لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ؟! هزینه لیپوماتیک !

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ؟! هزینه لیپوماتیک !
چکیده این مطلب : انتشار :سپتامبر 1, 2019بدون دیدگاه

 

لیپوماتیک ( LIPOMATIC ) تکنولوژی مدرنی است که چربی های موضعی را با کمترین عوارض تخلیه کرده و سبب کاهش سایز در فرد می شود . این تکنیک از طریق پیکر تراشی و بدون نیاز به بیهوشی ، بدن را لاغر می کند تا تناسب اندام را به بدن بازگرداند . اگرچه لاغری با این تکنیک نسبت به لیپولیز و لیپوساکشن ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

لیپوماتیک ( LIPOMATIC ) تکنولوژی مدرنی است که چربی های موضعی را با کمترین عوارض تخلیه کرده و سبب کاهش سایز در فرد می شود . این تکنیک از طریق پیکر تراشی و بدون نیاز به بیهوشی ، بدن را لاغر می کند تا تناسب اندام را به بدن بازگرداند .

اگرچه لاغری با این تکنیک نسبت به لیپولیز و لیپوساکشن ، به لحاظ کارایی ، دقت و سرعت جلوتر است اما نمی توان از آن ، تحت عنوان راهکاری برای کاهش وزن و یا درمان چاقی یاد کرد . به علاوه توصیه می شود که هرگز این متد را بیش از اندازه برای حذف چربی های بدن به کار نبرید . در غیر این صورت ، بی شک صدماتی جبران ناپذیر خواهید دید .

 

با ما همراه باشید تا درباره انواع لیپوماتیک ، نحوه انجام آن و پاسخ به این سوال که لیپولیز بهتر است یا لیپوماتیک ؟  بیشتر بدانید .

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

لیپوماتیک برای حذف چربی های شکمی ، ساق پا ، زانو ، ران ، بازو و پهلوها و در مواردی نیز صورت استفاده می شود .

 

دستگاه لیپوماتیک

این دستگاه دارای یک کمپرسور می باشد که عاملی است برای انتقال هوای فشرده به لوله کانولا . این لوله از طریق ارتعاشات مداوم و سریع در زیر پوست ،  لرزش‌های سه بعدی بسیاری تولید می کند تا از این طریق بتواند پیوند سلول‌های چربی را بشکند. سوراخی که برای ورود کانولا به درون بافت چربی ایجاد می شود ، 3 میلی متر می باشد . امواج اینفراسونیک توسط این سوراخ به سلول‌های چربی برخورد کرده و آنها را تخریب می کنند . این تخریب باعث می شود تا بافت چربی شل شود و بتوان به راحتی آنها را از طریق کانولا به بیرون از بدن کشید و منتقل کرد .

لیپولیز بهتر است یا لیپوماتیک - لیپوماتیک در مشهد

در حقیقت عملکرد این دستگاه تخلیه چربی ها و تخریب آنها به صورت فیزیکی است نه به‌ شکل سوزاندن چربی‌ها . دستگاه لیپوماتیک SP6 از بهترین دستگاه‌های پیکر تراشی به شمار می رود . این دستگاه‌ها سیستم محافظتی قوی ای دارند و مورد تایید FDA آمریکا می باشند .

 

انواع لیپوماتیک

تمام روش ها پیکر تراشی به دنبال یافتن تجهیزاتی هستند که بتوان با کمترین آسیب و عوارض و به بهترین نحو چربی های اضافه را از ناحیه شکم ، پهلو ، ران و … برداشت .

با این دیدگاه تکنیک لیپوماتیک در تمام دنیا به 3 روش اصلی در حال انجام است . با اینکه ماهیت هر سه ی این روش ها یکی است اما در شیوه شکستن سلول ها و بافت چربی بدن با یکدیگر تفاوت هایی دارند . بنابر این انواع لیپوماتیک عبارتند از :

لیپوماتیک در تهران - لیپوماتیک در اصفهان

 

1 . استفاده از لیزر و امواج التراسونیک ( فراصوت )

امروزه دستگاههای تولید کننده امواج فراصوت از مدرن ترین تجهیزات حذف چربی های اضافه بدن به شمار می روند و در کلینیک های زیبایی استفاده گسترده ای دارد . در این تجهیزات امواج اولتراسونیک ، نقش اصلی را در شکستن بافت چربی ها ایفا می کند .

از این امواج برای آقایان حتی در حد سیکس پک کردن شکم و برای خانم ها در حد شکم و پهلویی خوش فرم استفاده می شود . این روش بدون اینکه درد و خونریزی داشته باشد ، به طرزی خارق العاده فرد را به تناسب اندام می رساند .

 

2 . به کاربردن جت آب با فشار بالا

همانطور که از نام این متد نیز پیداست ، برای حذف چربی های اضافه ، از جت آب با فشار بالا استفاده می شود . تجهیزات به کارگیری این روش مخصوص است و در حال حاضر بسیار متداول و پرکاربرد است .

 

3 . لیپوماتیک با حالتهای نوسانی و ارتعاشی

این دستگاه یکی از مدرن ترین تجهیزات رفع چربی اضافه بدن می باشد که به تایید FDA‌آمریکا نیز رسده است و می تواند اثرات فوق العاده ای را در تناسب اندام فرد داشته باشد . از این روش برای خارج کردن حجم عظیمی از چربی ها استفاده می شود و بدون استفاده از بیهوشی و در مدت زمان اندک نیز کار به اتمام می رسد .

در تمامی روش های جراحی با این متد لوله های کانولا کار برد دارند و از آنها برای شکستن پیوند بین جربی ها استفاده می شود . کانولا های نوسانات و ارتعاشاتی ایجاد می کنند که سبب می شود چربی زیادی از بدن تخلیه شود .

از مزیت های این روش به این روش می تواند به کاهش مواردی نظیر درد و تورم و یا کبودی و بدفرمی پوست بعد از عمل اشاره کرد . به علاوه اینکه طول درمان به شدت کوتاه می شود .

 

کاربرد کانولا در پیکر تراشی

کانولا ها ارتعاشاتی با نوسان ثابت دارند که از طریق یک موتور پنوماتیک با دور موتور ثابت به چرخش در می آید . این ارتعاشات سپس به سلول های چربی وارد شده و باعث شکسته شدن آنها می شود .

در این تکنیک هیچ نیازی به نیروی فیزیکی جراح برای شکستن سلول ها و بافت های چربی نیست بلکه این ارتعاشات ایجاد شده در کانولاست که خیلی راحت و بدون نیاز به وارد کردن نیروی فیزیکی خارجی ، سلول ها را تخریب کرده و آنها را به بیرون از بدن هدایت می کند . این شیوه عملکرد به جراح این امکان را می دهد که با دقت و تمرکز بیشتری بافت چربی را استخراج و حذف نماید .

بیشتر بخوانید
عوارض لیپوماتیک شکم و 12 مورد آن ؟! مراقبتهای بعد از لیپوماتیک شکم !

 

انواع لیپوماتیک - لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است

از طرفی چرخش 360 درجه کانولا در برد و فضایی کوچک مانع از این می شود که به بافت های مجاور چربی آسیبی وارد شود و همینطور خطای جراحی را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد . از این رو می توان بدون نگرانی از پیکر تراشی برای برداشتن بافت چربی در نقاط نزدیک رگ ها و اعصاب استفاده کرد بدون اینکه لازم باشد نگران آسیب زدن به این اجزای حساس باشیم . این روش را حذف و شکستن چربی ها به روش امولسیون می گویند .

 

مزایای لیپوماتیک چیست ؟

 • هزینه این مدل پیکر تراشی  نسبت به دیگر روش ها کمتر است .
 • این روش با ریسک پایینی همراه است .
 • احتمال بروز عفونت در محل برداشت چربی کمتر است .
 • در مدت زمان کوتاهتری و بدون ایجاد گودی و سفتی چندانی بر روی بدن اتمام می یابد .
 • چربی های به اندازه ای که باید برداشته می شوند به علاوه اینکه بهبودی سریعتر اتفاق می افتد .

لیپوماتیک در تهران - قیمت لیپوماتیک در تهران

 • چربی هایی که در این روش حذف می شوند ، برای همیشه از بین می رود ، به عبارتی اثر این جراحی دائمی است .
 • آسیبی به رگ ها وارد نشده و اسکاری نیز تشکیل نمی شود .
 • نه تنها سبب افتادگی پوست نمی شود بلکه آن را سفت نیز می کند .
 • بدون اینکه خطر سوختگی وجود داشته باشد ، به کاهش وزن بدن نیز کمک می کند .
 • نسبت به دیگر روش ها درد کمتر است و نیازی به بستری شدن هم نیست (به جز در موارد خاص) .
 • با اینکه این تکنیک یک جراحی ایمن ، کم خطر و ساده است ؛ نتایجی طبیعی به دنبال دارد .

 

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ؟

در حالت کلی افرادی که از چربی های اضافه بدن خود رنج می برند و از طرفی در سلامت کامل جسمانی به سر می برند ، بهترین کاندید برای انجام پیکر تراشی هستند . اما برای این که بدانید به طور خاص لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ، مواردی را ذکر کرده ایم که در ادامه می بینید .

 • کسانی که به دنبال نتایج واقع بینانه از پیکر تراشی می باشند .
 • آنهایی که وزن نرمالی داشته و در نواحی از بدن نظیر شکم ، ران ، پشت و باسن ، چربی های متمرکزی دارند .
 • افرادی که به دلایل ژنتیکی ، رژیم غذایی لاغری و حتی فعالیت های ورزش را امتحان کرده اند اما نتیجه ای نگرفته اند .
 • کسانی که پوست آنها خاصیت کشسانی و الاستیک خوبی داشته باشد .
 •  بهتر است پوست داوطلبان این جراحی بسیار خشک و ضعیف نباشد . اما در مورد این افراد نیز معمولا مدتی پیش از پیکر تراشی درمانهایی برای تقویت پوست صورت می گیرد و پس از آن جراحی انجام می شود .
 • افرادی که به لحاظ جسمانی و فیزیکی مناسب بوده و قوای لازم را داشته باشند .
 • افرادی که سن آنها بیشتر از 18 سال است و دارای بهداشت فردی مناسبی هستند .

یکی از معیارهایی که برای پزشکان جراح ، در انتخاب بیمار خود موثر است ، سبک زندگی فردی است که برای برداشتن جربی های خود مراجعه کرده است . معمولا افرادی که سبک زندگی ناسالمی دارند ، از طرف این پزشکان پدیرفته نمی شوند .

 

شیوه انجام لیپوماتیک

در مرحله اول ، نواحی ای که قرار است جراحی شود و همینطور محل های برش مشخص می شود. این نقاط در طول جلسات مشاوره تعیین می شود و در آن جلسات مناطقی برای جراحی انتخاب می شوند که دارای رسوبات چربی تثبیت شده و اضافه اند . این نقاط با استفاده از ماژیک مخصوص علامت گذاری می شوند.

 در مرحله بعد پیکر تراشی ، پزشک جراح ، جهت کاهش درد ، محل جراحی را با مواد بیهوشی به خصوصی بی حس می کند . و پس از آن با توجه به روشی از پیکر تراشی که از نظر پزشک به صلاح دیده شده است برای شکستن سلول ها و بافت چربی استفاده می شود  (انواع پیکر تراشی در بالا ذکر شد) . در مواردی پزشک می تواند هر سه مورد را با هم ترکیب کرده و آن را برای رفع چربی به کار ببرد .

 

فیلم لیپوماتیک نتیجه لیپوماتیک لیپوماتیک اقساط نتیجه نهایی لیپوماتیک - قیمت لیپوماتیک در تهران

در مرحله بعد سلول هایی که با استفاده از تجهیزات مختلف ، شکسته شده اند را از بدن خارج می سازند . اینکه چه تعداد برش کوچک برای تخلیه چربی های شکسته شده ایجاد شود به بزرگی ناحیه تحت جراحی و همینطور مقدار سلول های چربی تخریب شده بستگی دارد . چربی های شکسته شده را از طریق مکش از بدن تخلیه می کنند .

بسیار اهمیت دارد که عمل مکیدن چربی های شکسته شده دقیق صورت گیرد تا بتوان حداکثر این سلول های تخریب شده را از بند خارج ساخت . به همین دلیل لوله مکش خیلی ظریف جلو و عقب می شود تا مشکلی پیش نیامده و چربی ها نیز به خوبی خارج شوند .

پس خروج چربی ها لازم است مقداری از خون و یا مایعاتی که در پی شکسته شدن سلول های چربی ایجاد شده اند نیز به سمت بیرون مکش و هدایت شوند . در نهایت زخم های کوچکی که ایجاد شده اند با ظرافت بخیه شده و بانداژ می شوند . نگران جای بخیه نباشید چرا که انقدر زخم ها کوچک است که پس از مدتی کوتاه ترمیم شده و اثر آنها محو می شود.

تمام پروسه پیکر تراشی بسته به محل جراحی و میزان چربی خارج شده از بدن فرد ، بین 2 تا 3 ساعت به طول می انجامد . البته در مواردی لازم است که فرد 1 یا 2 شب در بیمارستان بستری شود.

بیشتر بخوانید
عوارض کویتیشن لاغری ! نکات مهمی که رعایت آنها از مضرات کویتیشن کم می کند !!

 

مراقبت قبل از لیپوماتیک

لازم است طی یک جلسه مشاوره ، پزشک در رابطه با موارد مختلف از جمله نوع بیهوشی و محلی که قرار است درمان شود و سابقه بیماری هایی قلبی، عروقی، دیابت و فشار خون با بیمار خود صحبت کند .

 1. در طول این مشاوره در صورت داشتن سابقه جراحی قبلی به خصوص در ناحیه شکم و پهلو ، آن را مطرح کنید .
 2. در صورتی که دارو مصرف می کنید پزشک را در جریان بگذارید .
 3. باید تست فشار خون انجام شود و مطمئن شد که بیمار باردار نیست .
 4. در صورت تغییرات وزنی درسالهای اخیر پزشک خود را مطلع سازید .
 5. تا 2 هفته قبل از پیکر تراشی از مصرف هر داروی خاصی و یا آسپرین و ژلوفن جدا خودداری نمایید چرا که منجر به خونریزی پس از جراحی می شود .
 6. مصرف قلیان و الکل را از 2 هفته قبل از پیکر تراشی کنار بگذارید .

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

 • در 24 ساعت اول توصیه می شود استراحت مطلق داشته باشید .
 • پس از این عمل نباید رانندگی کرد بلکه باید با یک همراه به منزل بازگشت.
 • 5 تا 6 ماه پس از پیکر تراشی بایستی از گن استفاده کرد تا مانع شل شدن و یا شکل گیری نامناسب ناحیه درمان شد .

انواع لیپوماتیک - لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است

 • ممکن است در دوره بهبود خانم ها ، زمان پریودی دچار اختلال شده و تا مدتی نامنظم شود . در این مورد نگران نباشید.
 • برای تسکین درد احتمالی مسکن تجویز می شود .
 • داروهای دیگر تجویز شده را سر ساعت مصرف نمایید.
 • برای خارج ساختن خونابه ها بهتر است پیاده روی کرده و محل درمان را به آرامی ماساژ دهید .
 • تا بهبودی کامل و حتی پس از آن ( جهت افزایش ماندگاری نتایج) از غذاهای چرب و سنگین استفاده نکنید .
 • تا حد امکان غذاهای بی نمک مصرف کنید تا تورم های احتمالی در ناحیه ای که جاحی شده کاهش یابد .
 • آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد عفونتی را که پزشک برایتان تجویز می کند تهیه نموده و به موقع مصرف نمایید .
 • یکی از مهم ترین مراقبت های پس از پیکر تراشی نوشیدن مایعات می باشد . برای اینکار باید مایعات طبیعی و سالم را در نظر بگیرید.
 • اگر حین رفتن به دستشویی ، حس کردید سرگیجه دارید یا بی حال هستید بلافاصله نشسته و یا دراز بکشید .
 • مانعی برای پیاده روی های کوتاه پس از عمل پیکر تراشی وجود ندارد .
 • تا 1 هفته بعد اجازه مصرف الکل و یا کشیدن سیگار و قلیان ندارید .
 • تا 2 هفته بعد آسپرین و بروفن مصرف نکنید.
 • اگر لیپوساکشن شکم کرده اید به هیچ وجه صاف ننشینید. به جای آن دراز بکشید .
 • تا 1 هفته از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی پرهیز نمایید .

بعد از پیکر تراشی ، زندگی سالمی در پیش بگیرید ؛ همراه با فعالیت های منظم ورزشی تا تناسب اندام به دست آمده را حفظ کرده و مانع بازگشت چربی ها شوید .

 

لیپولیز بهتر است یا لیپوماتیک ؟

در اغلب اوقات این مسئله برایمان مطرح است که کدام یک از روش های جراحی را انجام بدهم و کدام یک را نه . در این موارد معمولا دست به مقایسه می زنیم و بنا به معیارهایمان یک مورد را انتخاب می کنیم . حال ممکن است درباره برداشت چربی ها این سوال برایتان پیش آید که لیپولیز بهتر است یا لیپوماتیک ؟

باید گفت که در لیپولیز ، بافت‌های چربی ذوب شده و جراح آنها را از بدن بیمار خارج می سازد . اما برخلاف لیپوماتیک ،‌ چربی های برداشت شده از طریق لیپولیز ، دیگر برای تزریق در نواحی دیگر ای از بدن مثل پر کردن خط اخم یا خطوط خنده قابل استفاده نیستند . چرا که در حذف چربی ها با امواج فراصوت ، چربی ها بدون حرارت دیدن تخلیه می شوند در صورتی که در لیپولیز ، سلول های چربی حرارت دیده و ذوب می شوند.

از طرفی درمان با اولتراسونیک خونریزی کمتری دارد و ایمن تر است . به علاوه اینکه چون حرارتی تولید نمی کند ، خطر سوختگی برای پوست هم ندارد .

 

هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک در اصفهان و یا قیمت لیپوماتیک در تهران جدا از اینکه به منطقه جغرافیایی وابسته است به موارد دیگری نظیر گستردگی ناحیه درمان و اینکه قرار است چه مقدار چربی از ان ناحیه برداشت شود و به دنبال آن مدت زمانی که برای حذف چربی ها صرف می شود بستگی دارد . البته نباید نقش مهارت جراح ، روش و تجهیزات به کار برده شده و یا مدت زمان بستری شدن احتمالی و هزینه های بیمارستان را در برآورد نهایی هزینه لیپوماتیک نادیده گرفت .

معمولا درمان و حذف چربی ها به خصوص در نواحی شکم و پهلو بین 5 تا 6 میلیون هزینه دارد .

 

آیا این تکنیک شامل خدمات بیمه ای نیز می گردد ؟

در صورتی که شرایط بیمار به شکلی باشد که داشتن وزن اضافه و چربی زائد ، سلامتش را تهدیدکند و در واقع انجام پیکر تراشی برای آن شخص بیشتر جنبه درمانی داشته باشد تا جنبه زیبایی ؛ بر اساس ضوابط و مقررات شرکت بیمه‌ای که بیمار به عنوان بیمه پرداز با آن توافق کرده است و از آن محل دفترچه خدمات بیمه دریافت کرده است ، معمولا درصدی از هزینه ها را بیمه تقبل می کند . لازم به ذکر است که اکثر بیمه ها ، هزینه درمان بیمارانی را که شاخص BMI  آنها بین 35 تا 40 باشد را تقبل کرده و پراخت می کنند .

شاخص BMI : شاخصی جهت اندازه‌گیری توده بدنی و تقسیم وزن به مجذور قد

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر لیپوماتیک و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید