عوارض لیفت باسن بیشتر است یا مزایای آن؟! مراقبت های قبل و بعد از بالا کشیدن باسن !

عوارض لیفت باسن بیشتر است یا مزایای آن؟! مراقبت های قبل و بعد از بالا کشیدن باسن !
چکیده این مطلب : انتشار :جولای 10, 2019بدون دیدگاه

 

  عوارض لیفت باسن از مواردی است که آگاهی از آنها و مقایسه کردن شان با مزایایی که این نوع جراحی دارد سبب می شود  تا فرد بهترین تصمیم را در این مورد بگیرد، تصمیمی عاقلانه که بعدها باعث پشیمانی فرد از عملی که انجام داده نشود. علاوه بر این اطلاع از اقدامات قبل از لیفت باسن ، مراقبت های پس ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

عوارض لیفت باسن از مواردی است که آگاهی از آنها و مقایسه کردن شان با مزایایی که این نوع جراحی دارد سبب می شود  تا فرد بهترین تصمیم را در این مورد بگیرد، تصمیمی عاقلانه که بعدها باعث پشیمانی فرد از عملی که انجام داده نشود. علاوه بر این اطلاع از اقدامات قبل از لیفت باسن ، مراقبت های پس از آن و رعایت آنها می تواند از میزان این عوارض کاسته و باعث شود تا نتایج به مراتب بهتر و ماندگارتری از لیفت باسن به دست آوریم. با ما همراه باشید تا در این موارد بیشتر بدانید.

 

یادتان باشد این شما هستید که انتخاب می کنید عوارض لیفت باسن را ببینید یا مزایای آن را . با این وجود این اطمینان را به شما می دهیم که تدبیر یک جراح متبحر ، کاردان و با تجربه می تواند عواقب لیفت باسن را به شدت کاهش داده و حتی نتایج شگفت انگیزی را نیز برای شما به دنبال داشته باشد.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

اقدامات پیش از جراحی لیفت باسن

 

از مهم ترین صحبت هایی که پیش از جراحی پزشک در موردش با بیمار خود صحبت می کند این است که : 

لیفت باسن به تنهایی نمی تواند باسنی برجسته و بزرگتر را به دنبال داشته باشد و برای داشتن باسن بزرگتر لازم است که همزمان با بالا کشیدن باسن یکی از روش های بزرگ کردن باسن نیز بر روی فرد انجام شود . در صورتی که در این مورد بیمار و پزشک با هم به توافق رسیدند جراحی لیفت باسن به صورت ترکیبی انجام می شود.

 

عوارض لیت باسن - مراقبت قبل از لیفت باسن

 

از دیگر اقدامات پیش از جراحی لیفت باسن می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. ابتدا پزشک طی یک جلسه مشاوره خواسته های شما را از نتایج جراحی می شنود و با توجه به نظر شما و البته بر اساس صلاح دید خود با توجه به فیزیک بدن و شرایط پزشکی شما ، شیوه مناسبی را برای لیفت باسن شما در نظر می گیرد.
 2. ممکن است در جلسه مشاوره پزشک به شما پیشنهاد کند که همزمان با لیفت باسن از روش های ترکیبی نظیر تزریق چربی به باسن نیز استفاده نمایید.
 3. معمولا پزشک قبل از عمل دستورالعمل هایی خاص به شما ارائه می دهد و از شما می خواهد تا با رعایت آنها به فرایند جراحی و به دست آمدن نتایج بهتر کمک کنید.
 4. بهتر است قبل از جراحی از یکی از آشنایان خود بخواهید که در روز عمل شما را همراهی کرده و پس از اتمام عمل شما را به منزل بازگرداند چرا که عمل جراحی شما سرپایی و گاهی نیز به صورت بستری است و به دلیل اثرات ناشی از داروی بیهوشی ، فرد نمی تواند بلافاصله پس از جراحی رانندگی کنید.
 5. بهتر است فردی شما را به مدت 2 روز پس از عمل در منزل پرستاری نماید.
 6. حداقل 2 هفته قبل از روز عمل از مصرف داروهایی نظیر داروهای هورمونی ، آسپرین ، داروهای ضد بارداری و ویتامین E خودداری نمایید چرا که سبب اختلال در انعقاد خون می گردد و می تواند در طول جراحی خلل ایجاد کرده و یا مانع بهبودی سریع زخم ها شود.
 7. در صورتی که مبتلا به بیماریهای قلبی و یا دیابت و یا تیروئید می باشید بهتر است آن را با پزشک خود مطرح نمایید.
 8. بهتر است حداقل 3 روز پیش از عمل جراحی باسن از کشیدن سیگار و یا مصرف نوشیدنی های الکلی به شدت پرهیز نمایید .
 9. در صورتی که در روز عمل حس کردید سرماخوردگی دارید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید تا بتوانند دستگاه تنفسی را پیش از عمل بررسی و کنترل کنند.
 10. پیش از مراجعه به کلینیک ، طلا ، جواهر یا لنز خود را در آورده و لاک و آرایش خود را پاک کنید.
 11. دوش گرفتن با صابونی که ملایم باشد در روز عمل مانعی ندارد.
 12. لازم است که از 45 ساعت پیش از عمل از مصرف هر گونه نوشیدنی و خوراکی اجتناب کنید.
 13. بهتر است بعد از عمل ، کفش راحتی و لباس آزاد به همراه داشته باشید و از آنها استفاده نمایید.
 14. از مصرف مکمل های گیاهی و داروهای ضد التهاب که احتمال خونریزی را افزایش می دهد خودداری کنید.
 15. یکی از نکته های مهم جهت ایمنی قبل و بعد از عمل جراحی رساندن آب کافی به بدن می باشد پس لازم در این زمان ها به اندازه کافی آب بنوشید.
 16. ممکن است پیش از عمل لیفت باسن جراح به شما توصیه کند آزمایشات به خصوصی را قبل از عمل انجام دهید تا بتواند از این طریق از وضعیت سلامتی شما جهت عملی ایمن تر اطمینان حاصل نماید.عوارض لیفت باسن - مراقبت های بعد از لیفت باسن
بیشتر بخوانید
لیپوماتیک باسن و دلایل برتری آن نسبت به لیپوساکشن باسن !!

 

مراقبت های پس از عمل بالا کشیدن باسن

مراقبت های پس از عمل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که رعایت آنها به نتایج بهتری از عمل را به دنبال دارد. به علاوه اینکه می تواند عوارض لیفت باسن را به شدت کاهش دهد. و در عین حال عوارض کمتر منتهی می شود. از جمله مراقبت های پس از جراحی بالا کشیدن باسن عبارتند از :

 • بعد از عمل برای مراقبت ویژه و تحت نظر گرفتن بیمار وی را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند
 • معمولا پزشک جراح برای خارج کردن مایعات و خون جمع شده در زیر پوست از لوله تخلیه استفاده می کند.
 • یکی از موارد جهت حفظ سلامت بیمار هنگام مرخصی ، حضور داشتن فردی به عنوان مراقب و تنها نبودن وی برای یک مدت زمان مشخص است. به همین دلیل در صورتی که بیمار همراهی نداشته باشد تحت هیچ عنوان مرخص نمی شود.
 • تا یک روز پس از عمل به دلیل اثرات داروهای بیهوشی از رانندگی کردن و تنها ماندن جدا بپرهیزید
 • پس از عمل تا دو هفته اول شما دارای محدودیت در فعالیت های فیزیکی خواهید بود و معمولا پس از طی شدن 3 یا 4 هفته از عمل می توانید به فعالیت های عادی و روزانه خود بازگردید البته زمان دقیق از سرگیری مجدد همه فعالیت های روزانه به نظر مستقیم جراح و متخصص این امر بستگی دارد.
 • لازم است پیش از ترخیص ، مراقب و همراه بیمار ، آموزش های لازم جهت قرار دادن مجدد لوله تخلیه و نحوه تخلیه آن را ببینند
 • قبل از ترخیص، یک کاغذ که تمام الزامات و دستورهایی که باید رعایت شود در آن نوشته شده است در اختیار فرد قرار می گیرد و لازم است حتما تک تک این دستورات رعایت گردند.
 • استفاده از گن فشرده کننده که پس از عمل ، پوشیدن آن به بیمار توصیه می شود به این جهت است که این گن برای محکم نگه داشتن بافت های شل و آویزان ، کنترل تورم و جلوگیری از افزایش آن ، همچنین صاف نمودن پوست و کمک به روند بهبودی پس از جراحی الزامی است .

 

عوارض لیفت باسن - مزایای لیفت باسن

 

 • از نشستن به مدت یک هفته بعد از عمل خوددرای کنید .اگر شما سعی کنید برای یک مدت طولانی تر ننشینید شما قادر خواهید بود بعد از دو هفته بهبودی حاصل کنید و به کار خود باز گردید.
 • لازم است فرد پس از عمل جراحی به مدت 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین و شدید به دلیل تحت فشار قرار دادن  و حرکت دادن  و جابه جا کردن  زخم ها جدا پرهیز نماید.
 • بسیار اهمیت دارد که فرد پس از عمل جراحی به مدت 6 هفته از از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های شدید به دلیل تحت فشار قرار دادن ، حرکت کردن و جابه جا شدن زخم ها جدا پرهیز نماید.
 • در صورتی که درد خفیفی احساس کردید می توانید داروهای مسکن خوراکی را مصرف نمایید. در غیر این صورت اگر هرگونه درد شدیدی را حس کردید حتما پزشک خود را مطلع سازید.
 • در اغلب موارد افراد می توانند پس از گذشت 10 تا 14 روز به سرکار خود بازگردند اما نمی توان به صورت دقیق این زمان را اعلام کرد چرا که از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت است.
 • در مدت زمان بهبودی کاری که می تواند به بهبودی هر چه سریعتر وی کمک کند این است که سعی کند چند بار در روز برخاسته و کمی حرکت کند، با این کار هم سرعت بهبود افزایش می یابد و هم جلوی لخته شدن خون تا حد زیادی گرفته می شود.
 • به مدت چند ماه در ناحیه باسن ورم وکبودی وجود دارد اما پس از گذشت این مدت و با فروکش کردن این علائم نتایج جراحی به وضوح قابل مشاهده می شود. البته برای مشاهده نتایج نهایی لازم است حدود 6 ماه و در برخی موارد 1 سال ، زمان بگذرد.
 • در طول دوره نقاهت ممکن است برای شما دارویی برای پیشگیری از لخته شدن تجویز گردد.
 • لازم است در طول دوران بهبود به خصوص در 3 هفته اول پس از جراحی ، فرد از مصرف دخانیان و نوشیدنیهای الکلی جدا اجتناب نماید.
 • معمولا طی دوره بهبودی پزشک از شما می خواهد که در تاریخ هایی مشخص جهت ویزیت مجدد به مطب وی مراجعه نمایید.
بیشتر بخوانید
عمل لیپوماتیک و 17 سوال رایج درباره آن !!! تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟!

 

مراقبت های پس از لیفت باسن بسته به اینکه سلامت بیمار در چه وضعیتی باشد یا اینکه از چه روشی در حین جراحی استفاده شده ومواردی از این دست ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. درک این مطلب اهمیت زیادی در حفظ سلامت فرد پس از جراحی دارد.

 

مزایای بالا کشیدن باسن

 

این مدل جراحی می تواند با سفت تر کردن باسن فرد ظاهری جوانتر به اندام او بدهد.

از آنجایی که زخم های این جراحی در نواحی خط بیکینی ایجاد می شود جای زخم ها و اسکار احتمالی می تواند در زیر لباس ها به خصوص لباس شنا پنهان شود.

یکی از مزایای لیفت باسن این است که تا چندین سال ماندگاری دارد اما نباید این نکته را نیز فراموش کرد که تغذیه مناسب و انجام ورزش های منظم می تواند این ماندگاری را طولانی تر کند و همچنان باسن شما را سفت ، جذاب و خوش فرم نگه دارد.

این جراحی می تواند به افرادی که کاهش وزن شدید داشته اند کمک کند تا با انجام همزمان آن با لیفت شکم اندامی به مراتب زیباتر و متناسب تر به فرد بدهد.

 

عوارض لیفت باسن

عوارض لیفت باسن درست مثل هر عمل دیگری امری احتمالی است و نمی توان آن را نادیده گرفت. چرا که می تواند آینده فرد را تحت الشعاع خود قرار دهد. به این دلیل است که در صورتی که با آگاهی بیشتری از عوارض لیفت باسن این عمل را انتخاب کنید بهتر می توانید با آن کنار بیایید و اقدامات پیشگیرانه را جهت دچار نشدن به این عوارض در نظر گرفته و رعایت کنید. در زیر به برخی از عوارض لیفت باسن اشاره شده است :

 • احتمال بروز زخم های ناخوشایند و بد شکل بعد از جراحی وجود دارد.
 • در برخی مواقع خونریزی های شدید یا به اصطلاح هماتوم و لخته خون بروز می کند.
 • این امکان وجود دارد که زخم ها به شکلی ضعیف بهبود یابند یا اینکه پس از جراحی از هم باز شده و پروسه طولانی مدت تری به جریان بهبودی بدهند.
 • ممکن است در اثر عواملی ، فرد پس از عمل دچار نکروز پوست و یا چربی شود. نکروز در واقع به معنی از دست دادن بافت می باشد و یا به عبارتی مرگ بافتی نیز نامیده می شود.
 • یکی دیگر از عوارض لیفت باسن خطرات ناشی از بیهوشی بوده که ممکن است سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
 • احتمال بروز عوارض قلبی و ریوی نیز پس از این جراحی دور از انتظار نیست.
 • گاهی نیز مایعات اضافه جمع شده در زیر پوست که سبب تورم می شود پایدار می ماند و به سختی برطرف می گردد.
 • ترومبوز وریدی عمقی از دیگر عوارض لیفت باسن می باشد.
 • دیده شده که در برخی از افراد درد به طور مداوم ادامه داشته است.
 • در برخی موارد بخشی از پوست به صورت موقت و گاها به صورت دائمی حس خود را از دست می دهد و یا در این احساس به نوعی تغییر دیده می شود.

از دیگر عوارض لیفت باسن می توان به این مورد اشاره کرد که باسن حالتی بیش از اندازه مسطح به خود بگیرد و از برجستگی طبیعی آن کاسته شود.

 • این احتمال وجود دارد که بین باسن ها عدم قرینگی به وجود آید که در این مورد لازم است فرد به صورت مجدد مورد جراحی قرار گیرد تا عمل ترمیمی بر روی باسن وی انجام شود.
 • در برخی موارد کزارش شده است که باسن دوباره به حالت افتادگی و شل شدن پوست خود بازگشته است . البته لازم به ذکر است که اینگونه موارد بیشتر درافرادی دیده می شود که پس از جراحی ، سبک زندگی سالم در پیش نگرفته ، رپیم غذایی مناسبی در نظر گرفته وبه طور منظم ورزش نمی کنند.
 • از عوارض لیفت باسن که بسیار جدی هستند و باید به محض مشاهده آنها به پزشک خود مراجعه نمایید درد در ناحیه قفسه سینه، نفس تنگی ، خونریزی شدید و یا احساس تپش غیر عادی در قلب می باشد.

 

پیشنهاد دوستانه ما این است که:

نه تنها در مورد جراحی بالا کشیدن باسن بلکه در مورد هر گونه عمل جراحی دیگری ، حتما حتما با آگاهی کامل از مزایا ، نحوه انجام عمل ، عوارض آن و مراقبت های قبل و بعد از انجام جراحی پیش روید تا ضمن دستیابی به نتایج موثرتر کمترین عوارض را متوجه سلامتی خود سازید!!!

 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید