عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !

عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !

 

عمل ژنیکوماستی ، عمل جراحی کاهش اندازه سینه و اصلاح رشد بیش از حد سینه در مردان ( این رشد گاهی فقط در یک سینه و گاهی در هر دوسینه اتفاق می افتد) می باشد. عمل ژنیکوماستی بنا به تشخیص پزشک و در هر سنی انجام می شود، با این حال بهتر است این جراحی را به بعد از کامل شدن رشد سینه ها موکول کرد. در این مقاله بیشتر قصد داریم به درمان ژنیکوماستی با انواع جراحی ها ، درمان ژنیکوماستی با ورزش و همینطور هزینه درمان ژنیکوماستی در ایران بپردازیم. با ما همراه باشید.

ژنیکوماستی می تواند تاثیر ناخوشایندی بر روی اعتماد به نفس فرد داشته باشد به گونه ای که مانع از این شود که مردان به راحتی و بدون خجالت در فعالیت های ورزشی و فیزیکی فعال باشند.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

هدف از درمان ژنیکوماستی ، حفظ نمای طبیعی پستان در مردان است ، نه اینکه برداشتن تمامی بافت پستان

 

عمل ژنیکوماستی - هزینه درمان ژنیکوماستی

 

آیا ممکن است ژنیکو ماستی خود به خود از بین برود ؟

با وجود اینکه اغلب ژنیکوماستی ها خود به خود از بین می روند به خصوص زمانی که فرد در سنین بلوغ باشد؛ اما در صورتی که این مشکل 12 ماه یا بیشتر طول کشیده باشد چون بافت سینه در این صورت به سمت فیبروزی شدن و هیالینیزاسیون پیش رفته است ، رفع خود به خودی آن تقریبا غیر ممکن است و به طور قطع نیاز به درمان و جراحی دارد. البته می توان با داروهایی خاص نیز این مشکل را تا حدودی حل کرد اما نتایج آن بی شک به اندازه عمل ژنیکوماستی نخواهد بود. گاهی نیز ترک داروهایی که فرد در حال استفاده از آنهاست باعث می شود که مشکل ژنیکوماستی به صورت خودکار و به مرور برطرف گردد.

 

انواع عمل ژنیکوماستی بر اساس میزان بزرگی سینه و علت بروز ژنیکوماستی

با توجه به تفاوت در سایز و شکل سینه مردان می توان از انواع عمل برای درمان ژنیکو ماستی استفاده کرد

 

1 . لیپوساکشن  یا لیپوماتیک

اگر بافت اضافی چربی عامل ایجاد کننده ژنیکو ماستی باشد  روش لیپوساکشن به تنهایی برای رفع این مشکل کافی است روش کار در این گونه است که ایندا برش هایی زده می شود و بعد کانولا را از این برش ها عبور کرده و با حرکات کنترل شده رفت و برگشتی، باعث شل شدن چربی ها می شود و سپس با یک مکش خلا چربی هار را از بدن خارج می سازند در این روش به بافت غده ای پستان آسیبی نمی زنند

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی - هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران

توجه به   قابلیت ارتجاع پذیری پوست و سن افراد عامل تعیین کننده در انتخاب این روش درمانی لیپوساکشن است

 

2 . اکسزیون (جراحی برداشتن بافت)

در مواردی که نیاز به کاهش اندازه سر سینه ، عوض کردن موقعیت آن ،برداشتن پوست اضافه یا بافت غددی سینه برای تصحیح ژنیکو ماستی  باشد از روش  اکسزیون (برداشتن با جراحی )استفاده می کنند با توجه به شرایط بیمار و اولویت های جراح ،الگوی ایجاد برش در افراد با یکیدیگر متفاوت است.

عمل ژنیکوماستی در شیراز - هزینه درمان ژنیکوماستی

برای کاهش جای زخم بر روی بیمار ،برش هایی را در ناحیه قهوه ای رنگ سر سینه یا خطوط طبیعی پوست زده می شود همواره مقدار از بافت سر سینه در این روش باقی می ماند تا از ایجاد فرورفتگی یا ظاهر دونات (donut) برای سر سینه جلوگیری کنند رشد بافت باقی مانده ممکن است باعث بازگشت شرایط با حال پیش از عمل شود.

در برخی موارد همزمان ژنیکوماستی با لیپوساکشن و اکسزیون با هم انجام می شود.

بیشتر بخوانید
عوارض لیفت بازو !!! مراقبت هایی که بر نتایج لیفت بازو تاثیر می گذارند!

 

3 . کوچک کردن سینه مردان با دستگاه ویزر

ویزر یک دستگاه قوی برای خورد کردن و از بین بردن بافت های فیبروزی و سفت است که برای کوچک کردن سینه مردان از آن استفاده می کنند

برای عمل کوچک کردن سینه  نیازی به بیهوشی کامل نیست فقط کافیست با استفاده از محلول آرامش بخش تاموسنت سینه را بی حس کنند روش کار به اینصورت است که با ایجاد یک سوراخ کوچک سه میلی متری در هر سینه دستگاه  ویزر با استفاده از انرژی قوی اولتر اساند تمام فیبروزی سفت ،نسج های غددی و چربی را حل واز سینه خارج می کند و سطح سینه تقریبا صاف می شود روش دیگر عمل جراحی برای خارج کردن غدد بافتی  است اگر از دستگاه ریزر استفاده نشود

روش های غیر جراحی دیگری نیز وجود دارند که کارایی چندانی در پی ندارد روش های مانند رادیوفرکنسی و ماشین های مشابه که با استفاده از دسته (پروب)روی پوست نسج هار ار گرم می کنند

 

4 . لیزرلیپو

لیزر لیپتو یکی دیگر از روش های درمان ژیکوماستی است که البته اثر چندانی بر بافت غددی سخت و سفت ندارد و تنها با گرما چربی ها را حل می کند در این روش جراح  مجبور است که با ایجاد برش بافت غددی را خارج کند این برش باعث ایجای جای زخم دائمی و دروه نقاهت طولانی تر در بیمار  می شود

 

5 . ماستکتومی

در این روش به صورت اندوسکوپی جراح بافت غدد پستان را خارج می کند و فقط برش های کوچکی بر روی سینه زده می شود چون  این روش به گونه ای است که کمتر حالت تهاجمی دارد دوه نقاهت کمتر است

 

عمل ژنیکوماستی چقدر طول می کشد ؟

 

مدت زمان جراحی ژینکوماستی بسته به وضعیت و شرایط فرد و نحوه عمل جراحی بین 1:30 تا 3 ساعت به طول می انجامد.

 

درمان ژنیکوماستی با دارو

امکان دارد که پزشک فرد را از مصرف داروهایی که عامل ایجاد کننده بزرگی پستان هستند منع کند یا با راهکاری دیگر که می تواند مثلا تجویز داروهایی که تاثیر معکوس بر ژنیکوماستی  دارند باشد، مانع از رشد ژنیکو ماستی شود،  این دارو ها  با تغییرات هورمونی، اثر استروژون در بافت سینه  را برعکس می کنند این روش برای مردانی که ژنیکو ماستی آن ها تازه بروز کرده، بسیار مفید است.

 

درمان ژنیکوماستی با ورزش

با تمرینات ورزشی جدی می توان ماهیچه را جایگزین چربی کرد و از این طریق مشکل بزرگی سینه را برطرف کرد با درگیر کردن تمام نواحی بدن و فعال نگه داشتن آن ها تمام  چربی های اضافی بدن را از بین برد. برای درمان ژنیکوماستی با ورزش می توان مثلا تنیس،  والیبال ، فوتبال را انتخاب کرد که علاوه بر لذت بخش بودن و رساندن شما به اندام  متناسب سبب رفع مشکل شلی سینه و پستان نیز شوند. آهسته دویدن ،شنا و پیاده روی هم فعالیت های مناسبی برای درمان ژنیکوماستی با ورزش می باشند.

برای عضله سازی و درمان ژنیکوماستی با ورزش از حرکات کششی و شنا زدن استفاده کنید و تلاش کنید یک تعادل  بین وزنه زدن وتمرینات هوازی ایجاد کنید. رعایت این نکته ضمن تسریع سوخت و ساز بدن ، سرعت  چربی سوزی را نیز بالا می برد و باعث تعادل هورمون ها می گردد

 

قایقرانی به خاطر درگیر کردن بالاتنه ورزش ایده الی برای کوچک کردن و سفت شدن سینه مردان به حساب می آید .

 

برنامه بدنسازی برای ژنیکوماستی - عمل ژنیکوماستی با بیمه تامین اجتماعی

در صورتی که امکان استفاده از این ورزش را ندارید می توانید جهت  از دستگاه های شبیه ساز پارو زدن استفاده کنید

 

 

بهبودی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه بزرگ در مردان

پس از جراحی ناحیه برش زده را پانسمان می کنند. برای نگه داشتن سینه در فرم ایده آل خود، بانداژهای الاستیک و پوشش های محافظ مخصوص به کار می رود به علاوه اینکه جهت پیشگیری از تجمع مایع و خالی کردن مرتب آن لوله ای باریک به صورت موقت در زیر پوست کار گذاشته می شود. مدت زمان بهبودی در صورتی که درمان با استفاده از ویزر سوند انجام شده باشد. تقریبا کوتاه و سریع خواهد بود.

در دوره بهبودی این احتمال وجود دارد که لازم باشد فرد کمی تورم ، درد و کبودی را تحمل نماید. البته که وضعیت سلامتی فرد پیش از عمل تاثیر مستقیمی بر وضعیت، نحوه و مدت زمان بهبودی فرد پس از عمل دارد. لازم به ذکر است که باید در طول دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل از شرکت در ورزش هایی نظیر فوتبال و کشتی که در آنها امکان تنه زدن وجود دارد حداقل به مدت 4 هفته پرهیز شود تا مشکلی پیش نیاید. لازم به یادآوری است که مصرف داروها را در دوره بهبودی فراموش نکنید چرا که در نتیجه عمل تاثیر بسزایی دارد.

بیشتر بخوانید
لیفت ران مناسب چه افرادی است و چطور انجام می شود؟ هزینه جراحی لیفت ران !

 

چقدر طول می کشد تا بتوانم نتیجه عمل کوچک کردن سینه را ببینم؟

درست به محض اتمام جراحی شما می توانید نتیجه عمل را البته با زخم های بخیه زده شده، مشاهده کنید. در این لحظه خواهید دید که دیگر خبری از افتادگی پوست و بزرگی ناخوشایند پستان ها نیست. توصیه می شود تا 2 هفته پس از عمل از گن مخصوص به طور شبانه روز استفاده نمائید و در طول چهار هفته بعد فقط در شب ها این گن را بپوشید تا به نتیجه دلخواه و شکل زیبایی از پستان دست یابید.

 

چه مدت طول می کشد تا بتوانم پس از عمل ژنیکوماستی به سر کارم برگردم؟

در صورت استفاده از روش دستگاه ویزرسوند می توان بلافاصله و حتی در همان روز به سرکار و فعالیت های اجتماعی بازگشت. این در حالی است که اگر برای عمل جراحی کوچک کردن سینه فرد، از داروی بیهوشی استفاده شده باشد ، به دلیل اثرات این داروها بهتر است تا 2 روز فرد از رانندگی و یا کار کردن با ماشین آلات خطرناک خودداری نماید.

 

مدت ماندگاری کوچک کردن سینه مردان

از آنجایی که مدت ماندگاری ژنیکوماستی بیش از 5 سال است می توان گفت که مدت ماندگاری آن تقریبا دائمی است. (در درمان های زیباسازی و کاستمیک به عمل هایی که بیش از پنج سال ماندگار بمانند دائمی گفته می شود) پس از این مدت به مرور و به دلایلی اجتناب ناپذیر نظیر سالخوردگی نتایج تا حدی افول می کنند.

 

با رعایت نکات زیر ماندگاری ژنیکوماستی را طولانی تر کنید:

قبل از هر چیز لازم است که در مورد نتایج درمان و ماندگاری آن واقع بین باشید و به خاطر داشته باشید که نتیجه ایده آل و بی نقص تقریبا ناممکن است. پس از آن ضروری است که با در پیش گرفتن سبک زندگی سالم و متفاوت با قبل، ماندگاری جراحی را طولانی تر کنید. منظور از سبک زندگی سالم پر تحرکی و استفاده از غذاهای طبیعی و سالم می باشد. در صورت تنبلی و عدم تحرک مجدد، قطعا وزن اضافه خواهید کرد .اگرچه سینه ها دیر تر از چاقی تاثیر می پذیرند اما این اتفاق در نهایت تا حدودی می تواند باعث بزرگ شدن مجدد سینه ها شود.

 

هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی

به دلیل تفاوت در فاکتورهایی نظیر تجربه و مهارت پزشک، محل کلینیک درمانی و موقعیت جغرافیایی آن، روش استفاده شده جهت درمان ژنیکوماستی، وسعت ناحیه درمان  و … ، بدیهی است که هزینه عمل ژنیکوماستی در شیراز با قیمت عمل ژنیکوماستی در مشهد و یا عمل ژنیکوماستی در اهواز ، تبریز ، تهران و اصفهان یکسان نیست. در کنار این هزینه های ذکر شده باید هزینه بیهوشی ، بیمارستان، آزمایش های قبل از عمل، لباس بعد از جراحی و هزینه داروهای تجویزی را نیز اضافه کرد.

هزینه بیمارستان در جاهای مختلف متغیر و بسیار متفاوت است بدین منظور که مثلا هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی با هزینه ی عمل جراحی ژنیکوماستی در بیمارستان خصوصی قطعا تفاوت های چشمگیری دارد.

 

یادتان باشد رضایت شما از نتیجه عمل مهم تر از میزان هزینه ای است که پرداخت می کنید.

 

از آنجایی که بیمه تامین اجتماعی این عمل را جراحی زیبایی می داند از آن حمایت نکرده و آن را تحت پوشش قرار نداده است. از این رو پرداخت هزینه عمل ژنیکوماستی با بیمه تامین اجتماعی در بیشتر موارد ممکن نیست. البته پیشنهاد می شود در این مورد سیاست بیمه های دیگر را نیز دنبال کنید شاید آنها درباره هزینه درمان ژنیکوماستی نظر دیگری داشته باشند !

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

یک × 4 =