لیپوماتیک شکم کدام مدل چربی شکم را از بین می برد؟! هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو !

لیپوماتیک شکم کدام مدل چربی شکم را از بین می برد؟! هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو !
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 11, 2019بدون دیدگاه

 

لیپوماتیک شکم روشی غیر تهاجمی برای پیکر تراشی است که از آن برای از بین بردن چربی های موضعی نواحی شکم و پهلو که معمولا از زایمان و یا عمل های جراحی نشأت می گیرند ، استفاده می کنند . گفتنی است ؛ عمل زیبایی شکم لیپوماتیک یکی از پیشرفته ترین و بهترین روش‌های لاغری شکم بدون درد می باشد ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

لیپوماتیک شکم روشی غیر تهاجمی برای پیکر تراشی است که از آن برای از بین بردن چربی های موضعی نواحی شکم و پهلو که معمولا از زایمان و یا عمل های جراحی نشأت می گیرند ، استفاده می کنند . گفتنی است ؛ عمل زیبایی شکم لیپوماتیک یکی از پیشرفته ترین و بهترین روش‌های لاغری شکم بدون درد می باشد که عارضه چندانی نیز ندارد .

 

معمولا برای رفع چربی های شکم و پهلو که به سادگی از طریق روشهای نظیر رژیم غذایی و انجام تمرینات منظم ورزشی از بین نمی روند ، جراحی لیپوماتیک شکم بهترین گزینه است . از این رو ، این تکنیک یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی و تناسب اندام چه در بین خانم ها و چه در بین آقایان ، به شمار می رود .

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

ما را در این مقاله همراهی کنید تا در مورد لیپوماتیک شکم ، هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو و دیگر مطالب مرتبط با عمل تخلیه چربی شکم اطلاعات جامعی به دست آورید .

قابل توجه است که پیکر تراشی در واقع همان جراحی لیپوماتیک شکم است که با استفاده از یک نوع بی‌حسی به نام تامسنت انجام می گردد .

 

انواع چاقی شکم و کاربرد لیپوماتیک در هر یک از آنها

با اینکه ظاهر تمام چاقی های شکمی ممکن است یکسان به نظر آید ، اما در اصل ، چربی های این ناحیه به 3 شکل تجمع یافته اند :

 

حالت اول : چاقی موضعی  

در این مدل ،‌ چربی‌ها بین لایه عضلانی و پوست تجمع انباشته شده اند . به همین دلیل به شکم ظاهری ظاهر شل و نسبتاً آویزان داده اند .

لیپوماتیک شکم - جراحی لیپوماتیک شکم

این چاقی با ورزش و رژیم غذایی درست ،‌ به آن اندازه برطرف نمی شود . لیپوماتیک شکم برای این حالت ، انتخابی ایده آل است . البته باید طی چند جلسه درمان انجام شود .

 

حالت دوم : چاقی مرکزی ( احشایی )

در این مدل ،‌ چربی‌ در اطراف روده‌ها و احشای شکم انباشته شده اند . از این رو برخلاف مدل قبلی ، به شکم ظاهری سفت و به اصلاح بازاری داده اند .

هزینه جراحی شکم و پهلو - فیلم عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

این چاقی می تواند با ورزش و رژیم به بهترین شکل از بین برود مگر در حالتی که حجم چربی بالا باشد و حتما نیاز به جراحی و درمان  داشته باشد .

 

حالت سوم : ترکیبی از چاقی موضعی و مرکزی

در این مدل از چاقی شکمی چربی ها هم در بین عضلات و پوست و هم در اطراف روده‌ها تجمع یافته اند . در این حالت شکمی بزرگ و در عین حال افتاده دارد .

 

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو - فیلم لیپوماتیک شکم و پهلو

معمولا برای درمان این حالت از شکم باید به طور همزمان از لیپوماتیک ، ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب بهره برد . البته در برخی از این افراد کار دیگر از پیکر تراشی هم فراتر رفته است و فرد باید به صورت تخصصی چاقی خود را پیگیری و درمان نماید .

 

لیپوماتیک شکم در اصل چه تفاوتی با لیپوساکشن شکم دارد ؟

مهمترین تفاوت این دور روش قابلیت استفاده مجدد از چربی های برداشت شده است . که در روش ساکشن این امکان وجود ندارد چون چربی ها سوزانده شده و دیگر قابل استفاده نیستند در حالی که در عمل تخلیه چربی شکم  به روش لیپوماتیک ، چربی ها مجددا قابل تزریق به بخش های دیگر بدن هستند .

باید به این نکته دقت داشت که برداشت و تزریق مجدد چربی ها باید توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود تا عفونتی بر جای نگذارد.

توجه کنید که هدف لیپوماتیک شکم و پهلو ، تغییر اندازه بدن و فرم دهی آن است .

 

تکنیک های لیپوماتیک شکم

 1. در تکنیک اول تنها در بخش پایینی شکم انجام می شود ( این روش منجر به شل شدن پوست قسمت بالایی شکم و حتی افزایش این حالت در ظول زمان می شود )
 2. در تکنیک دوم لیپوماتیک بخش های بالایی و پایینی و اطراف شکم به طور همزمان انجام می شود .

 

تکنیک اول :  لیپوماتیک قسمت مرکزی شکم  (شامل خود شکم به تنهایی )

در این روش ، پزشک جراح با تقسیم شکم به 4 ناحیه تقسیم شده که در تمامی آنها کانولا از طریق ایجاد سوراخی 2 تا 5 میلی متر وارد بافت چربی شده و آنها را با  امواج ماوراء صوت تجزیه می کند . بعد از آن چربی های تجزیه شده ، برداشت شده و از بدن خارج می شوند . اگر از یک بخش چشم پوشی شود ، خیلی زود متورم شده و خیلی زود به شکلی برآمده و بد فرم نمایان می شود . با برداشت چربی در تمامی ناحیه شکم ، پوست شکم سفت تر و زیبا تر به نظر می رسد .

دستگاه لیپوماتیک ،  یک سیستم ایمنی فعال دارد که وقتی که به بافتی غیر از بافت چربی مواجهه می شود تخریب بافت را متوقف می کند تا مانع خطر پارگی اندام ها شود .

از مزایای این روش این است که به تمام زاوایای شکم دسترسی وجود دارد و سلول های چربی به صورت یکدست تجزیه می شوند . به علاوه اینکه به دلیل ورود کانولا درون شکم به شکل موازی با سطح پوست  بر روی شکم گودی ایجاد نشده و یا ناخواسته به بافت های مجاور سلول های چربی ، آسیبی وارد نمی شود .

بیشتر بخوانید
لیفت باسن با ورزش تنها با 5 حرکت! چطور بهترین نتیجه را از این حرکات بگیریم؟

 

تکنیک دوم : لیپوماتیک اطراف شکم ( شامل پهلو ، شکم و کمر )

این تکنیک به خصوص برای افرادی که در ناحیه پهلو و کمر دارای چربی های موضعی هستند بسیار موثر است چرا که  سلول های چربی شکم،  پهلو و کمر با این روش طی یک جلسه و به صورت همزمان از بدن بیمار خارج می شوند. در صورتی که این افراد  فقط تکنیک بخش مرکزی شکم را انجام دهند ، نتایج تناسب اندام آنها قابل قبول نخواهد بود .

 

مزیت های عمل شکم لیپوماتیک

 • از مهم ترین مزیت های لیپوماتیک شکم این است که پس از درمان کمتر پیش می آید که پوست ناحیه ای که تحت درمان بوده است  ، دچار شل شدگی گردد .
 • به دلیل کمتر آسیب دیدن ترابکولاهای پوستی ، جمع شدن پوست در لیپوماتیک شکم خیلی بهتر از روش های دیگر اتفاق می افتد .
 • در جراحی لیپوماتیک شکم ، با بی حسی موضعی ، بیمار دیگر دردی را حس نمی کند و این بر خلاف دیگر روش هاست که تنها با بی موضعی نمی توان درد را از بین برد و نیاز به داروهای خواب اور و یا حتی در مواردی بیهوشی خفیف نیز می باشد .
 • عمل زیبایی شکم لیپوماتیک ، ریسک عفونت بسیار کمتری دارد .
 • تورم و ترشحات ناشی از این عمل ، بسیار کمتر و حدود 36 ساعت زمان است این در حالی است که در دیگر روش ها ، مدت زمان بیشتری برای این کار لازم است .
 • از دیگر مزیت های جراحی لیپوماتیک شکم ،‌ این است که بیمار ضمن بی حسی ، هوشیار است و می تواند تصاویر به دست آمده را مشاهده کرده و حتی در مواردی نظر خود را بیان کند .
 • در صورت رعایت یک سبک زندگی سالم و پر تحرک ، عمل پیکرتراشی شکم اثراتی ماندگار و طولانی خواهد داشت .
 •  دوره بهبودی عمل شکم لیپوماتیک کوتاه مدت است .
 • جای زخم های ایجاد شده آنقدر کوچک است که خیلی زود به کلی از روی پوست محو خواهد شد و تقریبا محال است که اسکار ایجاد کنند .
 • تورم بعد از جراحی لیپوماتیک شکم بسیار پایین تر از دیگر روش های جراحی زیبایی تنه واندام است .
 • آمبولی چربی در عمل پیکرتراشی شکم به شیوه لیپوماتیک بسیار کمتر از دیگر روش های تناسب اندام می باشد .
 • کوفتگی و خستگی ای که بعد از عمل حذف چربی های بدن احساس می شود در عمل زیبایی شکم لیپوماتیک ، به مراتب کمتر است .
 • به دلیل لرزش شدید کانولا می توان در یک جلسه ، چربی بیشتری از بدن استخراج کرد . ( نسبت به دیگر روش های حذف چربی )
 • فرد می تواند یک روز پس از جراحی به فعالیت های روزمره خود بازگردد و نیازی به بستری شدن نیست .
 • در این روش یکنواختی لایه چربی زیر پوست ، فوق العاده است به گونه ای که هیچ اثری از چربی که در روش‌های دیگر ساکشن به شکل گلوله مانند در زیر پوست مشاهده می شود ، در لیپوماتیک شکم دیده نمی شود .
 • در مقایسه با ساکشن سنتی و لیزر لیپولیز که به ترتیب نیاز به بستن گن به مدت 6 ماه و 4 ماه می باشد ، بستن گن در لیپوماتیک شکم ، تنها 2 هفته لازم است . البته توصیه می شود گن به مدت 40 روز بسته شود تا بتواند پوست را بهتر جمع کند .

لیپوماتیک شکم در اهواز - عمل زیبایی شکم لیپوماتیک

با انجام این تکنیک ، شکم خیلی بهتر از دیگر روش ها جمع می شود . البته در مواردی که افتادگی پوست زیاد است باید لیپوماتیک به صورت مجدد انجام شود تا نتایج بهتری حاصل شود . گفتنی است جلسه ترمیمی ، سبک تر است و برش های کمتری نسبت به جلسه اصلی لیپوماتیک زده می شود .

 

لیپوماتیک شکم و پهلو

معمولا لیپوماتیک پهلو همزمان با لیپوماتیک شکم انجام می شود تا سبب شود تمامی بخش بالا تنه باریک و متناسب شود . در مواردی که فرد دارای پوست شل است به گونه ای که پوست شکم بر روی شکم به جالت چین چین افتاده است نیز لیپوماتیک برای کاهش این پوست اضافه و حذف چین خوردگی به کار می رود .

البته باید در نظر داشت اگر مقدار پوست اضافه خیلی زیاد باشد و یا پوست به لحاظ قابلیت ارتجاعی ، بسیار ضعیف باشد ، از تکنیک های متفاوت و پیشرفته تری همزمان با لیپوماتیک بهره بدره می شود تا هم نتایج مطلوب شود و هم  به حفظ قابلیت ارتجاعی پوست کمک شود .

 

چه افرادی برای انجام عمل زیبایی شکم لیپوماتیک گزینه های مناسبی اند ؟

کسانی که در بدن خود چربی هایی دارند که با رژیم غذایی و فعالیت ورزشی از بین نمی رود و خانم هایی که بعد از بارداری از فرم بدنشان ناراضی اند از جمله افرادی هسند که می توانند برای تناسب اندام خود ، روی لیپوماتیک حساب کنند .

 

نحوه انجام لیپوماتیک شکم

در این سبک از حذف چربی های اضافه ،‌ بدین شیوه عمل می شود که ابتدا  برشی کوچک  ، در حدی که می توان آن را نادیده گرفت ؛ در ناحیه شکم زده می شود و  سپس کانولا را وارد شکم می شود . پیوند چربی ها به طور فیزیکی و با حرکات ارتعاشی و هوشمند لیپوماتیک شکسته شده و  عملا بدون هیچ درد و خونریزی از بدن خارج می گردند .

عمل پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک ،‌ به این دلیل که تجمع چربی ها در آن ناحیه زیاد است ، نسبت به دیگر نقاط بدن زمان بیشتری می برد ؛ بین 2 تا 3 ساعت. معمولا پس از انجام این روش ‌3 تا 7 روز طول می کشد که بدن بازیابی شده و نتایج به شکلی بهتر نمایان شوند .

معمولا در این نوع عمل تخلیه چربی شکم ،‌ قسمت های پایینی و بالایی شکم را به طور همزمان تحت درمان قرار می دهند . همین امر سبب می شود که پایین سینه که اغلب با نشستن برجسته شده و جلو می آید به طرز قابل توجهی لاغر گردد .

 

بیشتر بخوانید
عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !

آیا چربی های برداشت شده با این روش ، قابل استفاده است ؟

بله . از سلولهای چربی خارج شده توسط  لیپوماتیک شکم و پهلو می توان مجددا به عنوان یک پر کننده یا فیلر برای حجیم سازی گونه و صورت و یا سایر اعضای بدن استفاده کرد . لازم به بیان است که این چربی به مراتب دارای دوام بیشتر و در عین حال تورم کمتری است نسبت به چربی کشیده شده توسط ساکشن . به علاوه اینکه چربی های برداشت شده به این شیوه به عنوان فیلر حجیم سازی ، بسیار سالمتر می باشند و می توانند نتایج بسیار بهتری را حاصل نمایند .

 

چرا شکم چاق می شود ؟ لیپوماتیک برای حذف چه مدل چربی هایی به کار می رود ؟

برش فانشتیل : این برش در زمان سزارین و یا جراحی برداشتن رحم (هیسترکتومی) بر روی ناحیه شکم ایجاد می گردد . برجستگی پس از سزارین ناشی از این نوع برش است که در اثر زمان در زیر خود چربی زیر پوستی جای داده است . لیپوماتیک بهترین راه برطرف کردن این نوع بد فرمی است .

عمل شکم لیپوماتیک - عمل تخلیه چربی شکم

سابقه بارداری : یکی از عوامل چاقی و بد فرم شدن شکم است . چرا که طی این اتفاق ، عضلات شکم را کشیده و سببب می شود بخش پایینی شکم ، مقداری برآمده شود . میزان این انحناء ، فرم نهایی شکم را بعد از عمل زیبایی حذف چربی تعیین می کند . در هر صورت به جرأت می توان گفت که خانم هایی که باراداری پیشین داشته اند می تواند تنها از طریق لیپوماتیک ، شکم و پهلوی خود را خوش فرم نمایند .

محل چربی شکم :  چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم انباشته می ‌شود . چربی سطحی شکم ، دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم واقع شده است . این در حالی است که چربی عمقی شکم ، داخل حفره شکم و بر روی روده‌ها قرار تجمع می یابد . در برخی از بیماران ، چربی عمقی حجم بیشتری نسبت به چربی سطحی زیرپوستی دارد . لیپوماتیک معمولا چربی زیرپوستی را برطرف می کند .

 

عوامل موثر بر نتیجه جراحی لیپوماتیک شکم

از مهم ترین عاملی که تعیین می کند آیا لیپوماتیک شکم رضایتبخش بوده است یا نه ، میزان رضایت فرد از نتایج عمل است . از عواملی که می تواند در میزان این رضایت موثر باشند ، متعددند نظیر تکنیک و مهارت تخصصی جراح ، توقعات فرد درمان شونده و فرم چربی و نازیبایی ناشی از آن . در ادامه بررسی می کنیم که هر عامل چقدر می تواند در نتایج موثر و یا بی تاثیر باشد :

 

 • اینکه فرد چند سال دارد

در انجام لیپوماتیک مهم نیست که بیمار چند سالش است . چرا که این نوع درمان هیچ محددیت سنی ندارد . حتی در مواردی خانم های بالای 60 سال نیز نتایج بسیار رضایت بخش تری از عمل پیکرتراشی شکم گرفته اند .

 

 • جنسیت فرد درمان شونده

از آنجایی که چربی بدن خانم ها نرم ‌تر است و خاصیت فیبری آن نسبت به چربی اقایان کمتر است می توان نتیجه گرفت که انجام لیپوماتیک برای خانم ها  ساده تر و اثر بخش تر است .

لیپوماتیک شکم - هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

 • سابقه چاقی یا لاغری

لیپوماتیک شکم ، ‌شکم های لاغر را تخت و صاف کرده و شکم های بزرگ را متناسب و خوش فرم می کند .

 

 • محل عمل

پوست بالای شکم به خصوص در بیماران مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست بالای شکمشان کم شده است ، کمی بعد عمل تخلیه چربی شکم ، به شکلی جزئی چروک می‌خورد.

لیپوماتیک هم به عنوان روشی مستقل برای حذف چربی ها به کار می رود و هم می توان آن را به عنوان روشی تکمیلی همزمان با عمل جراحی کاهش یا حجیم کردن اندازه پستان ، آبدومینوپلاستی و یا سایر جراحی های زیبایی تنه و اندام انجام داد .

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو به مواردی از جمله مقدار چربی تخلیه شده از  شکم و پهلو ها ، مدت زمانی که برای انجام این کار صرف شده است بستگی دارد . علاوه بر این نباید نقش دستگاه‌های مورد استفاده در عمل را در هزینه برآورد نهایی  هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو  نادیده گرفت . به علاوه افرادی که بنا به تشخیص پزشک متخصص خود نیاز به جلسات ترمیمی دارند تا بتوانند آن نتیجه مورد نظر خود را در تناسب اندام کسب کنند لازم است برای هزینه جراحی شکم و پهلو مبلغ بیشتری بپردازند .

علاوه بر موارد ذکر شده اینکه لیپوماتیک شکم در اهواز ، شیراز ، تهران انجام شود یا در شهری دیگری نیز بی تاثیر در هزینه جراحی شکم و پهلو نیست . این قیمت می تواند با توجه به موقعیت جغرافیایی افزایش یافته یا کمتر شود .

در صورتی که بخواهید به صورت تقریبی مبلغی را تحت عنوان هزینه جراحی شکم و پهلو در نظر داشته باشید باید گفت برای ناحیه شکم حدود 2 و نیم میلیون و برای ناحیه پهلو نیز 2 و نیم میلیون دیگر برای هزینه جراحی شکم و پهلو دیگر بایستی پرداخت شود . البته در کنار این ها نباید هزینه مرکز جراحی را نیز از خاطر برد.

در مواردی ،‌در صورتی که لیپوماتیک شکم ، پهلو و پشت به طور همزمان همزمان و بدون تزریق مجدد صورت گیرد باید حدودا 9 میلیون تومان پرداخت کرد . اگر هم که لیپوماتیک برای شکم ، پهلو و پشت به طور همزمان و در کنار تزریق به باسن انجام شود ، احتمالا حدود 12 میلیون از شما هزینه دریافت خواهند کرد .

در کنار این موارد ، بهتر است هزینه 100 هزار تومانی گن لاغری را نیز بگنجانید . البته این ارقام تقریبی است و بهتر است برای دانشتن هزینه دقیق به کلینیک و پزشک مورد نظرتان مراجعه کرده و معاینه شوید تا بعد هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو به صورت دقیق به شما اعلام شود .

 

 

برای کسب اطلاع از مراکز معتبر لیپوماتیک شکم و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید .

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید