدذی ارائه دهیم . با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

لیفت باسن چیست؟

لیفت باسن که گاهی با نام گلوتو پلاستی یا ساکشن لیپکتومی برشی پشت شناخته می شود نوعی عمل جراحی است که از طریق آن پوست باسن را به سمت بالا کشیده و در نتیجه باسن سفت شده و ظاهری جوانتر به خود می گیرد.

از نکات قابل توجه در مورد لیفت باسن این است که نباید آن را با لیفت باسن برزیلی اشتباه گرفت. چرا که در لیفت باسن ، چربی ها و پوست اضافی باسن را بر می دارند و سپس عضلات راجمع کرده ، سفت می کنند و در نهایت باسن را به موقعیت نرمال و طبیعی خود بازمی گردانند اما در روش لیفت باسن برزیلی ، از چربی بدن خود فرد استفاده کرده و باسن را حجیم تر و برجسته تر می سازند.

 

اهداف اصلی لیفت باسن

 1. رفع ظاهر سلولیت (چربی زیر پوست) ران و باسن
 2. سفت کردن عضلات باسن
 3. رفع افتادگی پوست باسن
 4. برگرداندن باسن به ظاهر طبیعی و خاصیت کشسانی خود قبل از کاهش وزن شدید و یا افزایش سن

 

لیفت باسن - جراحی بالا کشیدن باسن

 

عمل جراحی بالا کشیدن باسن برای چه کسانی مناسب است؟

 1. افرادی که به رغم داشتن سلامت کامل جسمانی ، انتظارات به جا و معقولی از نتایج لیفت باسن دارند.
 2. افرادی که به علت افتادگی و شل شدگی زیاد پوست در ناحیه باسن و بالای ران خود ، حس می کنند از زیبایی این قسمت کاسته شده و حجم آن کوچکتر به نظر می رسد از این رو تمایل دارند دوباره باسن زیبا و خوش فرمی داشته باشند.
 3. افرادی که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند و یا اینکه وزن آنها به ثبات رسیده است . (چرا که لیفت باسن با هدف حذف چربی های این ناحیه اساسا تصوری اشتباه است)
 4. افرادی که در ناحیه ران و باسن ظاهر سلولیت دارند و تمایل دارند خیلی زود بدن به فرم طبیعی خود بازگردد.
 5. افرادی که سبک زندگی سالم و متعادلی دارند و به رژیم غذایی مناسبی متعهد می باشند.
 6. افرادی که اهل مصرف سیگار یا نوشیدنی های الکلی نمی باشند.
 7. افرادی که به دلایلی نظیر بیماری یا حادثه بخشی از باسن خود را از دست داده اند.
 8. افرادی که اخیرا کاهش وزن شدید داشته اند و حس می کنند پوست باسن آنها حالت افتادگی پیدا کرده است.
 9. افرادی که به دلیل پوست اضافه باسن ، دچار دشواری های حرکتی شده اند.
 10. افرادی که تمایل دارند باسن آنها متناسب و متقارن باشد.
 11. افرادی که احساس می کنند افتادگی پوست باسن آنها سبب شده تا پاهایشان کوتاهتر به نظر برسد.
 12. افرادی که از ابتدا لگن کوچکی دارند.
 13. افرادی که در عین رعایت رژیم غذایی ، ورزش های منظم و … موفق به بالا کشیدن باسن خود نشده اند.
 14. افرادی که به بیماریهایی که احتمالا در حین عمل جراحی خلل ایجاد می کند ، مبتلا نیستند.

به خاطر بسپارید که تنها پزشک جراح می تواند با در نظر شرایط بیمار تعیین کند که آیا وی برای انجام این عمل گزینه ای مناسب هست یا خیر.

 

نحوه انجام عمل لیفت باسن

از آنجاییکه لیفت باسن یک عمل جراحی سرپایی است ، برای بیمار تنها یک بیهوشی عمومی سبک در حد بی حسی  استفاده می شود. البته اینکه دقیقا از این مدل بیهوشی برای فرد استفاده شود یا از ترکیب بیهوشی موضعی و مسکن درون وریدی، کاملا  به نظر پزشک و وضعیت جسمانی فردی که قرار است تحت جراحی لیفت باسن قرار گیرد ، بستگی دارد.

بیشتر بخوانید
عوارض مینی ابدومینوپلاستی چیست ؟ میزان درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی !

پس از بیهوش شدن فرد ، یک برش بیضی شکل در بخش بالایی باسن ( نشیمنگاه ) در بخش داخلی مفصل لگن یا در چین طبیعی باسن در محدوده ای که باسن با بالای ران تماس پیدا می کند، ایجاد می شود. البته برشی که در چین طبیعی باسن زده می شود نسبت به دیگری ، روشی بهتر است چرا که اسکار و جای زخم احتمالی پس از عمل در زیر لباس پنهان می شود و زیبایی باسن را تحت تاثیر قرار نمی دهد. لازم به ذکر است که الگوهای برش قانون خاصی ندارند و به دلیل تفاوت در محل پوست اضافی و مقدار آن یا میزان چربی زائد با هم فرق دارند. به وسیله برش ایجاد شده ، جراح می تواند علاوه بر برداشت و لیپوساکشن چربی های اضافه که به خوش فرم شدن باسن و ران کمک می کند ، هر پوست اضافی و آویزانی را از باسن جدا کرده و باقی پوست را به سمت بالا کشیده ، محکم کند.

 ترکیب همزمان لیپوساکشن باسن و لیفت باسن می تواند نتایج بهتر و متعادلی از باسن به وجود آورد.

در نهایت برش ها را در چندین لایه و با نوارهای جراحی یا چسب های پوستی بخیه می زنند تا پوست حالت کشیدگی خود را حفظ نماید و همچنین احتمال باقی ماندن جای زخم تا حد امکان کاهش یابد.

اینکه اسکار تا چه حد واضح باشد یا نباشد به عوامل متعددی بستگی دارد با این وجود اغلب پزشکان راهکارهایی برای بهبود سریع زخم دارند که به محو شدن یا کمرنگ شدن اسکارها چند هفته یا چند ماه پس از جراحی کمک می کند.

پس از طی مراحل ذکر شده جهت تخلیه مایعات اضافی و خون احتمالی که درون زخم ایجاد می شود لوله ای کار گذاشته می شود. سپس یک گن فشرده کننده به خصوص به فرد داده می شود تا جهت حفظ فرم به دست آمده باسن و کاهش تورم تا مدتی پس از عمل آن را به تن کند به علاوه اینکه داروهایی جهت بهبودی سریعتر و تسکین درد احتمالی از طرف پزشک تجویز می شود.

لازم به ذکر است که اغلب عمل های جراحی بالا کشیدن باسن ، حدود 2 ساعت زمان می برد.

جالب است بدانید که  :

گاهی پیش می آید که پزشک با توجه به مشاهدات خود ، تکنیک جراحی را در حین عمل تغییر می دهد یا همزمان از چند روش دیگر مثل لیپوساکشن ، لیفت ران ، یا جراحی زیبایی شکم استفاده می کند تا بهترین نتایج را ه دست آورد. به همین دلیل اهمیت دارد که پزشکی متخصص و متبحر در این زمینه بیابیم تا بتواند به صلاح دید خود و با احترام به سلایق ما ، بهترین نتایج را برایمان رقم بزند.

این احتمال وجود دارد که به تشخیص پزشک لازم باشد به مدت 24 ساعت پس از جراحی در بیمارستان بستری شوید از این رو لازم است حتما با یکی از دوستان و آشنایان خود هماهنگ نمایید تا در این مدت شما را همراهی کند.

غالبا لیفت باسن به منظور برداشتن پوست اضافی در این ناحیه انجام می شود اما اگر فرد تمایل داشته باشد که باسن سفت تر و در عین حال بزرگتر داشته باشد پزشک تزریق چربی به باسن را به وی پیشنهاد می کند که در این صورت از طریق لیپوساکشن ، چربی های اضافه از نواحی دیگر برداشت می شود و پس از خالص سازی سلولهای چربی در محل جدید در باسن تزریق می شود . این کار علاوه بر کاهش چربی ها در ناحیه برداشت شده ، به برجسته تر شدن و خوش فرم شدن باسن نیز کمک می کند و در عین حال ضرر کمتری نیز نسبت به پروتز باسن دارد .

 

بهبودی و ریکاوری پس از جراحی بالا کشیدن باسن

تا 2 هفته پس از جراحی هر  2 – 3 روز یک بار بایستی برای مراقبت های پزشکی به کلینیک رجوع کرد و پس از گذشت این 2 هفته مدت زمان چک آپ به مدت یک سال به هر هفته یا هر ماه یکبار( بنا به تشخیص پزشک جراح ) تغییر می کند. معمولا فرد می تواند پس از یک هفته به سر کار و زندگی روزانه خود بازگردد که البته این زمان بسته به میزان سنگینی فعالیت های فیزیکی ای که فرد در طول ساعت های کاری خود انجام می دهد ممکن است بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
لیفت صورت چیست ؟! واقعیت هایی درباره انواع عمل لیفتینگ صورت !!!

با انجام جراحی احتمالا در ناحیه باسن دچار کمی تورم ، کبودی یاقرمزی خواهید بود.لازم است 2 – 3 هفته صبوری کنید تا هم تورم و کبودی های ایجاد شده به مرور کاهش یابند و هم نتایج نهایی لیفت باسن به مرور حاصل شود. گفتنی است که التیام کاملا حدودا 6 ماه زمان می برد.

 

پس از لیفت باسن انتظار چه نتیجه ای را داشته باشم ؟

پس از جراحی بالا کشیدن باسن ، چربی ها و پوست اضافه باسن به طور دائمی برداشته می شود ( البته به شرط رعایت سبک زندگی سالم ) و کانتوری جدید و مادام العمر در این ناحیه ایجاد می شود. همان طور که گفته شد نتایج به دست آمده در صورتی حفظ می شوند که فرد ورزش و سبک زندگی سالم را جدی بگیرد و تمام تلاش خود را کند تا مانع کشیده شدن و افتادگی پوست باسن شود و خاصیت کشسانی و شادابی پوست باسن را تا حد امکان حفظ نماید .

 

لیفت باسن - عمل بالا کشیدن باسن

 

این نکته را به خاطر داشته باشید که :

انجام لیفت باسن به تنهایی نمی تواند سبب حجیم تر شدن و برجسته شدن باسن گردد چرا که در طی لیفت باسن فقط پوست و چربی اضافی باسن برداشته شده و پوست باقی مانده در جای جدید خود تثبیت می شوند.

در صورتی که فردی تمایل دارد همزمان با بالا کشیدن باسن ، بزرگ کردن باسن را نیز انجام می دهد بایستی دو عمل بالا کشیدن باسن و تزریق چربی به باسن و یا کارگذاری پروتز و فلپ در باسن را با هم انجام دهد.

 

هزینه لیفت باسن چقدر است ؟

از مهم ترین عواملی که بر روی هزینه لیفت باسن تاثیر گذار است ، مدت زمانی است که جراح برای لیفت باسن در اتاق عمل صرف می کند. این زمان به ساختار اولیه بدن بیمار که ممکن است عضلانی و یا استخوانی باشد و همینطور میزان چربی و نوع توزیع آن در ناحیه باسن ، میزان افتادگی پوست باسن ، مقدار پوست و چربی ای که لازم است برداشت شود و در کل وسعت ناحیه درمان و روش های برداشت و انتقال پوست باسن بستگی دارد. به عنوان مثال افرادی که چاق تر هستند احتمالا نیاز به صبورذی بیتری دارند چرا که رسیدن به شکل و تناسب مورد نظرشان سخت تر است . از طرفی افراد لاغر تر لازم است برای برداشت چربی حساسیت بیشتری به خرجداده و پزشک متبحرتری را برای این کار بگزینند به علاوه اینکه لازم است همزمان با لیفت باسن تزریق چربی را نیز انجام دهند تا نتایج بهتری به دست آورند و همین امر می تواند هزینه لیفت باسن را برای این افراد ، بیشتر کند.

از جمله عوامل دیگری که بر روی قیمت لیفت باسن تاثیر گذار است می تواند موقعیت قرارگیری کلینیک زیبایی باشد چرا که مثلا هزینه لیفت باسن در مشهد با شهرهای دیگری مثل تهران ، اصفهان، تبریز و شیراز یکسان نیست . علاوه بر موارد ذکر شده میزان مهارت و تجربه پزشک ، تجهیزاتی که در اتاق عمل به کار می رود. نوع بیهوشی استفاده شده و … نیز می تواند بر هزینه لیفت باسن تاثیر گذار باشد.

بهترین تصمیم این است که بی توجه به هزینه لیفت باسن ، پزشکی را انتخاب کنیم که بتواند نتایج مورد نظرمان را تا حد امکان بر آورده کند و در عین حال به قدری تجربه داشته باشد تا مجبور نباشیم پس از جراحی لیفت باسن ، یک عمر با مشکلات به وجود آمده ناشی از بی تجربگی پزشک دست و پنجه نرم کنیم !!!

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر لیفت باسن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید