جراحی کوچک کردن باسن چند روش دارد؟ ایمن ترین عمل کوچک کردن باسن کدام است؟

جراحی کوچک کردن باسن چند روش دارد؟ ایمن ترین عمل کوچک کردن باسن کدام است؟

 

جراحی کوچک کردن باسن ، روشی تهاجمی برای کاهش چربی های اضافه باسن می باشد. معمولا افرادی به دنبال عمل کوچک کردن باسن هستند که  یا به دلایلی از روش های دیگر کوچک کردن باسن نتیجه نگرفته اند و یا اینکه تمایل دارند هر چه سریعتر به باسنی خوش فرم ، متناسب و جذاب دست پیدا کنند. البته این افراد باید در نظر داشته باشند که انواع جراحی کوچک کردن باسن نسبت به دیگر روش های حذف چربی های باسن علاوه بر اینکه گران قیمت تر است، همراه با خطرات بیشتر می باشد.

 

بنابراین لازم است در این مورد حسابی اطلاعات کسب کنند تا خدای ناکرده بعد از عمل پشیمان نشوند. در این مقاله قصد داریم درباره انواع جراحی کوچک کردن باسناطلاعاتی گسترده تر و  مفید ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

انواع جراحی کوچک کردن باسن

  • لیپوساکشن
  • لیپوساکشن تامسنت
  • لیپوساکشن اولتراسونیک
  • لیپوماتیک
  • لیپولیز
  • کرایو لیپولیز
  • اسمارت لیپو
  • کویتیشن

 

لیپوساکشن

لیپوساکشن روشی رایج برای حذف چربی های باسن، پهلو و یا شکم می باشد که اکثر افراد با آن آشنا هستند. این روش قادر است میزان زیادی از بافت چربی را از بین برده و استخراج کند به همین علت نتایج حاصل از ان اغلب چشم گیر و بلافاصله قابل مشاهده است.

نحوه کار بدین صورت است که پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر در باسن ، با استفاده از لوله ای به نام کانول به درون بافت چربی راه پیدا کرده و با حرکات ملایم لوله به سمت جلو و عقب سعی می کنند تا پیوند چربی را شکسته و آنها را از طریق کانول و با استفاده از یک پمپ مکش قوی متصل به کانول به بیرون بدن هدایت کنند.با اینکه امروزه روش های زیادی برای تخلیه چربی ها از بدن ابداع شده است اما همچنان لیپوساکشن روشی پرطرفدار و محبوب افراد جامعه می باشد.

جراحی کوچک کردن باسن - عمل کوچک کردن باسن

 

لیپوساکشن تامسنت

این روش یکی از روش های جدید لیپوساکشن است که در آن برای شکستن پیوند چربی ها از مایعی به خصوص تحت عنوان تامشنت استفاده می کنند. نحوه کار در این روش بدین صورت است است که پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر برشی ایجاد می شود ، سپس مایع تامسنت به آن ناحیه از بافت چربی تزریق می شود تا یوند بین آنها شکسته شده و چربی راحت تر برداشته شود.

این روش بی خطر است و موثر واقع می شود و از این رو نسبت به روش قدیمی لیپوساکشن ترجیح داده می شود که می تواند سطحی گرد ، خوش فرم و متناسب به باسن بدهد درست بر عکس لیپوساکشن به روش قدیمی که در آن برداشت چربی با یکی دو برش و ان هم با استفاده از کانول بزرگ انجام می شود و تقریبا امکان دسترسی به باسنی یکدست، گرد و صاف ممکن نبود.

اگر چه در مورد لیپوساکشن هم امروزه از میکروکانول ها به جای کانول های قدیمی استفاده می شود که اندازه قطر آنها کمتر از 3 میلی متر است و به همین دلیل معمولا جای زخمی از خود بر جای نمی گذارد.

 

لیپوساکشن اولتراسونیک

این روش از بین دیگر روش های لیپوساکشن محبوبیت به خصوص دارد. در این روش با استفاده از یک کانول به پیوند چربی باسن راه پیدا کرده و پس از آن امواج صوتی اولتراسوند سلولهای چربی را هدف گرفته و به سمت آنها ساطع می شوند. این اتفاق باعث می شود تا سلولهای چربی ذوب شده و به مایع تبدیل شوند. بدیهی است که برداشت چربی ذوب شده راحت تر از برداشت مقداری از بافت چربی به صورت جامد می باشد. از این رو با استفاده از عملکرد خاص لیپوساکشن اولتراسونیک جراح می تواند جتی رسوبات بزرگ چربی که به حالت فشرده در آمده اند را نیز ذوب کرده و بیرون بکشد. از طرفی این کار سبب لیفت ناحیه اطراف منطقه درمان نیز می گردد.

 

لیپوماتیک

این روش شکل نوینی از لیپوساکشن و به نوعی انقلابی در درمانهای لیپو می باشد. که به طرزی باور نکردنی ناراحتی ناشی از درمان را کاسته و مدت زمان بهبودی را کاهش می دهد.این روش می تواند به طور همزمان باسن لاغر و سفت را ایجاد کند.

حذف چربی با لیپوماتیک نسبت به دیگر روش های لیپو عملکردی ایمن تر و کمتر تهاجمی دارد.

نحوه کار لیپوماتیک بدین صورت است که ابتدا ناحیه مورد نظر باسن را با بی حسی موضعی ، بی حس می کنند پس از آن یک لوله کانول که به دستگاهی مکنده نیز متصل است را وارد پوست می کنند و از طریق آن چربی های موجود را به مایع تبدیل کرده و همزمان آنها را به بیرون می مکند. معمولا پس از لیپوماتیک نیازی به بستری شدن وجود ندارد و فرد می تواند به منزل خود برود.

بیشتر بخوانید
لیپوساکشن باسن و 4 تکنیک انجام آن! مزایا و معایب هر روش چیست؟

 از مزیت های بسیار خوب دستگاه لیپوماتیک مجهز بودن آن به خاموشی اتوماتیک است تا زمانی که حس کرد بافت چربی بیش از اندازه لازم دارد برداشت می شود سریع  دستگاه off‌ می شود تا ایمنی بدن به خطر نیفتد. در حالت کلی لیپوماتیک کمترین میزان خطر را در بین دیگر روشهای جراحی کوچک کردن باسن به دنبال دارد. نتایج اولیه بلافاصله مشخص است اما نتایج نهایی ممکن است چند ماه طول بکشد.

 

جراحی کوچک کردن باسن - عمل کوچک کردن باسن

 

لیپولیز

لیپولیز یکی دیگر از انواع جراحی کوچک کردن باسن به شمار می رود که تقریبا از انواع غیر تهاجمی آنها نیز هست. معمولا این روش را برای چربی هایی به کار می برند که مقاومت بسیاری دارند.

لیپولیز بدین صورت انجام می شود که ابتدا بر روی ناحیه مورد نظر در باسن بی حسی موضعی استفاده می شود ، سپس یک برش بسیار کوچک در پوست ایجاد می کنند که از طریق آن یک کانول ظریف تقریبا 1 میلی متری را وارد پوست می کنند. حال از طریق یک پروب لیزری ، نور لیزر به صورت پالسی به بافت چربی و سلولهای آن تابیده می شود که همین امر باعث ذوب شدن چربی ها می شود. این سلولهای ذوب شده به مرور از بدن دفع می شوند. اما می توان پس از لیپولیز چربی های ذوب شده را ساکشن تا درمان سرعتر اتفاق بیفتد و بهبودی نیز به درازا نکشد(در حال حاضر جراحان بیشتر از این روش استفاده می کنند)

تمام فرایند عمل لیپولیز نهایتا 1 تا 2 ساعت طول می کشد. بهتر است پس از درمان چند ساعتی را استراحت کنید اما می توانید روز بعد از لیپولیز کارها و فعالیت های روزانه خود را دوباره شروع نمایید. با این وجود توصیه می شود که تا 2 هفته از انجام فعالیت ها و ورزش های شدید بدنی خودداری کنید.

از مزیت های مهم لیپولیز ، نتایج فوری لاغر شدن و کوچک شدن باسن بلافاصله پس از درمان می باشد. اما برای مشاهده نتایج نهایی لازم چندین هفته منتظر بمانید چرا که بدن در طول این هفته ها همچنان مشغول دفع چربی از بدن تان می باشد.

 

کرایو لیپولیز

گاهی اوقات کرایولیپولیز را تحت عنوان تکنیک انجماد چربی نیز یاد می کنند. این روش بسیار جدید است و می تواند از طریق انجماد سلولهای چربی آنها را برای همیشه نابود کرده و از بین ببرد. البته لازم است پزشک شما مناسب بودن کرایولیپولیز را برای شما تشخیص دهد.

نحوه کار کرایولیپولیز بدین صورت است که ابتدا بخش هایی از باسن که چربی اضافه دارند طی چند دقیقه از طریق وکیوم به درون دستگاه انجماد کشیده می شود، این مکش ممکن است کمی حس سرما و فشار همزمان را به فرد انتقال دهد. پس از آن دستگاه شروع می کند به مدت 1 ساعت بافت چربی را منجمد می کند. بعد از آن بافت چربی ماساژ داده می شود.

 

جراحی کوچک کردن باسن - عمل کوچک کردن باسن

برای انجام کرایولیپولیز هیچ بی حسی ای به کار نمی رود. می توان بلافاصله پس از عمل به سر کار خود بازگردید.از عوارض این روش می توان به امکان بی حسی موقت یا زیاد شدن حساسیت پوست در برخی از افراد اشاره کرد.

 

مراقبت های پس از کرایولیپولیز

این احتمال وجود دارد که تا چند روز یا چند هفته پس از عمل، فرد درد اندکی را در ناحیه درمان حس کند. آن افرادی که ناحیه ای بزرگی از باسن را به این روش درمان کرد اند احتمالا نیاز خواهند داشت داروهای مسکن خوراکی مصرف نمایند تا دردشان بهبود یابد.احتمال قرمزی باسن پس از جلسه درمان وجود دارد و همینطور ممکن است ناحیه تحت درمان تا چند روز ورم کند. اما خوشبختانه این علائم موقتی بوده و خیلی سریع برطرف می گردد.

توصیه می کنیم اجرای درست و منظم مراقبت هایی که جراح به شما می دهد را جدی بگیرید تا درمان با این نوع از عمل کوچک کردن باسن نتایج خوبی به شما بدهد. یک تا دو ماه پس از کرایولیپولیز می توانید به طور قابل ملاحظه ای شاهد کوچک شدن باسن خود باشید.

 

میزان ماندگاری

در مورد ماندگاری این روش می توان گفت  :

مدت زمان کوچک ماندن باسن پس از لیپولیز به این دلیل که سلول های چربی برای همیشه از بین رفته و برداشته شده اند، دائمی است. حتی اگر اضافه وزن دوباره هم اتفاق افتاد معمولا چربی ها در نواحی ای غیر از نواحی درمان شده توسط کرایولیپولیز تجمع می یابند.

با این حال پیشنهاد ما این است که تمام سعی تان را کنید تا پس از درمان دوباره چاق نشوید. اندام متناسب خود را حفظ کنید و رژیم غذایی مناسب در نظر بگیرید تا همیشه خوش اندام و جذاب باقی بمانید!

بیشتر بخوانید
عوارض کویتیشن لاغری ! نکات مهمی که رعایت آنها از مضرات کویتیشن کم می کند !!

 

اسمارت لیپو (لیپوساکشن با لیزر)

در این روش از جراحی کوچک کردن باسن با استفاده از لیزری که از طریق یک کابل فیبر نوری تابیده می شود سلولهای چربی را ذوب می کنند. بعد از این می توان از طریق دستگاهی دیگر، چربی ها به بیرون مکش کرد. گاهی اوقات نیز به چربی های ذوب شده دست نمی زنند و اجازه می دهند تا سیستم لنفاوی بدن کار خودش را انجام دهد یعنی چربی ها را جذب کرده و برای دفع طبیعی به سمت کبد بفرستد. از آنجایی که طول موج های لیزر متفاوت است می تواند سبب شود تا افتادگی پوست نیز برطرف شود و همینطور ظاهر سلولیت ها بهبود یابد.

 

مراقبت های پس از اسمارت لیپو

پس از اینکه ذوب چربی ها از این طریق انجام گرفت، معمولا توصیه می شود تا چند هفته پس از درمان به طور مرتب از پانسمان کمپرس یا نوعی شکم بند الاستیک و محکم استفاده شود تا نتایج بهتر و ماندگارتر شود. این احتمال هم هست که به منظور کاهش خطر عفونت در ناحیه درمان داروهای آنتی بیوتیک برایتان تجویز گردد و یا مسکن هایی با دوز پایین جهت تسکین درد و تورم احتمالی در نظر گرفته شود.

این جراحی معمولا سرپایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد. به همین علت می توان چند روز بعد از اسمارت لیپو به فعالیت های روزمره و کاری خود بازگشت. اما فعالیت هایی نظیر ورزش های سبک و پیاده روی را می توان به 2 هفته بعد موکول کرد.

لیپوساکشن با لیزر یا همان اسمارت لیپو از نظر عوارض و خطرات در درجه پایینی قرار دارد و معمولا جراحی ای ایمن محسوب می شود. از عوارض اندک و تقریبا نادر این روش می توان به عفونت و گاهی تغییر رنگ پوست در ناحیه درمان اشاره کرد. البته اینها در صورتی صدق می کند که عمل توسط یک پزشک متخصص، با تجربه و دارای برد تخصصی جراحی پلاستیک انجام شده باشد.

 

کویتیشن

در این روش ابتدا یک ژل مخصوص بر روی باسن مالیده می شود، سپس ابزار شاسی کویتیشن را ، که از طریق آن امواج اولتراسوند با فرکانس پایین به سلول‌های چربی ارسال می‌شود، بر روی ناحیه تحت درمان حرکت داده می‌شود. ارتعاشات ظریف ناشی از این امواج حباب هایی کوچک درون سلول های چربی ایجاد می کنند و از این طریق به درون غشای خارجی آنها راه می یابند و باعث می شود تا مقداری از چربی از درون سلول‌های چربی به نواحی اطراف آن‌ها تراوش کند. پس از ان چربی های ترواش یافته جذب شده و در نهایت از طریق ادرار از بدن دفع می شوند.

 

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

 

عملکرد کویتیشن به گونه ای است که به هیچ وجه به ساختارهای مجاور سلول، نظیر عصب ها و عروق خونی آسیبی وارد نمی کند، به همین دلیل کویتیشن از عمل های ایمن انواع جراحی کوچک کردن باسن به شمار می رود. با این حال ممکن است صدای دستگاه در حین عمل فرد را اندکی آزاد دهد. تمام فر آیند کویتیشن 20 تا 30 دقیقه زمان می برد.

از بین بردن چربی های اضافه از این طریق مزیت های فراوانی دارد مثلا می توان از طریق کویتیشن ، سلولیت و چربی متراکم در ناحیه باسن را حذف کرد از طرفی امکان استخراج حجم زیادی از چربی‌ها تنها در یک جلسه وجود دارد. به علاوه در طول درمان با این روش پوستی که شل شده است ، سفت تر و کشیده تر می شود از این رو می توان از آن به جای لیفت شکم و باسن در مواردی که دچار افتادگی شده اند نیز بهره برد.

از آنجایی که کویتیشن نتایج قطعی و دقیقی دارد ترجیح داده می شود که معمولا از آن به عنوان درمان مکمل پس از لیپوساکشن استفاده می شود تا سبب بهبود فرم باسن شود.

 

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر جراحی کوچک کردن باسن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

 

نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

یک × 2 =