عوارض کویتیشن لاغری ! نکات مهمی که رعایت آنها از مضرات کویتیشن کم می کند !!

عوارض کویتیشن لاغری ! نکات مهمی که رعایت آنها از مضرات کویتیشن کم می کند !!
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 29, 2019بدون دیدگاه

 

  عوارض کویتیشن ؛ روشی که از تکنولوژی کویتیشن که در واقع همان فراصوت است برای حذف چربی ها و در نتیجه لاغر کردن اندام استفاده می کند را باید در کنار مزایای آن در نظر داشت . با اینکه به سادگی می توان طی چند جلسه عمل کویتیشن ، چند اینچ لاغرتر شد و حتی وزن کم کرد با این ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

عوارض کویتیشن ؛ روشی که از تکنولوژی کویتیشن که در واقع همان فراصوت است برای حذف چربی ها و در نتیجه لاغر کردن اندام استفاده می کند را باید در کنار مزایای آن در نظر داشت . با اینکه به سادگی می توان طی چند جلسه عمل کویتیشن ، چند اینچ لاغرتر شد و حتی وزن کم کرد با این وجود نباید از احتمال بروز عوارض کویتیشن نیز غافل شد .

با ما همراه باشید تا درباره عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن و همینطور مضرات کویتیشن اطلاعات بیشتری کسب نمایید .

انجام کویتیشن لاغری در نواحی ، قفسه سینه ، پشت و سر ممنوع است !!! چرا که امواج اولتراسوند کویتیشن با تاثیر بر روی قفسه سینه صدایی قوی شبیه طبل در گوش ایجاد می کند .

 

عوارض کویتیشن لاغری

امواج کویتیشن اگر چه اثرات خوبی بر رفع چربی های اضافه بدن دارند . اما باید مراقب باشید چرا که ممکن است درمواردی نادر و به دلایلی عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن ایجاد گردد . این عارضه ها عبارتند از :

 • تاثیر بر سیستم عصبی ، بافت عروقی و ماهیچه ها ( هر چند اندک )
 • یکی از عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن ،‌افزایش دمای بدن در حین انجام کویتیشن می باشد .
 • علاوه بر این کویتیشن سر و گردن و یا مواحی نزدیک به استخوان نیز می تواند سبب اسیب رساندن به گوش میانی و بافت استخوانی شود و در این صورت ممکن است فرد مدام صدایی مثل صدای سگ را در گوش خود حس کند . به همین دلیل کویتیشن این نواحی ممنوع است .
 • از دیگر عوارض کویتیشن لاغری می توان به قرمز شدن و تحریک پوست اشاره کرد .
 • ممکن است فرد دچار دل درد خفیف شده و یا در ناحیه تحت درمان کمی درد احساس کند .
 • سردرد نیز یکی دیگر از مضرات کویتیشن و عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن به شمار می رود .
 • به دلیل تاثیر امواج فراصوت بر روی آب موجود در چربی ها ، ممکن است در طول درمان فرد احساس تشنگی کند . البته برای کم کردن احتمال بروز این حال توصیه می شود قبل و بعد از کویتیشن به حد کافی آب بنوشید تا دچار مشکل نشوید .
 • علوه بر اینها درصورتی که در حین انجام کویتیشن وسیله ای الکتریکی نظیر موبایل را به همراه داشته باشد احتمال آسیب رسیدن به بدن و یا دستگاه اکترونیکی شما نیز وجود دارید . این عارضه به دلیل جذب انرژی صوتی به این دستگاههای فلزی و یا الکترونیکی و در نتیجه گرم شدن زیاد آنها اتفاق می افتد . بنابراین توصیه می شود در جلسه کویتیشن موبایل را از بدن خود دور نمایید و یا در صورتی که در بدن خود دستگاه IUD کار گذاشته اید به هیچ وجه نباید کویتیشن انجام دهید .
 • در برخی افراد دیده شده پس از درمان با کویتیشن دچار حالت تهوع شده اند .

 

 • در صورتی که فرد در ناحیه شکم کویتیشن انجام بدهد ممکن است دچار اسهال گردد و یا اینکه در شکم وی هوای فشرده به وجود آید . البته این حالت پس از گذشت چند روز برطرف می شود .
 • ممکن است فرد در نتیجه چربی سوزی حوالی زانو ،‌دچار درد در این ناحیه شود .

اغلب عوارض کویتیشن لاغری کوتاه مدت اند و خیلی زود از بین می روند . با این وجود جهت حفظ سلامتی تان ، با توجه به تمامی مواردی که بیان شد بهتر است جهت پیشگیری از بروز احتمالی عوارض کویتیشن لاغری حتما قبل از انجام آن در مورد آن با یک متخصص با تجربه مشورت نمایید .

 

از مزایای کویتیشن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

این روش بدون نیاز به جراحی ، برش ، ایجاد زخم و یا بیهوشی انجام می شود. از این رو یک روش غیر تهاجمی به حساب می آید . پس از لاغری با کویتیشن ، با توجه به سطح انرژی که در حین درمان از امواج اولتراسوند ساطع شده و بر روی بافت چربی اعمال شده ، سلول های چربی نیز به همان میزان از بین می روند .

عمل کویتیشن لاغری در صورتی که توسط متخصصی که در این زمینه مهارت دارد و با تنظیم اصولی درجه امواج اولتراسوند صورت بگیرد :

می تواند در کنار رژیم غذایی با کالری و چربی کم و همینطور فعالیت ورزشی مداوم و مستمر سبب شود تا در نواحی تحت درمان ، پیکر تراشی به خوبی انجام شود و فرد به اندام متناسبی که مورد نظرش بوده است ، برسد .

عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن - عوارض دستگاه کویتیشن

در این صورت است که فرد پس از یک دوره درمان ، بدون نیاز به جراحی و بیهوشی که نتیجه آن نیز یک پیکر تراشی فوق العاده است ، به میزان زیادی از درمان خود رضایت خواهد داشت .

 

مضرات کویتیشن

مضرات و عوارض دستگاه کویتیشن به این دلیل که تکنولوژی جدید ای است و امتحان خود را به طور کامل پس نداده است ، هنوز مشخص نیست . نه تنها مضرات کویتشن بلکه مزایای آن هم بدان صورت که باید مشخص نشده است . از جمله عوارض دستگاه کویتیشن عبارتند از :

 • در روش هایی از لاغری موضعی که در آن ذرات چربی در طول درمان به شکل مایع در می آیند ، چربی ها بعد از ذوب برای اینکه از بدن دفع شوند وارد خون می شوند . همین امر می تواند سبب افزایش تری گلیسرید و کلسترول خون شده و به دنبال آن مشکلاتی را به بار آورد . (البته این مشکل بیشتر در دستگاههای قدیم دیده می شد اما در این مورد هنوز به اثبات نرسیده است)
 • یکی از عوارض دستگاه کویتیشن این است که لرزش ایجاد شده از این دستگاه غشای چربی ها را پاره می کند اما هیچ ضمانتی نیست که همین لرزش به بافت های عروقی ، ماهیچه ها و حتی سیستم عصبی آسیبی وارد نکند .

 

عوارض کویتیشن - عوارض دستگاه کویتیشن

 • قلب نیز ممکن است به شکلی منفی ، تحت تاثیر امواجی که از این دستگاه ساطع می شود قرار گیرد .
 • استفاده از این شیوه درمانی می تواند باعث افزایش فشار خون شود از این رو توصیه می شود کسانی که به لحاظ جسمی در شرایط خاصی هستند مثلا دارای فشار خون بالا هستند هرگز این روش را امتحان نکنند تا گرفتار این مورد از عوارض کویتیشن لاغری نگردند.
 • این روش در صورت استفاده برای افرادی که مشکل قلبی دارند و یا دارای باتری ضربان ساز درون قلب خود هستند می تواند خطر آفرین باشد .
 • در صورتی که تیم درمانی بی توجهی کرده و پروب کویتیشن را ثابت نگه دارند ، ممکن است مشکلات پوستی نظیر سوختگی ، التهاب و در نتیجه اسکاری که از این سوختگی باقی می ماند در نواحی تحت درمان ایجاد شود .

 

عوارض کویتیشن چیست - مضرات کویتیشن

 • در صورت استفاده از دستگاه کویتیشن غیر استاندارد و یا تنظیم غیر اصولی و نادرست این دستگاه توسط افراد آماتور و غیر متخصص می تواند سبب ایجاد کبد چرب در فرد تحت درمان شود . به علاوه اینکه می تواند ناحیه تحت درمان را سوزانده و یا اینکه سبب شود که پس از درمان در آن ناحیه گوشت اضافه ایجاد گردد .
 • در مواردی نیز دیده شده این افراد مبتدی و بدون تخصص بیمار را دچار تب شدید کرده اند و در مواردی حتی اگر موفق هم شده اند که اندکی از چربی ها را حذف کنند اما پس از گذشت زمان کوتاهی چربی های اضافه و در نتیجه چاقی برگشته است و انگار که اصلا درمانی انجام نشده است .

 

بنا براین توصیه می شود که با انتخاب فردی ماهر ، با تجربه و متخصص در زمینه کویتیشن ، سعی کنید تا حد امکان از بروز عوارض کویتیشن لاغری بکاهید .

 

دستورالعمل هایی که لازم است قبل از لاغری با کویتیشن رعایت کرد :

بهتر این است که از چند روز قبل از عمل ، سعی کنید یک رژیم کم کالری را در نظر گرفته و رعایت کنید .

دست کم یک و نیم لیتر آب قبل و بعد از انجام شدن کویتیشن بنوشید . (این کار علاوه بر رفع تشنگی شما به پروسه حذف چربی ها نیز کمک بسیاری می کند )

 

مراقبت هایی بعد از عمل که می تواند از شدت و مقدار عوارض کویتیشن لاغری بکاهد چه هستند ؟

درست مثل دیگر جراحی ها و روش های درمانی ، در صورتی که فرد به خوبی از پس مراقبت های پس از کویتیشن برآید و آنها را رعایت کند ، هم نتایج بهتری حاصل می شود و هم اینکه فرد کمتر دچار  عوارض کویتیشن لاغری خواهد شد . از طرفی در این صورت می توان نتایج به دست آمده را طی مدت زمان بیشتری حفظ کرد . از جمله این دستورالعمل ها می توان موارد زیر را نام برد :

شاید برایتان جالب باشد که بدانید الکل حاوی کالری است بدون اینکه ارزش غذایی داشته باشد . پس بهتر است برای شروع پروسه لاغری ، نوشیدن آن را فراموش کنید .

 • تا حد امکان آب زیاد بنوشید .
 • در رژیم غذایی خود مواد مغذی و آنهایی که به لحاظ تغذیه ای غنی ترند را جای دهید .

عوارض لاغری با دستگاه کویتیشن - عوارض دستگاه کویتیشن

 • غذاهای چرب را از رژیم غذایی خود حذف نمایید .
 • فعالیت های ورزش را برای سفت کردن پوست و کاهش وزن پس از کویتیشن را فراموش نکنید .
 • گاهی اوقات ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است را ماساژ دهید .

 

کرایولیپولیز بهتر است یا کویتیشن لاغری ؟؟

کرایولیپولیز یک نوع درمان غیر تهاجمی می باشد که به وسیله خنک کردن تحت کنترل ، بافت چربی را تا حدی منجمد کرده و در نتیجه سبب کاهش چربی در نواحی مختلف بدن می شود . از کرایولیپولیز جهت تغییر و اصلاح  خطوط نیز استفاده می شود . این روش بیشتر برای درمان چربی موضعی متوسط تا متراکم روشی مناسب است و مورد استفاده در نواحی متفاوت بدن نظیر ساعد ،‌ باسن ، بازوها ،‌  شکم ، زانو و حتی ناحیه ران و ساق پا می باشد .

در این متد ،‌ دستگاه  خنک کننده به اندازه ۲ سانتی متر در زیر سطح پوست نفوذ می کند و بی آنکه به تحریک دمای طبیعی اپیدرم بپردازد ، بافت چربی و چربی ها را به شکلی موثر کاهش می دهد . با اینکه از کرایولیپولیز نباید انتظار درمان چشمگیر چاقی و کاهش وزن را داشت اما می تواند به شکلی موثر و پایدار از چربی های موضعی بکاهد . با این وجود کویتیشن نسبت به کرایو ، باز هم نتایج مؤثرتر و فوق العاده تری دارد به خصوص اگر که همزمان با رژیم غذایی مناسب ترکیب شود .

البته برخی از متخصصین لاغری موضعی ،‌ فرآیند فریز کردن سلول های چربی را که می تواند همزمان به مرگ سلولی ، حذف چربی و در مواردی حتی درمان سرطان نیز بیانجامد ، به کویتیشن لاغری ترجیح می دهند .  از طرفی کرایو لیپولیز معایبی هم دارد ؛ مثلا تنها چربی هایی را می توان توسط این روش محو کرد که شل باشند مثل چربی های اطراف ناحیه شکم . از این رو این متد زیاد برای چربی های مثلا ناحیه ران کارساز نبوده و نمی تواند نتایج اثر بخشی را به جای بگذارد .

 

عملکرد کرایولیپولیز بدین شکل است که سلول های چربی به طور انتخابی و با خنک سازی و فریز شدن حذف شده ، از بین می روند . در حالی که در کویتیشن امواج فراصوت هستند که به تخریب سلول های چربی می پردازند .

 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید