عوارض لیفت بازو !!! مراقبت هایی که بر نتایج لیفت بازو تاثیر می گذارند!

0 100

 

عوارض لیفت بازو از مواردی است که آگاهی از آن می تواند بر تصمیم فرد در مورد اقدام برای این عمل و یا صرف نظر کردن از آن تاثیر بگذارد . علاوه بر این ، در صورتی که فرد برای این عمل اقدام کرده باشد ،‌ اطلاع از مراقبت های پس از لیفت بازو و عمل کردن به آنها البته همراه با مشاوره پزشک می تواند روند بهبودی را سرعت بخشیده و نتایج چشمگیرتری را حاصل نماید .

 

همانطور که می دانید افتادگی پوست در نواحی خاصی از بدن به عنوان مثال پوست بازو ‌سبب می شود تا فرد چاق تر و بیشتر از سن واقعی اش به نظر برسد . این چیزی است که طبیعتا نارضایتی و حتی سرخوردگی را برای فرد رقم می زند و  به دنبال آن زندگی معمولی اش را با اختلال مواجه خواهد خواهد ساخت. از این رو ممکن است فرد در پی راهکارهایی برای رفع این مشکل باشد.

 

یکی از این روش ها که جراحی زیبایی بازو می باشد ، با استفاده از روشی تهاجمی انجام می شود که در نتیجه آن پوست اضافه بازو جدا شده و بازو حالتی شکیل و فرمی بهتر به خود می گیرد. اما مثل هر عمل دیگری این راهکار نیز می تواند به دنبال خود عوارضی به دنبال داشته باشد. عوارض لیفت بازو لازم است جدی گرفته شود تا پس از انجام آن حس پشیمانی گریبان فرد را نگیرد، ‌چرا که عمل لیفت بازو راهی است که بازگشت ندارد !

این کاملا طبیعی است که شما در مورد این عمل اضطراب داشته باشید و تکلیفتان با خودتان مشخص نباشد !!!

اینجاست که آگاهی از عوارض لیفت بازو در کنار مزایای آن و دستورات مراقبت پس از لیفت بازو و همینطور مدت زمان بهبود و میزان تاثیر گذاری آن بر بازو می تواند به شما کمک کند که انتخاب خود را با اطمینان و از سر آگاهی انجام دهید.

با ما همراه باشید تا در باره عوارض لیفت بازو ، مزایای آن ،‌ مراقبت های پس از لیفت بازو و اینکه پس از جراحی چه چیز در انتظارمان است بیشتر بدانید.

 

مزایای جراحی لیفت بازو

 • بدیهی است زمانی که بازوها را از نظر ساختاری اصلاح می کنیم اندام مان خوش فرم به نظر خواهد رسید. به علاوه اینکه می توان این عمل را در کنار سایر عمل های زیبایی انجام داد تا به ساختار قابل قبولی تری دست یابیم .
 • ورزش کردن با بازوهای چاق و دارای چربی برای هر فردی سخت و دشوار است و  همین عامل گاهی باعث کاهش انگیزه فرد برای ورزش کردن و در نتیجه ادامه یافتن عدم تحرک می شود و در نهایت فرد هرگز حس خوشایندی نسبت به اندام خود پیدا نخواهد کرد. به همین دلیل است که می توان یکی از مزیت های لیفت بازو را احساس سبک شدن و چابکی پس از انجام عمل دانست چرا که دیگر از چربی ها و پوست اضافه خبری نیست و با بهبود شرایط جسمی ، فرد انگیزه ی بیشتری برای برای تحرک و فعالیت منظم ورزشی پیدا خواهد کرد . در نتیجه بهبود سلامتی نیزبه دنبال آن خواهد آمد.

عوارض لیفت بازو - مراقبت های پس از لیفت بازو

 • زمانی که بدن شما بد فرم باشد قطعا در نوع پوشش خود و انتخاب لباس با محدودیت مواجه خواهید بود و نمی توانید لباسی را به دلخواه انتخاب کرده ، بپوشید اما بعد از عمل بازو به علت اصلاح فرم بدنتان گزینه های پیش روی شما بیشتر خواهد شد و دست شما برای انتخاب انواع لباس مانند ژاکت پیراهن ، بلوز و کت بازتر خواهد شد .
 • اعتماد به نفس شما پس از لیفت بازو  به علت جمع شدن پوست های اضافی و خوش فرم شدن بازو هایتان  افزایش می یابد و همین امر می تواند بر ر وی عملکرد شما در زندگی تاثیر بسزایی داشته باشد.
 • با کم شدن آویزانی و افتادگی پوست بازو اندام شما جوانتر و شادابتر به نظر خواهد رسید و این فوق العاده است!

 

مراقبت های پس از عمل لیفت بازو

 • پس از لیفت بازو ، دستورات لازم در مورد نحوه رسیدگی به زخم و چگونگی شستشوی آن به طور کامل به شما داده می شود. علاوه بر این داروهایی که به بهبود سریعتر شما کمک می کند نیز تجویز می شود.
 • جلسات مشخصی برای پیگیری وضعیت شما پس از عمل در نظر گرفته خواهد شد که باید برای هر کدام به موقع در مطب پزشک حاضر شوید تا مشکلی پیش نیاید.
 • معمولا پانسمان زخم ها را 2 روز پس از عمل جراحی طی یک جلسه ویزیت ، باز می کنند.
 • سعی کنید به محض اینکه هوشیاری خود را به دست آوردید ، انگشتان دستتان را باز و بسته کنید و در روزهای بعدی نیز از حرکت دادن بازوها به صورت ملایم غافل نمانید.
 • سعی کنید تا چند روز پس از عمل جراحی ، دستان خود را بالا تر از قلب تان قرار دهید اما مراقب باشید که در چند روز اول به هیچ وجه بازوها در وضعیتی بالاتر از شانه ها قرار نگیرند.
 • برای نتیجه موفقیت آمیز به انجام دادن منظم درستوراتی که پزشکتان به شما به عنوان مراقبت های پس از عمل داده است مو به مو عمل نمایید.
 • مراقب باشید که فرآیند بهبودی بازو ها را با فشار وارد کردن به بازوان و یا ساییدن آنها دچار اختلال نکنید.
 • معمولا بلافاصله پس از اتمام جراحی برش ها را با استفاده از یک باند الاستیک  که سبب محکم نگه داشتن بازو ها ، حفظ حالت بازوان در موقعیت جدید . کاهش تورم می شود، می پوشانند. لازم است این پوشش را به مدت 2 هفته بر روی بازوها نگه دارید.
 • احتمال دارد جهت تخلیه خون و مایعات اضافی زخم ، لوله هایی کوچک به نام درن تعبیه شود که البته پس از گذشت مدتی آن ها را بر می دارند.
 • ممکن است پس از 2 روز لازم باشد تا به پزشک خود مراجعه نمایید معمولا این جلسه برای پیگیری وضعیت بیمار پس از جراحی و همینطور برداشتن لوله های تعبیه شده در نظر گرفته می شود.
 • 6 هفته پس از عمل لیفت بازو باید مراقب باشید که با انجام ورزش های سنگین ، کاری نکنید که بازوها مجبور به حرکت زیاد شده ،‌دچار کشش و یا تحت حرکت ناگهانی واقع شوند. پس بهتر است در این مدت قید اینگونه فعالیت ها را بزنید.
 • معمولا برای پیشگیری از بروز عفونت و همینطور تسکین درد س از جراحی ، داروها و آنتی بیوتیک های خاص برای شما تجویز می شود.
 • در صورتی که بخیه زده شده قابل جذب باشد نیازی به مراجعه به پزشک جهت برداشتن بخیه ها نیست . اما اگر غیر از این باشد بایستی پس از چند هفته برای باز کردن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه نمود.
بیشتر بخوانید
لیفت باسن با ورزش تنها با 5 حرکت! چطور بهترین نتیجه را از این حرکات بگیریم؟

 

عوارض لیفت بازو - مراقبت های پس از لیفت بازو

 • بهتر است تا چند هفته پس از جراحی لیفت بازو از مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی و داروهای ضد انعقاد خون پرهیز نمایید تا هم روند بهبودی را با مشکل مواجه نسازید و همین اینکه اختلالی در نتایج عمل به بار نیاورید.
 • معمولا پس از گذشت 6 هفته از کشیدن بازو می توانید کم کم و با ملایمت فعالیت های هوازی خود را آغاز نمایید اما همچنان مراقب باشید فعالیت هایی انجام ندهید که برش های بازو را بکشند و یا اینکه سبب باز شدن زخم ها از یکدیگر شوند.
 • در اغلب موارد پزشک به شما توصیه خواهد کرد که تا 6 ماه به صورت مرتب از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید تا نه تنها جای زخم ها تیره نشود بلکه به مرور رنگ آنها به صورتی متمایل شده و تا حد امکان محو شود .
 • در صورتی که پس از جراحی زیبایی بازو ها هر یک از علائم تنگی نفس ، احساس نامنظم شدن ضربان قلب تان ، متمایل شدن پوست ناحیه تحت درمان به رنگ قرمز و تب کردن خیلی سریع به پزشک خود مراجعه نمایید. چرا که احتمال دارد در اینگونه موارد لازم باشد در بیمارستان بستری شوید و تحت درمان های تکمیلی قرار بگیرید.

 

تصمیم قطعی درباره اقدام برای عمل جراحی لیفت بازو کاملا به سلیقه و انتخاب شما باز می گردد !

معمولا برای اینکه مطمئن شوند با اطلاع از عواقب این عمل تن به انجام آن داده اید در بیمارستان پیش از عمل ،‌ از شما امضاء گرفته خواهد شد.به همین دلیل پیشنهاد می کنیم نه تنها این عمل را بلکه در مورد هر نوع عمل جراحی دیگری آگاهانه انتخاب نمایید تا یک عمر متضرر نشوید !

 

جراحی لیفت بازو چه نتایجی به دنبال خواهد داشت؟

نتایج  نهایی حاصل از عمل لیفت  بازو بعد از عمل به خاطر کبودی و تورم موجود به خوبی قابل مشاهده نیست هرچند ما می توانیم شاهد تغییرات اولیه و کوچکی باشیم اما نتایج نهایی پس از طی مدتی و گذراندن دوره نقاهت آشکار خواهد شد که ما شاهد بازوانی خوش فرم  با پوستی صافت تر و تعدادکمی خطوط باقی مانده بر روی پوست  خواهیم بود.  این خطوط در حقیقت همان محل های برش خورده  که هستند به صورت دائم ثارشان بر روی پوست ما باقی  خواهد ماند.

عوارض کشیدن پوست بازو - عوارض لیفت بازو

هیچ جراحی  نمی تواند این اطمینان را به شما بدهد که تنها با یکبار انجام عمل لیفت بازو می توان  به نتایج خوب و رضایت بخش دست یافت طبق مشاهدات میدانی گاهی لازم است که فرد برای دستیابی به نتایج بهتر مجددا تحت عمل جراحی لیفت بازو قرار گیرد .

اینکه تا چه حد دستورات تجویزی پزشک را رعایت کند از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که که رعایت یا عدم رعایت آنها می تواند تاثیراتی مستقیم بر موفقیت یا عدم موفقیت نتایج جراحی داشته باشد.

 

 

عوارض لیفت بازو

قبل از اقدام به عمل جراحی بهتر آن ست که راجع به همه عوامل و عوارض لیفت بازو اطلاعات کاملی کسب کنید تا بتوانید قدمی همراه  با اطمینان بردارید . البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که فرد همواره باید انتظارات معقولی نسبت به نتایج کار داشته باشد. در ادامه به برخی از عوارض لیفت بازو  اشاره می کنیم :

 • ممکن است پس از جراحی و کشیدن پوست بازو ، محل برش و جای زخم دچار خونریزی شود .
 • این احتمال وجود دارد که جای زخم به سختی و با سرعتی کم ترمیم شود .
 • از دیگر عوارض لیفت بازو می توان به این مورد اشاره کرد که گاهی جای زخم حالت و شکل بد منظره ای پیدا می کند .
 • احتمال صدمه دیدن بخشی از بافت های عمیق تر مانند رگهای خونی و اعصاب و یا ماهیچه در طی عمل جراحی لیفت بازو وجود دارد .
 • گاهی پیش می آید که جراح بد سلیقه یا بی تجربه برش ها را به شکلی نامتعارف و نازیبا ایجاد می کند .
 • اجتمال عفونت محل درمان یکی دیگر از عولرض لیف بازو به شمار می رود .
 • از مهم ترین عوارض لیفت بازو باقی ماندن جای زخم و اسکار بر روی پوست بازو تا ابد می باشد .
بیشتر بخوانید
عوارض مینی ابدومینوپلاستی چیست ؟ میزان درد بعد از عمل ابدومینوپلاستی !

مزایای لیفت بازو - عوارض جراحی زیبایی بازو

 • گاهی این اتفاق که مایع و یا خون اضافی  در محل عمل جمع می شود می تواند اذیت کننده باشد که البته خیلی زود برطرف می گردد .
 • گاهی احتمال مردن بخشی از بافت های چربی عمقی پوست  در محل برش وجود دارد (به این پدیده در اصطلاح پزشکی ، نکروز چربی گفته می شود )
 • احساس درد در محل جراحی شده یا بی حسی  که گاهی این درد و بی حسی تا مدت ها پایدار باقی خواهد ماند
 • ممکن است پس از طی شدن مدت زمان معقول بخشی از بخیه ها جذب پوست نشوند و به طور  کامل بر روی سطح پوست قابل رویت باشند . این بخیه ها حتی می توانند باعث  ایجاد التهاب ، سوزش و قرمزی در محل گردند .
 • در بعضی مواقع نتایج قابل قبول نیستند چرا که فرم دو بازو تقارنی با یکدیگر ندارند که این امر بر روی تناسب کل بدن تاثیر منفی می گذارد .
 • این احتمال نیز وجود دارد که پس از جراحی در ورید های عمیق ، لختگی ( ترومبوز ) به وجود آید .
 • یکی از عوارض شایع در این عمل لیفت بازو این است که احتمال ایجاد خونریزی داخلی یا هماتوم وجود دارد و حتی ممکن است فرد به عوارض قلبی و ریوی دچار شود .
 • ممکن است داروهایی بی هوشی استفاده در جراحی ،  اثراتی ناخواسته و نامطلوب بر روی فرد بگذارد .
 • پوست فرد ممکن است دچار تغییر رنگ و یا تورم در طولانی مدت شود و یا حتی بخشی از پوست به کلی از دست یرود و از آن کم شود .
 • گاهی این  احتمال  وجود دارد که در اثر فشار و یا حرکاتی ناگهانی زخم ها از هم فاصله گرفته و از یکدیگر جدا شوند .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 0 میانگین: 0]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 5 =