کوچک کردن باسن بدون جراحی چطور ممکن است؟!!

0 104

 

کوچک کردن باسن بدون جراحی اولین انتخاب افرادی است که به دلیل تجمع بیش از حد چربی در ناحیه باسن شان تمایل دارند طی یک درمان چربی های اضافه را برطرف کرده و اندام شان را متناسب کنند با این وجود نمی خواهند برای این کار تن به عمل جراحی هر چند کوچک و ظریف دهند. این افراد کوچک کردن باسن بدون جراحی را انتخاب می کنند تا عوارض درمان و مدت زمان بهبود را به نفع خودشان  کاهش دهند و بیشتر از سلامتی و فرم طبیعی بدن خود حفاظت کنند.

 

کوچک کردن باسن بدون جراحی

روش های کوچک کردن باسن بدون جراحی روش هایی غیر تهاجمی برای فرم دهی باسن، کاهش چربی و همینطور سفت کردن پوست ناحیه باسن و رفع افتادگی آن می باشند. این روش ها معمولا بر اساس نیاز فرد و شرایط بدنی اش از طرف پزشک متخصص به وی پیشنهاد می شود. با ما همراه باشید تا در مورد این تکنیک و روش های آن  بیشتر بدانید.

 

از مهم ترین مزایای روش های کوچک کردن باسن بدون جراحی این است که در حین انجام آنها فرد هیچ گونه دردی را حس و هیچ آسیبی را تجربه نمی کند به علاوه اینکه بعد از درمان، سلولهایی که باقی مانده اند فشرده تر می شوند به همین دلیل مقاومت بیشتری در برابر تجمع چربی پیدا می کنند.

 

انواع روش‌های کوچک کردن باسن بدون جراحی

 • درمان با مزوتراپی
 • درمان با هایفو تراپی
 • هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی
 • درمان با کربوکسی تراپی
 • درمان با آر اف

 

مزوتراپی

تزریقات مزوتراپی برای افرادی که دچار تجمعات چربی ناخواسته در باسن شده اند روشی موثر و راه گشاست که نسبت به لیپوساکشن بسیار ایمن تر است و به آمادگی خاصی پیش از درمان نیز نیاز ندارد به جز اینکه از 3 روز پیش از مزوتراپی تا 1 روز بعد از آن نباید آسپرین (استیل سالیسیلیک اسید) مصرف شود تا فرد به هماتوم پس از مزوتراپی در نواحی تزریق مبتلا نشود و اینکه بایستی سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار داد تا وی بتواند بهترین تصمیم را برای درمان فرد در نظر بگیرد.

روش کار مزوتراپی به این صورت است که ابتدا یک کرم بیحسی موضعی استفاده می شود تا فرد کمترین درد را نیز حس نکند، در نواحی مشخص شده که محتوی چربی است، با استفاده از سوزن هایی بسیار ریز یک سری تزریقات که حاوی محلولی از عصاره های طبیعی، ویتامین‌ها و داروهای ویژه است، انجام می شود و پس از آن کمی ناحیه تزریق شده را ماساژ می دهند.

 

کوچک کردن باسن بدون جراحی - کوچک کردن باسن بدون عمل

 

با این کار چربی های آن ناحیه در هم شکسته، حل شده سپس از طریق  غدد لنفاوی جذب شده سرانجام به کبد منتقل می‌شود و همینطور به مروراز طریق حرکات معمول روده‌ها دفع شده، کاهش می یابند. ممکن است بلافاصله پس از درمان بافت طی یک واکنش طبیعی اندکی قرمز شده و متورم شود که خیلی زود این علائم برطرف می شود.

فرآیند مزوتراپی که یک تکنیک سرپایی است، تنها در 30 دقیقه انجام می شود. نتایج نهایی کاهش چربی را می توان پس از 3 تا 4 جلسه تزریق که هر کدام با فاصله هر 2 هفته یک بار انجام می شود، مشاهده کرد. توصیه می شود که جهت کسب نتایج بهتر  4 تا 6 جلسه درمان را ادامه دهید. نتایج مزوتراپی اغلب دائمی است البته این به شرطی است که مراقب رژیم غذایی خود باشید و ورزش را نیز فراموش نکنید.

 

مزایای مزوتراپی کوچک کردن باسن

 • این روش به دلیل اینکه هیچگونه زخم و کبودی در پی ندارد و همچنین نیاز به دوره ای برای بهبودی ندارد ، می تواند بهترین جایگزین برای جراحی های کوچک کردن باسن باشد.
 • این روش علاوه بر حذف چربی های قادر است اثرات سن را در بدن از بین برده و به پوست ناحیه درمان ظاهری جوانتر ببخشد و آن را سفت و درخشان کند.
 • مزوتراپی را می توان برای حذف چربی نواحی دیگر بدن نیز به کار گرفت با این وجود بیشترین میزان اثرات این روش درمانی مربوط به نواحی صورت، گردن،بالای بازو، بالای سینه ها، عضلات شکم و همینطور ران ها می باشد.
 • این روش درمانی نسبت به عمل های جراجی هزینه پایین تری دارد به علاوه اینکه خطرات و عوارض جانبی پس از عمل را در پی ندارد.
 • مزوتراپی روشی طبیعی و بدون جراحی است که می تواند چربی های نازیبای تجمع یافته در ناحیه باسن را به بهترین نحو کاهش دهد.
 • مزوتراپی قادر است سیستم های ایمنی، لنفاوی و گردش خون را بهبود دهد و در نتیجه اش فرد به بدنی لاغر تر همراه با ظاهر پوست بهتر دست یابد.
 • چون در روش مزوتراپی کمترین میزان نفوذ به بدن انجام می شود از این رو نسبت به عمل کوچک کردن باسن درد بسیار کمتری دارد.
بیشتر بخوانید
نتیجه نهایی لیپوماتیک چگونه است ؟! نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک !!!

 

هایفو تراپی

هایفو تراپی منحصر به فردترین روش در بین تکنولوژی های فرم دهی بدن و لاغری باسن می باشد. مهم ترین فاکتورهای این منحصر بودن، تمرکز و شدت عملکرد متفاوت هایفوتراپی با دیگر روش هاست. در این دستگاه از امواج اولتراسوند تمرکز یافته با شدت بالا استفاده می شود تا از طریق آنها یک اثر حرارتی پر قدرت ایجاد کنند حرارتی که باعث می شود چربی های که در مسیر امواج اولتراسوند هستند از بین بروند. انرژی امواج هایفو بدون اینکه آسیبی به نواحی اطراف منظقه درمان وارد شود در عمق های به خصوصی از چربی کانونی نفوذ می کنند.

کوچک کردن باسن بدون جراحی - کوچک کردن باسن بدون عمل

بسته به تشهیص متخصص درمانگر می توان درمان هایفو را تنها در نقاط خاصی اعمال کرد و یا تمام نواحی تحت درمان هر چند گسترده باشند را تحت پوشش و تنها در یک جلسه درمانی قرار داد. لازم به ذکر است که می توان از طریق هایفو در یک جلسه 1ساعته ، درمانی قدرتمند انجام داد و به نتایجی اثر بخش دست یافت. معمولا نتایج نهایی ار می توان 2 تا 3 ماه پس از درمان مشاهده کرد. در عین حال ممکن است 6 ماه زمان لازم باشد تا نتایج بهتربه چشم آید.

 

مزایای هایفوتراپی

 • به دنبال هایفوتراپی علاوه بر حذف چربی های باسن، کلاژن ها نیز تحریک شده و در نتیجه آن باسن فرمی لیفت یافته، سفت، محکم به خود می گیرد.
 • هایفو یک روش غیر تهاجمی است و بدون نیاز به ایجاد هیچ گونه برش و احساس دردی انجام می شود.
 • احتمال آسیب دیدن بافت های مجاور و یا کبودی و لخته شدن خون در این روش بسیار بسیار پایین است.
 • در زمینه درمان نواحی فیبری بدن هایفو اثرات بسیار کارآمدی دارد.
 • درمان و حذف چربی های زاید باسن با هایفو تراپی که روشی برای کوچک کردن باسن بدون جراحی است، بدون خطر است و بیمار بلافاصله پس از درمان می تواند فعالیت های اجتماعی و ورزشی خود را دوباره از سر بگیرد.
 • نسبت به غیر تهاجمی بودنش ماندگاری بالایی دارد به گونه ای که مدت ماندگاری نتایج هایفو حداقل 18 ماه می باشد و گاهی تا 3 سال نیز ادامه پیدا می کند.

 

هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی

این روش نیز یکی دیگر از روش های کوچک کردن باسن بدون جراحی می باشد که در واقع تکنیک هایفوتراپی است که با راهنمایی هایی به وسیله رزونانس مغناطیسی ترکیب شده است تا بتواند نتایج موثرتری را از خود به جای بگذارد. به گونه ای که می توان از این طریق درمان دقیق و نقطه ای ناحیه مورد نظر را به وسیله دمای کنترل شده به بهترین نحو انجام داد.

در روش هایفوتراپی هیبرید با رزونانس مغناطیسی مانند روش هایفوتراپی از امواج فراصوت متمرکز شده برای گرم کردن بافت چربی و از بین بردن آن استفاده می شود.

در این روش غیر تهاجمی و غیر جراحی تصاویر کالبدشناختی سه بُعدی تحت عنوان داده‌های مرجع به دست می آید تا بتوان با استفاده از آنها برنامه ریزی دمایی برای درمان انجام داد. این برنامه ریزی می تواند کمک کند تا به طور دقیق تری بر فرایند سایش در نواحی تعیین شده نظارت شده و گرمای به اندازه و در مدت زمان مشخص به هر ناحیه تحت درمان داده شود.

از مزیت های مهم هایفوتراپی با رزونانس مغناطیسی می توان این مورد را بیان کرد که :

می تواند حجم های بالای فیبروئیدی را یک به یک هدف قرار داده و قدرتمند ترین تاثیر را بر آنها بگذارد.

 

بیشتر بخوانید
لیفت بازو و 3 روش انجام آن !!! نتایج لیفت بازو دقیقا چیست؟

کربوکسی تراپی

این روش که مانند دیگر روشهای کوچک کردن باسن بدون جراحی یک تکنیک بی خطر و غیر تهاجمی است با استفاده از تزریقات گاز کربن دی اکسید و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. برای این کار در نواحی تعیین شده ، مقادیر کنترل شده ای گاز کربی دی اکسید به زیر سطح پوست تزریق می شود.

مزوتراپی از طریق اثراتی نظیر اکسیژن رسانی که از خود به جای می گذارد می تواند نتایج چشمگیری در کوچک کردن باسن داشته باشد.

دی اکسید کربن مورد نیاز در این روش از طریق دستگاهی پزشکی به دست می آید که قادر به تنظیم پارامترهای جریان و دمای گاز می باشد. پس از آن گاز ایجاد شده با استفاده از سوزنی نازک و کوتاه، به زیر پوست و در برخی موارد تا عمق زیادی از بافت چربی وارد می شود. این احتمال وجود دارد که در لحظه ورود سوزن به زیر پوست و آزاد شدن گاز موجود در آن در بافت چربی فرد اندکی احساس درد کند. پس از تزریق گاز ممکن است بر روی پوست خطوطی نازک و برجسته دیده شود که پس از چند دقیقه محو می شوند.

 

کوچک کردن باسن بدون جراحی - کوچک کردن باسن بدون عمل

 

لازم است برای اینکه به بهترین نتیجه دست یابید این درمان را به صورت پی در پی و با فاصله هر 2 هفته یکبار انجام دهید. برای اینکه به سایز باسن مورد نظرتان پس از کربوکسی تراپی دست یابید بایستی 4 تا 12 هفته حوصله به خرج دهید.

 

مزیت کربوکسی تراپی

از آنجایی که کربن دی اکسید از گازهای طبیعی موجود در بدن به شمار می رود تزریق آن با روش کربوکسی تراپی به بدن نیز مشکلی ایجاد نکرده و عوارضی به بار نمی آورد.

 

 

آر اف 

سیستم آر اف بدون اینکه لازم باشد با بدن بیمار تماس زیادی نیز برقرار کند قادر است چربی های زائد ناحیه باسن را به بهترین نحو ذوب نماید.

در این دستگاه، جهت رفع سلول‌های چربی بدون اینکه آسیبی به بافت‌های سالم مجاور وارد شود از امواج رادیوفرکانسی ثابت شده (RF) استفاده می شود. در نتیجه فرد می تواند پس از مدتی شاهد از بین رفتن چربی ها باشد بدون اینکه لازم باشد در طول درمان درد خاصی را تحمل نماید. هر جلسه درمانی با RF‌ حدود 30 دقیقه طول می کشد.

 

مزایای RF

 • این روش بر خلاف عمل کوچک کردن باسن، چربی ها به صورت دستی و بدون نیاز به ایجاد حتی یک برش انجام می شود.
 • به دلیل اینکه در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی برای حذف چربی ها استفاده می شود، فرد هیچ گونه درد یا ناراحتی را در حین درمان و حتی پس از آن تجربه نخواهد کرد.
 • اگرچه ممکن است در حین انجام آر اف و زمان کوتاهی پس از درمان فرد در ناحیه درمان احساس گرما داشته باشد. مهم این است که دیگر لازم نیست هیچ دوره بهبودی ای طی شود و فرد می تواند بلافاصله پس از درمان به فعالیت های اجتماعی خود بازگردد.
 • افراد در مدتی کوتاه ، تقریبا بین دو تا سه جلسه شاهد کاهش سایز باسن و نواحی چاق پاها خواهند بود، اگرچه نتایج نهایی اغلب پس از گذشت 4 جلسه حاصل می شود.
 • این روش کوچک کردن باسن بدون جراحی ، یک شیوه درمانی کاملا بی خطر است و از طرف سازمان غذا و دارو (FDA) تاییدیه دریافت کرده است.

 

جهت کسب اطلاع از مراکز معتبر کوچک کردن باسن بدون جراحی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 4 میانگین: 4]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هشت =