کوچک کردن باسن به چند روش انجام می شود؟ چه کنیم تا مانع برگشت چربی شویم؟

0 554

 

کوچک کردن باسن یا لیپوپلاستی باسن گاهی اوقات فکر خانم هایی را که به دلایلی همچون وراثت و یا چاقی ناشی از عدم فعالیت، دچار تجمع چربی در ناحیه باسن و در نتیجه دارای باسنی بزرگ هستند را درگیر می کند. چرا که معمولا باسنی زیباست که هم سایز متناسبی نسبت به اندام های دیگر داشته باشد و هم اینکه خوش فرم بوده و متقارن باشد.

 

معمولا این افراد به راحتی و از طریق ورزش منظم و یا رژیم غذایی خاص موفق به کوچک کردن باسن خود نمی شوند. به همین دلیل است که ترغیب می شوند در کنار تغذیه مناسب و ورزش ، روش های جراحی کوچک کردن باسن یا روش های غیر جراحی آن را نیز برای برداشتن چربی های اضافه، امتحان کنند.

 

هر یک از این روشها مزایا و معایب خاص خود را دارند، معمولا پزشک بنا به میزان چربی مازاد در ناحیه باسن و سابقه پزشکی فرد تشحیص می دهد که کدام یک از این درمان ها برای کوچک شدن باسن وی بهترین نتیجه را به دنبال دارد.

 

تکنیک های متفاوت کوچک کردن باسن سعی دارند علی رغم حذف چربی های اضافه در این ناحیه ، بافت چربی را نیز هماهنگ سازند تا فرد به زیبایی اندام مورد نظر خود برسد.

زیبایی باسن برخی اوقات تنها با حدف بافت چربی حاصل می شود و گاهی لازم است در کنار رفع چربی در نواحی ای خاص از باسن، به بخش های دیگر آن چربی اضافه تزریق شود تا نتیجه مورد نظر حاصل گردد.

 

چه افرادی برای روش‌های کوچک کردن باسن گزینه هایی مناسب می باشند؟

 • تمام کسانی که از نظر وزن به ثبات رسیده اند. بنابراین توصیه می شود ابتدا وزن خود را تثبیت کرده و سپس به تکنیک های پزشکی کوچک کردن باسن فکر کنید!
 • خانم هایی که دارای باسنی بزرگ و یا نامتناسب هستند و تمایل دارند فقط چربی باسن آنها کاسته شود، نه چربی دیگر اندام هایشان.
 • افرادی که کاملا سالم هستند و به مشکلاتی نظیر فشار خون بالای کنترل نشده و یا آسم مبتلا نیستند.
 • افرادی که انتظار معجزه و نتایج خارق العاده و بی نقص از عکل کوچک کردن باسن را ندارند.

 

کوچک کردن باسن - باسن کوچک

مزیت کوچک کردن باسن به روش پزشکی

 

زمانی که فرد عمل کوچک کردن باسن را انجام می دهد و خوش فرمی پایین تنه خود را مشاهده می کند انگیزه می گیرد که پس از آن با جا دادن ورزشهای منظم در زندگی اش و مقید بودن به آنها مانع بازگشت دوباره چربی به بدن خود به خصوص در ناحیه باسن شود.

این اتفاق علاوه بر اینکه روز به روز اعتماد به نفس فرد را بیشتر می کند به بهبود کیفیت زندگی و سلامت کامل جسمانی اش نیز کمک می کند.

 

عوارض کوچک کردن چربی باسن

در عمل های کوچک کردن باسن ممکن است به دلایل مانند بی تجربه بودن پزشک تخلیه غیر اصولی و بیش از حد بافت چربی انجام شود که در این صورت احتمال بروز بد شکلی های بیش از اندازه و یا ناهمواری های دفورمیته دور از انتظار است بشکلی هایی که اغلب غیر قابل جبران می باشند.با این حساب لازم است در انتخاب جراح کوچک کردن باسن بسیار هوشیار باشید !

 

انواع روش های کوچک کردن باسن

 

 • تکنیک های جراحی کوچک کردن باسن

 

 • تکنیک های غیرجراحی کوچک کردن باسن

 

 • تکنیک های ورزشی و تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی

 

 

1 . روش های جراحی کوچک کردن باسن

جراحی کوچک کردن باسن نسبت به روش های دیگر لاغر کردن باسن، روشی تهاجمی ، اغلب گران قیمت و همراه با درد و عوارض پس از عمل می باشد. با این وجود اگر این روش ها را به جراحی متخصص بسپاریم می تواند تا حدودی از مشکلات و عوارض آنها کم کند و فرد را به نتیجه دلخواه خود نزدیک تر سازد. انواع روش های عمل کوچک کردن باسن عبارتند از :

 

 • لیپولیز

در این روش از طریق بی حسی موضعی، سوراخهای 1 تا 2 میلی لیتری در پوست ایجاد می شود که از طریق آنها یک فیبر نوری باریکی به زیر پوست می رود و باعث ذوب سلول های چربی می شود. گاهی  چربی های ذوب شده در این روش را به بیرون می کشند و برخی اوقات به آنها دست نمی زنند و سیستم لنفاوی بدن است که باعث دفع آنها می شود. این روش عوارض چندانی ندارد و بیشتر در چاقی های موضعی و خفیف به کار می رود. اما در صورتی که چاقی باسن شدیدتر باشد با استفاده از لیزر، لایه های سطحی چربی را از بین می برند و به کمک ساکشن چربی های عمیق را برطرف می کنند.

 

 • کرایو لیپولیز

این روش با استفاده از تکنیک انجماد بافت به طور کنترل شده، سعی می کند باسن را لاغر کند. طبق تحقیقات هنگام انجماد پیش از منجمد شدن پوست، سلول های چربی دچار انجماد می شوند، کرایو لیپولیز دقیقا از این اصل بهره می برد؛

 

بیشتر بخوانید
عمل لیپوماتیک و 17 سوال رایج درباره آن !!! تفاوت بادی جت و لیپوماتیک چیست؟!

کوچک کردن باسن - لیپوپلاستی باسن

در این روش ناحیه دارای چربی بین دو صفحه فلزی قرار میگیرد و کم کم سرد می شود. سپس چربی اضافه منجمد می شود بدون اینکه پوست منجمد شده و به آن آسیبی برسد. چربی ای که طی این پروسه منجمد می شود، مرده و به مرور از طریق بدن جذب شده و برای دفع به کبد فرستاده می شود. این روش تقریبا 2 ساعت طول می کشد.

 

 • کویتیشن

در این روش از کوچک کردن باسن ، با استفاده از فرکانس پایین ماورای صوت، غشای سلولهای چربی را در معرض امواج فشار و لرزش قدرتمندی قرار می دهند. از آنجاییکه ساختار سلول های چربی قادر نیستند این همه فشار را تحمل کنند، غشای سلول به سرعت می شکند و کم کم به حالت مایع در می آید.

این روش به کسانی توصیه می شود که بافت چربی باسن آنها قطر بیشتر از 3 سانتی متر دارد و تمایل دارند هر چه سریعتر آن را از بین ببرند. ترکیب کویتیشن با روشهای دائمی کاهش چربی باسن نتایجی فوق العاده دارد.

 

 • لیپوماتیک

این روش مشابه لیپوساکشن است با این تفاوت که چربی های زائد را نمی سوزاند و می توان از چربی های برداشت شده توسط لیپوماتیک برای تزریق در جاهای دیگر بدن استفاده کرد. به همین دلیل روشی ایمن تر است و مدت زمان کوتاهتری جهت بهبودی لازم دارد. در این روش پس از بی حسی موضعی یک برش کوچک ایجاد شده و یک لوله به نام کانول که به دستگاه هوای فشرده متصل است را به برش ایجاد شده وارد می کنند، کانول چربی ها به مایع تبدیل شده و همزمان بیرون کشیده می شوند.

از آنجایی که لیپوماتیک مجهز به سیستمی است که پس از حس کردن هر گونه تغییر در تراکم بافت چربی در ناحیه درمان به طور اتوماتیک خاموش می شود خطر برداشت بیش از حد چربی و عوارض ناشی از آن را بسیار کاهش می دهد. لیپوماتیک نیاز به بستری شدن ندارد. و نتایج آن بلافاصله یا نهایتا پس از چند ماه قابل مشاهده است.

 

کوچک کردن باسن - لاغر کردن باسن

 

 • لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن جراح با استفاده از لوله ای فولادی به نام کانول به آرامی وارد لایه های چربی باسن می شود و با جلو و عقب کردن آن جوری که موازی با پوست باشد، سلول های چربی را شکسته و آنها را از طریق پمپ مکش قدرتمندی که به کانول متصل است، تخلیه می کند. معمولا لیپوساکشن را با استفاده از بی حسی موضعی انجام می دهند تا کمترین میزان عوارض را داشته باشد. کوچک کردن باسن با روش لیپوساکشن به طور موثر و قابل ملاحظه ای چربی های زائد را حذف می کند.

بی خطرترین و ساده ترین روش انجام لیپوساکشن، لیپوساکشن تامسنت است که در آن پس از وارد کردن کانلو با بافت چربی ، مایعی به خصوص به نام تامسنت درون بافت چربی تزریق می کنند که از این طریق چربی ها متورم و سفت شده در نتیجه پیوند بین آنها راحت تر شکسته شده و کار جراح برای تخلیه آنها راحت تر می شود.

 

2 . روش های غیر جراحی کوچک کردن باسن

این روش ها، شامل تکنیک هایی است که نسبت به روش قبلی کم تهاجمی تر بوده و عوارض کمتری دارد.

 

 • رادیو فرکوئنسی ( آر اف)

در روش رادیوفرکانسی  با استفاده از دستگاهی مخصوص، فرکانس های رادیویی را به بافت چربی منتقل می کنند تا گرمای زیادی که بدون آسیب زدن به پوست و از طریق همین فرکانس ها به بافت های چربی وارد می شود باعث افزایش خون و پس از آن شکستن و  مرگ طبیعی سلول‌های چربی شود و با تحریک تولید کلاژن،  منجر به سفت شدن باسن نیز گردد. برخی از این سلولها بلافاصله از بین می روند اما برخی از آنها پس از گذشت یک هفته می شکنند. سلولهایی که از این طریق شکسته شده اند به وسیله سیستم لنفاوی بدن دفع می شوند.

مشکل این روش دردی است که بیمار به دلیل احساس گرمای عمیق در بافت چربی و همزمان با آن خنک شدن سطح پوست متحمل می شود البته باید گفت این درد آنقدرها هم غیر قابل تحمل نیست! از طرفی رفع سلولهای چربی را بدون وارد کردن هر گونه آسیبی به عضلات، پوست و یا استخوان انجام می دهد. استفاده از روش آر اف برای کوچک شدن باسن بین 30 دقیقه تا یک ساعت زمان لازم دارد.

 

 • مزوتراپی

در روش مزوتراپی با چندین تزریق در نواحی معینی از بافت چربی با استفاده از سوزن هایی بسیار کوچک سعی می کنند تا میزان چربی اضافه در ناحیه تزریق را کاهش دهند. معمولا تزریق ها هر 2 هفته یکبار و با محلولهایی حاوی ویتامین ها و عصاره های طبیعی  و یا داروهایی به خصوص انجام می شود. این مواد سبب حل شدن چربی ها می گردد و پس از آن چربی های حل شده از طریق غدد لنفاوی بدن جذب شده و به کبد منتقل می گردند تا پس از آن از طریق حرکات طبیعی روده از بدن دفع شوند.

بیشتر بخوانید
لیپوساکشن چیست ؟! برای تناسب اندام ، لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن !

بهترین تعداد جلسات برای دستیابی به نتایج رضایت بخش کوچک کردن باسن با مزوتراپی بین 4 تا 6 جلسه می باشد.

 

کوچک کردن باسن - کوچک شدن باسن

 

 • کربوکسی تراپی

در این روش که معمولا بی خطر است و از نظر تهاجم در کمترین میزان قرار دارد با استفاده از تزریق هایی اندک از گاز کربن دی اکسید در زیر پوست؛ آن هم به اندازه ای که تحت کنترل باشد و مشکلی ایجاد نکند، سعی میکنند تا چربی های اضافه باسن را از بین ببرند. پس از تزریق ، گردش خون بهبود می یابد و مواد مغذی و همینطور اکسیژن به خوبی به ناحیه تحت درمان منتقل می شود و همین امر باعث می شود تا کربوکسی تراپی نتایجی عالی در کوچک کردن باسن داشته باشد.

در این روش نیازی به بیهوشی نیست و عوارض جانبی نیز وجود ندارد چرا که دی اکسید کربن گازی است که بدن نیز به طور طبیعی آن را در خود دارد.

 

 • هایفوتراپی

این تکنیک جدید است و بدین صورت می باشد که ابتدا مایعی به خصوص درون بافت چربی تزریق می شود و پس از آن چربی های موجود در باسن را با استفاده از گرمای شدید تولید شده ناشی از امواج اولتراسوند متمرکزشده با شدت بالا به مایع بدل می کنند. در این روش احتمال اینکه بافت های اطراف آسیب دیده و یا پوست کبود شده و خون لخته شود بسیار اندک است. هایفوتراپی در درمان نواحی فیبری بدن بهترین نتایج را از خود نشان داده است.

تفاوت هایفو با دیگر روش های فرم دهی بدن در میزان تمرکز امواج و شدت آنها می باشد. برای دستیابی به نتایج موثر با استفاده از روش هایفو صرف جلسه ای یک ساعته کفایت می کند.

 

3 . کوچک کردن باسن با ورزش و تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی

همه ما می توانیم با تغییر در نگاهمان نسبت به زندگی به اندام های خود جذابیت دهیم به گونه ای که با تجدید نظر در مورد سبک زندگیمان، سعی در کوچک کردن باسن ، پهلوها، شکم و … داشته باشیم. ما به شما پیشنهاد می کنیم برنامه ای تنظیم کنید تا بتوانید به طور منظم از فعالیت ها و حرکات ورزشی مستمر بهره مند شوید (البته توصیه می شود پس از عمل های جراحی تا مدتی از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید) .

 

لاغر شدن باسن - کوچک شدن باسن

از طرفی سبک زندگی خود را تغییر داده و تا حد امکان به سراغ فست فودها ، شیرینی جات، غذاهای چرب و یا حتی خوراکی های پر نمک نروید و البته اندکی حوصله به خرج دهید! در این صورت است که می توانید با کمترین میزان هزینه، بدون هیچ گونه عوارض و خون و خونریزی ای علاوه بر اینکه به باسنی خوش فرم با چربی متناسب دست یابید می توانید حال زندگی تان را نیز خوب کنید.

 

برای اینکه مانع بازگشت چربی به باسن خود شوید توصیه های زیر را جدی بگیرید !

بدیهی است که پس از انجام روش های جراحی و غیر جراحی کوچک کردن باسن، چربی های موجود حذف می شوند اما این به معنای عدم ایجاد دوباره چربی در ناحیه باسن نیست. به همین دلیل پیشنهاداتی داریم تا با پیروی از آنها مانع بازگش چربی باسن شوید.

 

 غذاهای سالم بخورید

تا حد امکان از مصرف غذاهایی مثل برنج، نان، پاستا ، شکر و چربی های اشباع شده خودداری نمایید. بهتر است به جای آنها مصرف میوه جات، سبزیجات ، پروتئین و چربی های سالم و ضروری را افزایش دهید.

 

هیچ یک از وعده های غذایی خود را حذف نکنید

سعی کنید صبحانه ای مغذی و سرشار از انواع ویتامین ها را برای خود تدارک ببنید تا مانع گرسنه شدن و به دنبال زیاده خوری شوید. بعه علاوه هرگز ناهار یا شام را به بهانه های مختلف حذف نکنید. بهتر است اگر امکانش را دارید به جای 3 وعده غذا، از 5 وعده آن هم با میزان مصرف کمتر غذا استفاده کنید.

 

به اندازه کافی مایعات بنوشید

مصرف 8 لیوان آب در روز می تواند با حفظ نرخ متابولیسم سلامتی  و همینطور کنترل گرسنگی به طرز عجیبی مانع تشکیل چربی ها در بدن شما گردد و همیشه تناسب اندام شما را حفظ کند.

 

هزینه کوچک کردن باسن

به دلیل تنوع در روش های کوچک کردن باسن نمی توان رقمی خاص را تحت عنوان هزینه کوچک کردن باسن در نظر گرفت چرا که این موضوع کاملا به روشی که برای کوچک کردن باسن خود انتخاب کرده اید بستگی دارد. به علاوه اینکه باید در نظر داشت هزینه کوچک کردن باسن در شیراز با هزینه کوچک کردن باسن در موقعیت های جغرافیایی دیگر کشور مثل اصفهان ، تبریز ، مشهد، تهران متفاوت است . از این رو لازم است ابتدا شهر مورد نظر خود و روش مورد نظر را تعیین کنید و بعد در جستجوی هزینه آن باشید.

 

جهت اطلاع از مراکز کوچک کردن باسن و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 4 میانگین: 5]
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 10 =