تزریق چربی به باسن چقدر ماندگاری دارد؟ دلایل برتری تزریق چربی باسن نسبت به پروتز باسن!

0 2,257

 

تزریق چربی به باسن علاوه بر اینکه با خوش فرم کردن و توپر کردن باسن باعث زیبایی آن می شود به نوعی سبب لیفت باسن و رفع افتادگی آن که دلیلش افزایش سن است نیز می شود و در نتیجه آن اندام فرد با فرمی طبیعی جوانتر به نظر می رسد؛ این دقیقا همان چیزی است که بیشتر افراد در پی دست یافتن به  آن تن به انواع جراحی های زیبایی می دهند. گاهی به تکنیک تزریق چربی به باسن ، بالا بردن باسن به روش برزیلی (BBL) نیز گفته می شود.

 

معمولا در زمان تزریق چربی باسن  30 درصد بیشتر از حد لازم چربی تزریق می شود تا مقداری از چربی که توسط بدن ممکن است جذب شود جبران گردد و باسن حالت برجسته و گرد خود را از دست ندهد. در این مقاله اطلاعاتی کاربردی در مورد تزریق چربی به باسن ، عوارض ، مزایا هزینه تزریق چربی به باسن و نحوه انجام آن آورده شده است.با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  7609 466 0901
شیراز : 5393 053 0917

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن یکی از انواع جراحی های زیبایی تنه و اندام است که از طریق لیپوساکشن چربی از شکم یا بخش بالایی ران خود فرد ، پس از آن تصفیه چربی برداشت شده و سپس تزریق آن به نواحی تعیین شده در باسن فرد انجام می شود و نتیجه آن بزرگ کردن باسن و حجیم شدن آن می باشد. این حجم اضافه شده سبب خوش فرمی و جذاب تر شدن باسن می گردد.

 

از آنجایی که مواد تزریق شده به بدن شخص در این روش از پیوند چربی خود شخص گرفته شده است احتمال خطر و بروز عوارض تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد.

از طرفی نتایج برجسته کردن باسن با تزریق چربی نیز بسیار طبیعی بوده و اثرات ماندگارتری دارد.

تزریق چربی به باسن - تزریق چربی باسن

 

نحوه انجام تزریق چربی به باسن

در ابتدا با بیهوشی نخاعی و یا تزریق بی حسی موضعی که اغلب آن را رقیق نیز کرده اند، ناحیه مورد نظر برای برداشت چربی را بی حس می کنند. برش های کوچکی در حدی که زیاد معلوم نباشد را در نواحی تعیین شده در شکم، پهلو و یا بالای ران ایجاد کرده و از طریق آنها لوله هایی توخالی به نام کانول را وارد بافت چربی می کنند. سپس با حرکاتی کنترل شده رو به جلو و عقب چربی ها را جدا کرده و به وسیله یک خلاء جراحی یا سرنگ متصل به کانول خارج می کنند. به اندازه مورد نیاز چربی لیپوساکشن می شود. میزان چربی استخراج شده معمولا 3 برابر مقداری است که قرار است جهت تزریق به باسن استفاده شود.

بعد از آن ، بافت چربی خارج شده را با خونی که به همراه دارد پردازش می کنند تا سلول های چربی خالص جهت تزریق به باسن ، به دست آید. زمانی که این اتفاق افتاد چربی خالص را از طریق یک سرنگ که به لوله کانول مخصوص تزریق، وصل شده است با تزریق هایی کوچک و پراکنده جوری وارد باسن می کنند تا سراسر ناحیه باسن را پوشش داده و از نظر برجستگی یکدست کند. پروسه بزرگ کردن باسن با تزریق چربی بین 90 دقیقه تا 4 ساعت طول می کشد و گاهی ممکن است نیاز باشد در آینده نیز دوباره انجام شود تا نتایج بهتری به دست بیاید.

 

تزریق چربی در افراد لاغر - تزریق چربی در باسن

بلافاصله پس از تزریق چربی به باسن ، می توان نتایج را دید اما برای مشاهده نتیجه نهایی باید 1 سال صبوری کرد! بزرگ کردن باسن با تزریق چربی نسبت به پروتز باسن نتایجی طبیعی تر دارد اما ممکن است مقداری چربی پس از عمل جذب شده و از برجستگی باسن به مرور کاسته شود البته باید گفت که به طور متوسط 60 تا 80 درصد چربی حفظ می شود. این نکته را نیز باید در نظر گرفت که چربی های منتقل شده با افزایش یا کاهش وزن، ممکن است کمتر یا بیشتر می شود.

 

 

ماندگاری تزریق چربی به باسن

به دلیل اینکه هنگام انتقال در عمل تزریق چربی باسن ، برخی از سلولهای چربی زنده نمی مانند ، تعداد سلولهای چربی ای که باقی می مانند کم است. از طرفی مقداری چربی نیز پس از تزریق از طرف سیستم ایمنی بدن جذب و دفع می شوند. این دلایلی باعث می شود تا در یک بار تزریق چربی به باسن این احتمال به وجود آید که برجستگی در حد مورد انتظار اتفاق نیفتد و یا اینکه لازم باشد تا چندین بار تزریق چربی انجام شود تا بتوان اثرات ماندگارتری حاصل کرد.

می توان گفت ماندگاری تزریق چربی ، در صورتی که نتایج آن تا 6 ماه حفظ گردد ، تقریبا دائمی خواهد بود و حداقل تا 20 سال باقی خواهد ماند. در صورتی که سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید می توانید دوام چربی تزریق شده را طولانی تر کنید.

این نکته را نیز به خاطر بسپارید که استعمال دخانیات می تواند سبب جذب سریعتر چربی و در نتیجه کاهش دوام نتایج تزریق چربی در باسن گردد.

 

بیشتر بخوانید
بلفاروپلاستی چیست ؟ هزینه جراحی پلک بالا چقدر است؟

برتری های تزریق چربی باسن نسبت به پروتز و ایمپلنت باسن

 1. عوارض نظیر پاره شدن پروتز یا انقباض کپسولی در روش تزریق چربی باسن وجود ندارد.
 2. در روش تزریق چربی باسن مشکلاتی به وجود نمی آید که به خاطر آن فرد مجبور شود تن به جراحی هایی برای رفع مشکل بدهد
 3. پیکر تراشی که در نتیجه برداشت چربی از شکم و پهلو انجام می شود یکی از برتری های قابل توجه برجسته کردن باسن با تزریق چربی می باشد.
 4. نتایج حاصل از بزرگ کردن باسن از طریق تزریق چربی طبیعی تر است به علاوه اینکه احساس بهتری نیز به فرد می دهد طوری که حس نمی کند چیز جدیدی به بدن او اضافه شده است درست برعکس روش پروتز باسن.
 5. تزریق چربی نیازبه بستری شدن ندارد و فرد بلافاصله می تواند به منزل برگردد اما در پروتز لازم است که فرد حتما یک شب بستری شود.
 6. فرد در روش تزریق چربی باسن درد کمتری نسبت به روش پروتز و ایمپلنت حس می کند.
 7. مدت زمان بهبودی تزریق چربی باسن نسبت به روش پروتز بسیار کوتاهتر می باشد.
 8. در روش تزریق چربی باسن ، خطر بروز عفونت و پس زدن توسط بدن وجود ندارد.

 

چه افرادی گزینه های مناسب برای تزریق چربی به باسن هستند ؟

افرادی که تمایل دارند انحنا و صاف بو دن باسن خود را بهبود دهند به شرط داشتن شرایط زیر می توانند تزریق چربی به باسن انجام دهند:

 • افرادی که از دارای ثبات وزن می باشند و مرتب وزنشان بالا و پایین نمی شود.
 • افرادی که در ناحیه پهلو، شکم، پشت و یا ران در حد نیاز چربی اضافه داشته باشند.
 • افرادی که از نظر سلامتی عمومی وضع مناسبی داشته باشند.
 • افرادی که به تازگی وزن کم کرده اند و دوست دارند انحنای بدنشان زیباتر شود از طرفی مراقبند تا دیگر چاق نشوند.
 • افرادی که اهل مصرف دخانیات نیستند و بین 25 تا 55 سال سن دارند.
 • افرادی که پوست آنها خاصیت ارتجاع مناسبی دارد.

 

مزایای تزریق چربی به باسن

تزریق چربی باسن حداقل میزان خطر و عوارض دارد و از این نظر یک روش کم تهاجمی به شمار می رود.

برجسته شدن باسن پس از تزریق چربی باسن طبیعی به نظر می رسد.

به دلیل استفاده از بیهوشی های موضعی دیگر فرد دچار عوارض ناشی از بیهوشی عمومی نخواهد شد

از آنجایی که برش های ایجاد شده بر روی بدن در این روش، کوچک می باشد، با گذشت زمان به کلی محو شده و به سختی قابل مشاهده می باشد.

تزریق چربی به باسن - تزریق چربی در باسن

 

می توانید قبل از عمل این سوالها را از جراح خود بپرسید :

 • چه مدت پس از تزریق می توانم مرخص شوم ؟
 • تا چه مدتی باید از گن استفاده کنم؟
 • بخیه ها کشیده می شوند یا از نوع بخیه های جذبی اند ؟
 • چه داروهایی پس از جراحی برای من تجویز خواهد شد ؟
 • زمان ویزیت بعدی چه مدت پس از تزریق چربی در باسن می باشد؟
 • پس از تزریق چربی از پانسمان هم استفاده می کنید؟
 • چه زمانی می توانم به فعالیت های ورزش و کاری خود برگردم؟

 

مراقبت های بعد از تزریق چربی در باسن

 • پس از تزریق چربی در باسن در صورت احساس درد می توان با یک مسکن مشکل را حل کرد. البته مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویزی پزشک نیز باید به طور مرتب مصرف شود.
 • لازم است به مدت 2 روز خوب استراجت کنید پس ازآن می توانید دوباره به سر کار خود بازگردید. البته بهتر است اجازه دهید 1 هفته تا 10 روز از تزریق چربی در باسن بگذرد بعد فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید.
 • تا 2 هفته پس از تزریق نباید بر روی باسن خود بنشینید تا به چربی های تزریق شده آسیبی وارد نشود؛ حتی ممکن است جراح شما توصیه کند بیشتر از 2 هفته این نکته را رعایت کنید .

عکس تزریق چربی - تزریق چربی در افراد لاغر

 • در طول این 2 هفته می توانید برای استراحت بر روی پهلو یا شکم بخوابید و در صورتی که لازم شد بنشینید، میتوانید از یک بالش کمک گرفته پشت ساق پاها یا زیر پاهایتان ( زیر عضلات همسترینگ) را بالا ببرید تا از طریق آن باسن نیز کمی بالا رود و به چربی ها فشار وارد نشود.
 • پس از تزریق چربی در باسن لازم است تا مدتی که جراح تعیین می کند از یک گن مخصوص برای محافظت از چربی ها و فرم تشکیل شده باسن، استفاده کنید. این پوشش فشار یکنواحتی بر روی نواحی ای که تحت لیپوساکشن بوده اند وارد می کند.
 • مراقب باشید تا برش های ایجاد شده تحت فشار و یا سایش و جابه جایی قرار نگیرند.
 • مصرف به موقع داروهای تجویزی را فراموش نکنسد تا خدای ناکرده دچار عوارض نشوید و نتایج بهتری نیز به دست آورید.
 • روزهایی که برای ویزیت مجدد شما تعیین شده به موقع در کلینیک حاضر شوید.
 • تا 8 هفته نباید فعالیت های ورزشی انجام دهید و در این مدت ممکن است به توصیه جراح به یک متخصص ماساژ جهت ماساژ لنفاوی نیاز داشته باشید.
 • احتمال دارد برای تخلیه مایعات اضافی، به صورت موقت لوله هایی در ناحیه تزریق تعبیه شود.
 • احتمالا لازم است چند ماه بگذرد تا ورم ایجاد شده به طور کامل برطرف شود، پس از خوابیدن ورم است که می توانید شاهد نتایج نهایی باشید.
 • بهبودی کامل پس  از حجیم کردن باسن از طریق تزریق چربی به ظرفیت بدن فرد جهت درمان و همینطور وضع عمومی سلامتش برمی گردد.
بیشتر بخوانید
عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !

 

خطرات و عوارض تزریق چربی در باسن

 • معمولا پس از تزریق باسن دچار تورم می شود، اما این ورم 3 هفته بعد از بین می رود. میزان تورم به محل تزریق چربی نیز وابسته است.
 • به دلایلی ممکن است پس از تزریق چربی در باسن، مقداری عفونت و خونریزی ایجاد شود.
 • 30 درصد افرادی که تزریق چربی در باسن انجام می دهند شاهد جذب کامل چربی توسط بدنشان خواهند بود. حداقل 3 ماه لازم است تا نتایج نهایی تزریق مشاهده شود.
 • برخی افراد در حین جراحی تزریق چربی به باسن خون بسیار زیادی از دست می دهند و یا اینکه دچار لخته شدن خون می گردند.
 • گاهی لازم می شود تا تزریق چربی دوباره انجام شود تا بتوان به نتایج مطلوبتری دست یافت.
 • احتمال دارد در ناحیه باسن و جاهایی که چربی از آنجا برداشت می شود کبودی ایجاد شود.
 • ممکن است چربی به جریان خود تزریق شود و در نتیجه ریه ها دچار التهاب شوند؛ به عبارتی فرد دچار آمبولی چربی گردد.
 • احتمال مسمویت با لیدوکائین برای افرادی که به این ماده حساسیت دارند وجود دارد.س
 • ممکن است در صورت حرفه ای نبودن جراح باسن ها نامتقارن شوند.
 • احتمال دارد به دلیل برداشت زیاد چربی ، فرد دچار نکروز چربی شود بدین معنی که بافت چربی عمیق در پوست او از بین برود.
 • در این جراحی حتمال هماتوم و خونریزی نیز وجود دارد.
 • احتمال دارد پس از تزریق چربی به باسن فرد دچار ترک خوردگی در ناحیه پوست باسن شود.
 • احتمال سلولیت نیز پس از تزریق وجود دارد.

لازم به ذکر است در صورتی که شما برای سفت کردن باسن با تزریق چربی پزشک متخصص و با تجربه ای را انتخاب کنید احتمال بروز عوارض تزریق چربی در باسن به حداقل ممکن می رسد و قطعا یک عمل زیبایی ایمن را تجربه خواهید کرد، پس توصیه می شود که تزریق چربی به باسن را در کلینیک های معتبر و تحت نظر جراحان و پزشکان متبحر انجام دهید.

 

هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه تزریق چربی به باسن نیز مثل هر عمل دیگری به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد. از جمله این فاکتورها می توان به مواردی نظیر میزان تخصص و مهارت جراح، بخشهایی از باسن که در آنها تزریق انجام می شود، تعداد جاهایی که برای برداشت چربی اولیه برش می خورند ، نوع بیهوشی به کار برده شده و همینطور سابقه پزشکی بیمار و ملاحظاتی که احیانا لازم است در مورد آن فرد در حین عمل تزریق چربی به باسن رعایت شود. از طرفی هزینه ترزیق چربی به باسن در شیراز ، تهران، اصفهان ، مشهد و تبریز قیمت های یکسانی نیست چون موقعیت های جغرافیایی نیز بر هزینه تزریق چربی با باسن تاثیر می گذارند.

می توان گفت به طور معمول هزینه تزریق چربی به باسن به صورت تقریبی 4 میلیون تا 5 میلیون تومان می باشد. بدیهی است در صورت نیاز مجدد به تزریق چربی طی یکسال یا هر دو سال یکبار هزینه تزریق چربی به باسن نیز افزایش پیدا می کند.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  7609 466 0901
شیراز : 5393 053 0917

جهت اطلاع از مراکز معتبر تزریق چربی به باسن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 5 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 16 =