لیپوماتیک باسن و دلایل برتری آن نسبت به لیپوساکشن باسن !!

0 110

 

لیپوماتیک باسن به عنوان روشی امن و موثر در لاغری باسن ، این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است . از مهم ترین ویژگی های مثبت این روش این است که برای برداشت و حذف چربی ها به هیچ وجه از حرارت و گرما استفاده نمی شود و به جای آن با وارد کردن ضرباتی به بافت چربی موجود آن را به صورت فیزیکی تخریب می کنند. البته جهت دستیابی به نتیجه مطلوب باید مراقب بود تا بیش از 40% از چربی ها حذف نشود.

 

لیپوماتیک باسن برای افرادی که ضمن تلاش های فراوان، ورزش های منظم و رژیم غذایی مخصوص موفق نشده اند چربی های باسن خود را از بین ببرند ، روشی امیدوار کننده است که می تواند با متناسب کردن اندام شان ، اعتماد به نفس آنها را دوباره بازگرداند .

 

دلایل برتری لیپوماتیک باسن نسبت به لیپوساکشن باسن

روش کار در لیپوماتیک باسن و لیپوساکشن تقریبا یکی است با این تفاوت که برای حذف چربی ها در روش لیپوساکشن از حرارت برای ذوب کردن چربی ها و برداشت ان استفاده می شود که این امر باعث از بین رفتن حیات بافت چربی می شود و دیگر نمی توان از چربی برداشت شده برای تزریق در جای دیگری از بدن استفاده کرد. این در حالی است که در روش لیپوماتیک باسن ، چربی ها به صورت فیزیکی جدا شده و برداشته می شود به همین دلیل بافت چربی بدون آسیب برداشت می شود و می توان پس از تصفیه چربی ها با استفاده از دستگاهی مخصوص و جدا کردن ناخالصی ها از بافت چربی ، از چربی خالص به دست آمده برای تزریق در جاهای دیگری از بدن استفاده نمود.به عنوان مثال می توان این چربی ها برای حجم دادن به جاهایی از صورت که دچار چین و چروک شده اند استفاده کرد تا از این طریق جوانسازی انجام داد.

از تفاوت های دیگری که لیپوساکشن باسن با لیپوماتیک باسن دارد این است که روش لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن روشی بی خطر و ایمن محسوب می شود به این دلیل که در این روش از حرارت استفاده نمی شود در نتیجه خطر سوختگی پوست نیز وجود ندارد.

در روش لیپوماتیک باسن از امواج اینفراسونیک استفاده می شود و همین امر مانع از افتادگی پوست پس از تخلیه بافت چربی از ناحیه مورد نظر در باسن می شود.

به علاوه مزایای زیادی که لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن دارد ، طرفداران بیشتری را به خود جذب کرده است. در ادامه با این مزایا آشنا می شوید.

 

لیپوماتیک باسن

 

چرا انجام لیپوماتیک باسن نسبت به لیپوساکشن کم خطر تر  و  راحت تر است ؟

از آنجایی که در باسن مقداری ( هر چند اندک ) عضلات عصبی و رگ های خونی وجود دارد و از طرفی چربی های باسنی به صورتی متقارن قرار گرفته اند و بر خلاف اعضای دیگر بدن حالتی فیبری ندارند ، استفاده از روش ایمن لیپوماتیک راحت تر است ، نتایج بهتری خواهد داشت و ایمنی بیشتری را برای فرد تامین می کند.

از جنبه ای دیگر ، برای بدن و ناحیه باسن داشتن مقدار مشخصی چربی یک امر الزامی و حیاتی است چرا که میزان چربی موجود در عملکرد باسن به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. میزان چربی باید به گونه ای باشد که بتواند از اسکلت استخوانی باسن حین نشستن فرد مراقبت کند. به علاوه در صورتی که چربی کمتر از حد مشخصی باشد انجام کارها و فعالیت های مشخصی برای فرد با مشکل مواجه شده یا دردناک خواهد بود.

و چیزی که از همه بیشتر برای افراد به خصوص خانم ها اهمیت دارد این است که کم بودن چربی باسن می تواند به شکل زیبای باسن و تشکیل قوس طبیعی و خوش فرم باسن لطمه بزند.

اینجاست که لیپوماتیک باسن با عملکردی که در حذف به اندازه چربی های باسن دارد و به حد کافی چربی برای حفظ فرم طبیعی بدن باقی می گذارد می تواند بهترین انتخاب برای افرادی باشد که به دنبال لاغری باسن هستند.

 

تاثیر لیپوماتیک بر هر یک از اجزای باسن

از نظر بیشتر ما باسن فقط یک عضو بزرگ در بدن است در صورتی که این طور نیست و در واقع باسن اسمی کلی است که به مجموع چندین بخش کوچک از این ناحیه تعلق گرفته است . در روش لیپوماتیک باسن با هر یک از این بخش ها به گونه ای متفاوت رفتار می شود.

بیشتر بخوانید
عوارض لیپوماتیک شکم و 12 مورد آن ؟! مراقبتهای بعد از لیپوماتیک شکم !

 

لیپوماتیک باسن

 

  • خط زیر ماهیچه سرینی

این یک خط مشخص است که باسن را از ناحیه ران جدا می سازد که معمولا در تمامی افراد به صورت مشخص و متمایز دیده نمی شود. این در صورتی است که اکثر افراد تمایل دارند که این خط به طور کامل قابل مشاهده باشد تا به دایره ای نشان دادن فرم باسن کمک کند. انجام لیپوماتیک در این بخش بایستی با حساسیت بالا انجام شود چرا که برداشت بیش از حد چربی از این ناحیه می تواند مشکلات زیادی را برای فرد به بار آورد نظیر اینکه ممکن است فرد هنگام نشستن اذیت شود و یا در بالای پاها یک تو رفتگی غیر طبیعی ایجاد شود به گونه ای که انجام حرکات خاص ورزشی و یا کششی مثل خم شدن باعث دیده شدن کامل این تو رفتگی شود.

 

  • لایه چربی لومبو ساکرال

این لایه در بخش پایینی پشت کمر واقع شده است و در حقیقت به ناحیه ای گفته می شود که کمر را به باسن وصل می کند. بدیهی است که این بخش شامل نواحی اصلی ستون فقرات می باشد به همین دلیل بافت های زیرپوستی واقع در این قسمت ، عضلات عصبی متفاوتی دارند. از این رو انجام لیپوماتیک با بیشترین میزان دقت و ظرافت در این قسمت بسیار حیاتی و تعیین کننده است.

 

  • لایه چربی موزی شکل

این لایه در واقع همان چربی هایی هستند که خارج از ران و باسن قرار گرفته اند . در روش لیپوماتیک باسن باید چربی های این بخش نیز به سبکی خاص جوری که آسیبی به سلامت فرد زده نشود ، از بین برود. تشخیص بهترین روش برای این کار بر عهده پزشک است.

 

افرادی که می توانند لیپوماتیک باسن انجام دهند :

افرادی که سابقه بیماری خاصی ندارند و در سلامت کلی به سر می برند.

افرادی که دارای پوستی با خاصیت کشسانی بالا هستند.

افرادی که به وزن ایده آل و ثابتی رسیده اند.

افرادی که سیگاری نیستند و یا اینکه خیلی کم مصرف می کنند.

افرادی باسن بزرگ و برجسته ای داشته و به رغم ورزش های خاص و رژیم غذایی در آب کردن چربی های باسن ناموفق بوده اند.

افرادی که از نتایج عمل انتظارات به جا ، منطقی و معقولی دارند.

هر چند ممکن است فردی تمام معیارهای ذکر شده برای انجام لیپوماتیک باسن را نداشته باشد اما داشتن این معیارها نتایج موثرتری برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

 

اقدامات پیش از لیپوماتیک باسن

لازم است 1 هفته پیش از عمل اقدامات زیر انجام شود:

  • از مصرف سیگار به دلیل نیکوتین موجود در آن خودداری کنید چرا که نیکوتین بر زمان بهبودی پس از عمل تاثیر گذاشته و باعث طولانی تر شدن آن می شود .
  • از مصرف قرص هایی مانند اسپرین و نیکوتین که سبب اختلال در لخته شدن خون می شوند ، خودداری کنید. در صورت ابتلا به سردرد در طول این 1 هفته می توانید از اکتامینوفن استفاده کنید.
  • از مصرف مکمل های گیاهی نظیر گیاه گل راعی ، سیر ، جینسینگ یا چای سبز پرهیز کنید  چرا که تاثیر منفی بر روی داروی بی حسی می گذارد. ( بهتر است این توصیه حتی از 2 هفته پیش از عمل رعایت کنید) تنها مکمل هایی که در این مدت منع مصرف ندارد عبارتند از : کرم و روغن آنیکا ( گیاهی که جهت درمان زخم و یا کاهش تورم و درد ماهیچه ها به کار می رود)

 

نحوه انجام عمل لیپوماتیک باسن

در این عمل نیازی به بیهوشی عمومی نیست از این رو ابتدا پزشک ناحیه مورد نظر را با بی حسی موضعی، بیحس می کند. پس از آن  دستگاهی به نام کانولا که در واقع لوله ای بسیار نازک است را با ملایمت به درون بافت چربی باسن وارد می کند. این دستگاه شروع به ایجاد ارتعاشات 360 درجه ای می کند ، که در نتیجه آن بافت های چربی اضافه از هم گسسته شده و تخریب می شوند. این گسست سبب رقیق شدن چربی ها می شود و حال پزشک با استفاده از دستگاه ساکشن چربی های رقیق شده را به بیرون مکش کرده و از بدن خارج می سازد.

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن بسته به فرم توافق شده بین پزشک و بیمار ممکن است به نواحی کمر ، ران و پهلو ها نیز کشیده شود تا بتوان از این طریق به فرم زیبا و مطلوبی در ناحیه باسن دست یافت. به علاوه اینکه نواحی حذف چربی و میزان آن به خاصیت الاستیک پوست و تناسب بدن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و اجرای درست آن به تشخیص پزشک انجام می شود. لیپوماتیک باسن درمانی سریع تلقی می شود و نتیجه آن نیز نسبت به دیگر عمل ها به مراتب سریع تر مشخص خواهد شد و بهتر نیز جواب خواهد داد.

بیشتر بخوانید
نتیجه نهایی لیپوماتیک چگونه است ؟! نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک !!!

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

همان طور که مطلع هستید رعایت مراقبت های بعد از جراحی می تواند به اندازه خود جراحی اهمیت داشته و بر نتیجه جراحی تاثیر گذار باشد. به علاوه اینکه با جدی گرفتن مراقبت ها می توانید طول دوران بهبود را بیش از پیش کوتاه کنید.

توصیه می شود در روزهای ابتدایی پس از جراحی به هیچ وجه به صورت مستقیم بر روی باسن ننشینید. و پس از مدتی نیز برای نشستن کمی دقت کنید تا ضمن حفظ فرم ایجاد شده ،‌ عوارض بعد از عمل کمتری داشته باشید.

معمولا پزشک از فرد می خواهد که بلافاصله پس از لیپوماتیک باسن ،‌از گن مخصوص باسن استفاده کند. و سعی کند این گن را به مدت 2 تا 3 هفته بپوشد. مزیت این گن این است که به حفظ مایعات کمک می کند به علاوه اینکه مانع افزایش تورم می شود و کمک می کند تا بدن شکل و فرم مناسب خود را به بهترین نحو حفظ کند. از طرفی استفاده از گن می تواند مانع حرکات روزانه باسن شده و باسن را تا زمان بهبودی کامل در مقابل ضربات احتمالی مراقبت کند.

لازم است که تا چندین روز پس از درمان با لیپوماتیک باسن ، به میزان توصیه شده توسط پزشک جراح خود ، استراحت کنید و از فعالیت ها و  برداشتن وسایل سنگین خودداری نمایید.

تا 1 هفته پس از جراحی لب به سیگار نزنید و همینطور از مصرف آسپرین و دیگر قرصهای ضد انعقاد خون جدا خودداری کنید.

4 تا 6 هفته پس از لیوماتیک باسن از انجام فعالیت های ورزشی سنگین خودداری نمائید. به علاوه در این فاصله نباید زیاد نوشیدنی مصرف نمایید.

یکی از مهم ترین مزیت های لیپوماتیک باسن این است که ضمن کاهش اندازه و حجم باسن ، می توان پس از آن تزریق یا پیوند چربی انجام داد. به این معنا که به دلیل سالم بودن چربی برداشت شده می توان پس از تصفیه از آن برای تزریق به نواحی دیگر بدن مورد استفاده قرار داد.

 

عوارض و خطرات لاغری باسن با لیپوماتیک

معمولا لیپوماتیک باسن تکنیکی برای لاغری باسن  با کمترین میزان عوارض به شمار می رود و از این نظر ایمن است. با این وجود ممکن است به مقدار کمی نیز عوارض جانبی داشته باشد از جمله عوارض لیپوماتیک باسن می توان موارد زیر را نام برد :

جمع شدن مایعات در ناحیه تحت درمان باسن . برای مقابله با این عارضه لوله های کوچکی را جهت تخلیه مایعات را به کار می برند.

این احتمال نیز وجود دارد که در برخی از نقاط پوست ، تغییر رنگ به وجود آید. البته این حالت به مرور زمان برطرف می گردد و اگر هم از بین نرود می توان آن را با دیگر روش های جراحی ترمیم کرد.

 

هزینه لیپوماتیک باسن چقدر است؟

برای هزینه لیپوماتیک باسن رقم مشخصی را نمی توان تعیین کرد چرا که در درجه اول تعداد و اندازه نواحی ای که قرار است چربی های موجود در آنها حذف شود از فردی به فرد دیگر متفاوت است و از طرفی دیگر هزینه ها به موقیت مکانی مطب یا کلینیک نیز وابسته اند به گونه ای که مثلا هزینه لیپوماتیک باسن در تهران ، با هزینه لیپوماتیک باسن در شهرهای دیگری مثل مشهد ، تبریز ، شیراز و اصفهان قیمتی یکسان نیست و طبعا تفاوتهایی دارد. علاوه بر اینها گاهی پیش می آید که فرد خواستار انجام همزمان عملی دیگر با لیپوماتیک باسن باشد که در این صورت طبیعی است هزینه لیپوماتیک باسن افزایش می یابد.

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر لیپوماتیک باسن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 2 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =