عمل لیپوماتیک و 17 سوال رایج درباره آن !!! تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟!

عمل لیپوماتیک و 17 سوال رایج درباره آن !!! تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟!
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 3, 2019بدون دیدگاه

 

عمل لیپوماتیک ، تکنیکی مدرن است که با حداقل تهاجم و با به کار بردن انرژی با سرعت بالا ، چربی های اضافی را تجزیه کرده و بافت همبند را سالم و بدون آسیب باقی می گذارد . در عمل لیپوماتیک بعد از تجزیه شدن چربی ها با ملایمت و به دقت به وسیله لوله کانولا که متصل به یک ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

فهرست عناوین

عمل لیپوماتیک ، تکنیکی مدرن است که با حداقل تهاجم و با به کار بردن انرژی با سرعت بالا ، چربی های اضافی را تجزیه کرده و بافت همبند را سالم و بدون آسیب باقی می گذارد . در عمل لیپوماتیک بعد از تجزیه شدن چربی ها با ملایمت و به دقت به وسیله لوله کانولا که متصل به یک دستگاه مکش است ، مکیده شده و از بدن خارج می شود .

در این مطلب سعی ما بر این است که به سوالاتی که در باره عمل لیپوماتیک در ذهن دارید پاسخ داده شود . با ما همراه باشید .

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

تفاوت عمل لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست ؟

این دو روش با هم تفاوت های فراونی دارند . انجام لیپوساکشن در گذشته به قدری به رگ ها ، ماهیچه و دیگر بخش های بدن آسیب وارد می کرد که قادر نبود افراد چندانی را به انجام آن برای لاغری مجاب کند .

از جمله خطرات لیپوساکشن این بود که خط آمبولی ایجاد می شد و رگ های خونی مسدود می شدند و همین اتفاق به سادگی می توانست سبب نقص عضو و یا حتی مرگ بیمار شود . در این وضعیت ورود دستگاه پیکرتراشی لیپوماتیک یک نوید به حساب می آمد که سبب شد افراد به آن اعتماد کرده و ترس بیماران از انجام عمل لاغری موضعی به شدت کاسته شود .

یکی از نکات با اهمیت در طراحی دستگاه لیپوماتیک ، با ارزش دانستن سلامتی و ایمنی بیمار است و اینکه بتواند به بهترین شیوه چربی ها را تخریب و به شکلی صحیح از بدن خارج سازد .

از این رو لوله کانولا در این دستگاه سنسورهای ویژه ای دارد که فقط چربی های زائد را به سمت بیرون هدایت می کند و مراقب است تا به رگ های خونی ، ماهیچه ها و عروق خونی آسیب وارد نشود و ضربه نبینند .

از طرفی چربی ها هم از طریق ارتعاشاتی که کانولا ایجاد می کند ، تخریب می شوند . نکته قابل توجه این است که چربی هایی که از طریق کانولا با روش پیکر تراشی از بدن خارج می شوند بسیار بیشتر از چربی های برداشت شده در روش لیپوساکشن است . از طرفی این کار بسیار ایمن تر و با برنامیه ریزی تر انجام می شود .

 

یکی دیگر از تفاوت های این دو روش ، میزان جراحت و زخمی است که درحین جراحی انجام می شود .

 

زخم دستگاه پیکر تراشی تا حدی کوچک و ظریف است که به سرعت می توان آن را بهبود داد به شکلی که حتی اثری از آن در بدن باقی نماند البته به این شرط که به خوبی از زخم مراقبت کرده و داروهای تجویزی پزشک را سر وقت مصرف کرده و در کل به خوبی از پس مراقبت های پس از لیپوماتیک برآیید .

اما در لیپوساکشن ، میزان زخم و خونریزی به قدری زیاد است که به سادگی می تواند سطح هموگلوبین خون را کاهش دهد و سبب کم خونی و در نتیجه ضعف عمومی بدن گردد. بدیهی است در چنین ظرایطی ، بدن آن طور که باید از عهده ترمیم زخم های خود و محافظت از آنها در مقابل عفونت بر نمی آید و تمام این اتفاقات سبب ترمیم دیر هنگام زخم ، افزایش دوره بهبود و ریکاوری و مشکلاتی این چنین می شوند .

علاوه بر اینها لیپوساکشن به افتادگی پوست منجر می شود و در مواردی کبودی ، تورم پوست  و حتی انقباضات پوستی را نیز سبب می شود . این در حالی است که پیکر تراشی ، به سبب بهره بردن از امواج اینفراسونیکی ، پوست را به خوبی لیف داده ، سفت می کند .

از طرفی لیپوساکشن با بیهوشی انجام می شود و همین باعث می شود تا نیاز باشد بیمار چند روز را در بیمارستان بستری باشد . در صورتی که در عمل لیپوماتیک ( پیکرتراشی )، لاغری به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تنها با بیحسی موضعی انجام می گیرد .

 

با تمام این تفاسیر به خوبی درک کرده اید که لیپوساکشن روشی قدیمی و ابتدایی برای حذف چربی های اضافه ست در حالی که عمل لیپوماتیک ، تکنیکی پیشرفته و حرفه ای برای حذف چربی هاست .

 

بیشتر بخوانید
علائم ژنیکوماستی چیست؟ راههای پیشگیری از بزرگ شدن بافت سینه در مردان !

عمل لیپوماتیک - تفاوت بادی جت و لیپوماتیک

 

در واقع می توان گفت لیپوماتیک شیوه انجام حرفه ای لیپوساکشن است !!! از این رو که چون در گذشته لیپوساکشن ، بیماران را با مشکلات زیادی مواجه می کرد ، سعی شد از روی آن روشی ابداع شود که هم مشکلات و معایب لیپوساکشن را برطرف سازد و هم اثر بخشی بهتری داشته باشد ؛ در پی این شیوه جدید بود که لیپولتیک پا به عرصه گذاشت .

 

لاغری با لیپوماتیک چه مزایایی نسبت به لاغری با لیپوساکشن دارد ؟

در لیپوماتیک ، پس از حذف چربی های اضافه ،‌ لایه چربی زیر پوست در قیاس با متد لیپوساکشن یکنواختی بهتری دارد به گونه ای که دیگر شاهد چربی و باقی ماندن بافت آن به صورت گلوله ای در زیر پوست نیستیم .

در لیپوساکشن در مواردی نیاز بود فرد تا 6 ماه از گن استفاده کند . اما در عمل لیپوماتیک بخش زیادی از این زمان کاسته شده و به 2 هفته استفاده از گن رسیده است . البته گاهی بسته به شرایط بیمار مثل سن ، ممکن است تا 2 هفته نیز لازم به استفاده از گن باشد ، اما بیشتر از آن ، نه . دلیل استفاده از گن در هر دوی این روش ها ، کمک به جمع شدن پوست می باشد .

 

عمل لیپوماتیک - فیلم پیکرتراشی بدون جراحی

در روش پیکر تراشی ، آسیب کمتری به ترابکولاهای پوستی وارد می‌شود . تورم و ترشحات ایجاد شده در ناحیه درمان از عارضه های لیپوساکشن است که مدت زیادی صرف برطرف شدن آنها می شود . این در حالی است که در روش جدید ، فقط 36 ساعت زمان برای رف تمامی ترشحات لازم است .

علاوه بر موارد ذکر شده ، ریسک عفونت در لیپوماتیک به نسبت لیپوساکشن بسیار کمتر است . به علاوه کوفتگی و درد بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به درد و کوفتگی پس از ساکشن به طرز قابل توجهی کمتر است .

 

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟

این دو تکنیک تقریبا مشابه یکدیگرند و کاربرد هر دوی آنها ، لاغری موضعی به شیوه ای که نتایج موثر و فوق العاده در پی دارد می باشد .

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در این است که در اولی از فشار آب برای خرد کردن و شکستن چربی ها استفاده می شود در حالی که در لیپوماتیک برای این کار از امواج اینفراسونیک استفاده می شود .

در واقع این طور می توان گفت که مورد اصلی تفاوت بادی جت و لیپوماتیک ، تفاوت در شیوه تخریب چربی هاست و غیر از این تفاوت آنچنانی ای با هم ندارند . هر دو بدون وارد کردن آسیب به بدن ، کبودی، درد و التهابات چندانی تناسب اندام را حاصل می کنند .

این دو تکنیک را می توان از بهترین های لاغری موضعی دانست که می توان با خیال راحت تری به داوطلبان لاغری پیشنهاد کرد.

یکی دیگر از موارد تفاوت بادی جت و لیپوماتیک ، عملکرد متفاوت دستگاههای هر یک از آنهاست . دستگاه لیپوماتیک یک موتور پنوماتیک و کمپرسور هوا دارد که سه مدل حرکت نوسانی ، چرخشی و ارتعاشی برای تخریب چربی ها استفاده می کند . در واقع در این دستگاه در دقیقه 600 ارتعاش یا لرزه ایجاد می کند و با حرکت به صورت مارپیچ چربی ها را تخریب و از بدن تخلیه می شود.

هزینه لیپوماتیک بازو - لیپوماتیک مشهد

این سرعت ارتعاش سبب شده است تا لاغری با لیپوماتیک سرعت بالاتری نسبت به بادی جت داشته باشد .  این سرعت عمل باعث می شود که برآمدگی ها و همینطور تورم کمتر ایجاد شود .

اساس کار دستگاه بادی جت جابجایی بافت های چربی مازاد با استفاده از فشار آبی است که با زاویه 360 درجه و از طریق نوک لوله دستگاه با فشار به سمت بافت های چربی پراکنده می شود و آنها را از هم می پاشد و تخریب می کند .

بهترین مراکز لیپوماتیک در تهران - لیپوماتیک غرب تهران

در نهایت وکیومی کوچک چربی ها را از بدن خارج می سازد . شیوه کار بادی جت مانع از آسیب رسیدن به به عروق و سایر بافت های اطراف می شود .

دیگر تفاوت بادی جت و لیپوماتیک این است که بادی جت تغییر کمتری در بافت چربی ایجاد می کند و این کار را با ملایمت بیشتری انجام می دهد . این موضوع سبب می شود تا بافت چربی کمتر دستکاری شود . از طرفی فشار آب سرعت کار را نسبت به روش های قدیمی تر بهبود بخشیده است .

علاوه بر موارد ذکر شده ، در بادی جت پس از عمل تخلیه چربی ها ، از فیبر لیزری استفاده می شود که سفت شدن پوست ناحیه درمان را به دنبال دارد . این در حالی است که در روش دیگر چنین عملی انجام نمی شود . همین امر سبب شده افرادی که به شکل پوستشان نیز اهمیت می دهند بیشتر طرفدار بادی جت باشند .

 

دیگر سوالات رایج درباره عمل لیپوماتیک 

در ادامه می توانید پاسخ برخی از پرسش های رایج درباره این تکنیک را بدانید :

 

1. چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک انجام دهند ؟

با اینکه پزشک بهترین شخصی که می تواند تعیین کند که آیا شما گزینه مناسبی برای عمل لیپوماتیک هستید یا خیر . جلسه مشاوره ای که ترتیب داده می شود به همین منظور است به علاوه اینکه درباره مراقبت های قبل و بعد و همچنین عوارض عمل نیز بحث می شود .

قبل از عمل عسکبرداری و آزمایش هایی نیز انجام می شود که به اتخاذ بهترین تصمیم کمک شایانی می کند. در حالت کلی می توان گفت افرادی که شرایط زیر را دارند نباید به سراغ انجام لیپوماتیک بروند .

 

  • افرادی که دچار چاقی مفرط می باشند .

لاغری با لیپوماتیک - عکس لیپوماتیک

  • کسانی که دچار بیماری هموفیلی هستند .( چرا که ممکن است طی انجام این عمل ، خون زیادی از فرد برود و این اتفاق می تواند برای این افراد به قیمت جانشان تمام شود)
  • افرادی که به بیماری عفونی به خصوصی مبتلا هستند و یا سیستم ایمنی بدن آنها به حد کافی قوی نیست .
  • با این حال تصمیم نهایی برای انجام دادن و یا ندادن این کار در کنار مشاوره هایی که از پزشک می گیرید با خود شماست .
بیشتر بخوانید
عمل درشت کردن چشم چیست؟ چرا در جستجوی بهترین دکتر برای درشت کردن چشم باشیم؟!

 

2. چه کارهایی را نباید پس از عمل لیپوماتیک انجام داد ؟

در طول دوران بهبود به هیچ وجه نباید بر روی ناحیه درمان شده ، ‌از کمپرس سر و یا کمپرس گرم استفاده کرد .

 

3. ترشح خونی تا چه مدت بعد از لاغری با لیپوماتیک ، ادامه دارد ؟

حداقل 3 روز زمان لازم است تا دیگر ترشحات خونی و مایعات اضافه از بدن به طو کامل تخلیه شود .

 

4. چه مدت بعد می توان به حمام و سونا رفت یا رانندگی کرد و سفر کرد ؟

حمام کردن بعد از عمل لیپوماتیک به شرطی که به صورت ساده و با اب ولرم باشد ، از همان روز بعد از عمل مانعی ندارد اما برای رفتن به استخر لازم است 2 هفته صبر کنید . در مورد سونا ، جکوزی و آب گرم باید حتما اجازه دهید 1 ماه از عمل بگذرد.

رانندگی نیز از 3 تا 5 روز بعد از درمان مانعی ندارد به شرطی که دردتان برطرف شده باشد . برای سفر هم می توانید 2 هفته استراحت کرده و بعد اقدام کنید .

 

5. بهترین نقاط بدن برای پیکر تراشی کدام نقاط اند ؟

معمولا لیپوماتیک بیشترین تاثیر را بر روی شکم ، باز ، پهلو ، ران ، پشت بدن و پاها دارد .

 

عکس لیپوماتیک - عمل لیپوماتیک

 

6. آیا عمل لیپوماتیک بی خطر و ایمن است ؟

مقدار چربی ای که در لیپوماتیک برداشت می شود ، به اندازه محدود و معقول است . با این حال نباید خطراتی نظیر عفونت و اثرات زخم و بی حسی را نادیده گرفت .  به علاوه در صورتی که عمل لیپوماتیک به وسیله فردی غیر متخصص انجام شود ممکن است در پوست ناهمواری هایی ایجاد شود . بنابراین میزان خطرات جراحی از مقداری چربی برداشت شده نیز تاثیر می پذیرد.

 

7. پس از درمان چه کنم تا نتیجه ای بهتری حاصل شود ؟

سعی کنید تا حد امکان در یک ماه اول از مصرف نمک و غذاهای پرچرب پرهیز کنید . در ضمن می توانید برای کاهش ورم ، ناحیه درمان شده را با لوسیون مناسب به آرامی ماساژ دهید . یادتان باشد رعایت تمام مراقبت های پس از درمان به نوعی در بهتر شدن نتیجه تاثیر دارند .

 

8. کبودی های ناشی از جراحی چه مدت بعد محو می شود ؟

طی 7 روز ابتدایی رنگ کبود ایجاد شده به ارغوانی تبدیل می شود . اما محو شدن کبودی ها ، اغلب 2 هفته طول می کشد .

 

9. چه مدت طول می کشد تا تورم ناشی از جراحی برطرف شود ؟

اگر که برش های ایجاد شده بخیه نشده باشد و فرد مقید به استفاده از گن و لباس مخصوص پس از جراحی باشد در بیشتر موارد 4 هفته بعد 910 درصد تورم از بین می رود اما معمولا 1 تا 3 ماه طول می کشد تا تورم ایجاد شده به طور کامل از بین برود .

 

10. آیا پس از عمل لاغری با لیپوماتیک ، اثر زخم ها بر روی بدنم باقی می ماند ؟

زخم های ایجاد شده در این روش بسیار کوچکند از این رو تقریبا قابل چشم پوشی هستند . یک جراح متبحر حتی همین زخم ها را هم در نواحی از بدن که از دید پنهان اند ایجاد می کند مثل بین موهای شرمگاهی و یا در ناف . با این حال بیشتر افراد پس از گذشت زمان دیگر اثری از زخم مشاهده نمی کنند .

 

11. می توانم از عمل لیپوماتیک ، برای سفت کردن پوستم هم استفاده کنم ؟

خیر . این روش برای حذف چربی است نه حذف پوست . از این رو توصیه می شود کسانی این روش پیکرتراشی را انجام دهند که پوست اضافه ندارد و جنس پوستشان زیاد سست و شل نشده باشد .

 

12. درد بعد از عمل لیپوماتیک به چه شکل است ؟

طبیعی است افرادی که از بیهوشی عمومی استفاده می کنند ، هیچ دردی را در حین عمل احساس نمی کنند اما افرادی که از بیحسی موضعی استفاده کرده اند اگر چه دردی حس نمی کنند اما ممکن است کمی فشار احساس نمایند .

 

13. آیا با این تکنیک وزن کم می کنم ؟ چقدر ؟

بله . از این تکنیک به منظور کاهش وزن نیز استفاده می شود. معمولا به اندازه ای که چربی برداشت می شود از میزان وزن نیز کاسته می شود . اما به این نکته نیز توجه داشته باشیدکه در صورت دریافت کالری زیاد ، چربی ها و در نتیجه اضافه وزن به راحتی قابل بازگشت است .

 

14. پس از درآوردن گن دچار سرگیجه می شوم. چرا ؟

برداشتن گن پس از مدتی ، سبب می شود که بدن به خصوص در ناحیه پا دچار افت فشار شود . برای حل این مشکل ٰ پس از در آوردن گن ، 10 دقیقه دراز بکشید.

 

15. چه مدت بعد از عمل لیپوماتیک می توانم ورزش را از سر بگیرم ؟

برای ورزش کردن تنها کافی است 4 هفته صبور باشید . البته در مواردی نیز فرد می تواند از 2 هفته بعد ، فعالیت ورزش خود را از سر بگیرد .

عمل لیپوماتیک - فیلم پیکرتراشی بدون جراحی

 

16. در ناحیه درمان شده احساس سوزن سوزن شدن دارم . راهکار چیست ؟

پس از لیپوماتیک ، تغییر حس پوست امری شایع است و حدودا 3 تا 6 ماه زمان می برد تا پوست حس اولیه خود را بازیابد . در این مدت می توانید از ماساژ ملایم برای بازگشت سریعتر حس پوست کمک بگیرید .

 

17. آیا می توان از این روش به عنوان مامو پلاستی (جراحی کوچک کردن سینه بانوان) نیز استفاده کرد ؟

در روش تهاجمی مامو پلاستی پوست سینه ، جراحی و لیفت می شود . از این رو نمی توان لیپومانتیک را که روشی غیر تهاجمی و محدود است جایگزین آن کرد . چرا که قطعا به اندازه مامو پلاستی کارکرد و نتیجه نخواهد داشت .

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکـــز معتبر عمل لیپوماتیک و مشاوره رایگــــان با ما تماس بگیرید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید