ماساژ لاغری متد جدید لاغری !! آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود ؟

ماساژ لاغری متد جدید لاغری !! آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود ؟

 

ماساژ لاغری ( ماساژ Kocoon ) یکی از متفاوت ترین و جدیدترین روش هاست که از آن برای لاغر کردن اندام مختلف بدن استفاده می کنند . شاید افراد کمی در رابطه با این روش لاغری و خواصی که در درمان چاقی دارد مطلبی شنیده باشند .

 

اما امروزه در سراسر دنیا درمانگران چاقی بر این اعتقادند که ماساژ درمانی می تواند به تنهایی به عنوان روشی برای کاهش وزن و لاغری به حساب آید و یا به عنوان مکملی برای دیگر روش های لاغری مورد استفاده قرار گرفته و نتایج فوق العاده ای در روند لاغری به نمایش بگذارد .

در این مقاله قصد داریم به روش های مختلف ماساژ جهت لاغری ، مزیت ها ، شیوه انجام آن و مواردی از این دست بپردازیم . با ما همراه باشید .

 

چرا ماساژ لاغری ؟

طبق تحقیقات ، بیش از 80% بانوان بالای 20 سال درگیر سلولیت و یا همان برآمدگی های نقاط بدن می باشند . سلولیت معمولا از تجمع چربی های ناشی از عواملی نظیر عدم فعالیت و کاهش متابولیسم بدن و یا علل هورمونی به وجود می آیند. سلولیت را می توان با رعایت رژیم غذایی همزمان با تمرین های ورزشی منظم بهبود داد با این وجود اگر که همزمان با این کارها از ماساژ درمانی نیز استفاده می شود فرآیند از بین رفتن سلولیت ها بسیار سریعتر انجام می شود .

دلیل این امر این است که ماساژ درمانی با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن ، چربی های اضافه را با سرعت بیشتری آب کرده و از بین می برد.

اموزش تصویری ماساژ لاغری - عوارض ماساژ لاغری

 

ماساژ لاغری چیست ؟

در فرآیند ماساژ برای لاغری بر روی فرد تکنیک‌های متفاوتی که شامل انواع مالش ها بسته به ناحیه ای که چربی دارد انجام می گیرد . این متد ها با شکستن چربی ها و جابه جا کردن آنها سبب می شوند تا از میزان سلولیت جایی چربی‌ها کاسته شود .

علاوه بر این به دلیل تحریک غدد لنفاوی در طول فرایند ماساژ ،‌خون رسانی به بدن نیز افزایس می یابد و این امر می تواند به بهبود روند کلی بدن منجر شود . معمولا برای انجام ماساژ می توان از دستگاههای خانگی ماساژ لاغری بهره بردو یا در صورت تمایل به کسب نتایج مطلوبتر و البته تخصص تر ، می توانید به مراکز تخصصی ماساژ مراجعه کنید.

 

معمولا در کدام ناحیه از بدن سلولیت تشکیل می شود ؟

سلولیت در بدن خانم ها بیشتر در نواحی ران ، کمر ، شکم ، باسن و دور کمر . مفصل رانها اتفاق می افتد . اما در آقایان بیشتر شاهد سلولیت در نواحی دور کمر ، قفسه سینه و پاها هستیم . دلایل بروز سلولیت را می توان ناشی از  شیوه اشتباه زندگی چه از نظر عدم فعالیت ورزشی و چه از نظر عادات بد غذایی و همینطور کاهش میزان متابولیسم بدن و یا حتی دلایل هورمونی دانست.

 

معمولا در چه سنینی بیشتر شاهد بروز چاقی هستیم ؟

به وجود آمدن چربی های سطحی در نواحی شکم ، ران و باسن و نواحی دیگر بدن می تواند به مرور منجر به تولید سلولیت و در نهایت چاقی شود . معمولا در در بازه سنی 20 تا 30 ساله بروز اتفاقات خاصی در بدن سبب می شود تا  میزان کار متابولیسم بدن در این سنین کاهش یافته و به دنبال آن از مقدار چربی‌های ماهیچه‌ای و قهوه‌ای نیز کاسته شود . در نتیجه این اتفاق  چربی های به مرور در بدن افزایش پیدا می کنند .

برای اینکه بتوان این چربی ها را کنترل کرد لازم است هم رژیم غذایی درستی در پیش گرفته شود و هم اینکه در این محدودی سنی ورزش را در اولویت فعالیت های زندگی مان قرار دهیم . با این وجود گاهی نمی توان تنها با این دو روش به مقابله با چربی های به وجود امده پرداخت چرا که این چربی ها در برخی از نقاط بدن مثل ران های بیرونی و داخلی به حدی مقاوم اند که کاری از ورزش و رژیم های عادی برای حذف آن بر نمی آید در این صورت بهتر است از روش های درمانی نظیر ماساژ نیز برای حذف چربی ها و لاغر شدن کمک گرفت .

 

ماساژ برای لاغری چه مزیت هایی دارد ؟

  1. می تواند دور شکم ، دور کمر ، ران ها و دیگر اندام بدنمان را به فرمی که دوست داریم شکل داده و بهبود بخشد .
  2. با کاهش دادن سلولیت های تشکیل شده در اثر تجمع چربی ها ، به افزایش زیبایی و یکدستی پوست کمک می کند .
  3. قادر است گردش خون را تحریک کرده و از این طریق روند بدن را بهبود دهد .
  4. این ماساژ می تواند ، به بالا بردن سطح انرژی بدن نیز کمک کند .

اموزش تصویری ماساژ لاغری - ماساژ لاغری

 

به خاطر بسپارید که :

ماساژ جهت لاغری در کنار دو عامل دیگر است که می تواند نتایجی رضایتبخش و فرم متناسب اندام ها را به دنبال داشته باشد :

این دو عامل انجام روزانه فعالیت ها ورزشی و همینطور در نظر گرفتن یک رژیم غذایی سالم و بدون چربی زیاد می باشند .

 

برنامه ماساژ در مراکز ماساژ درمانی

معمولا برای دستیابی به لاغری سریعتر و اینکه بتوان هر چه زودتر انداممان را روی فرم آوریم لازم است جلسات ماساژ درمانی را بین 5 تا 10 جلسه به صورت مستمر دنبال کنیم . معمولا در هر یک از این جلسات ، درمانگر شما بر روی نواحی ای که در مقابل ورزش و رژیم غذایی مقاوم بوده اند ماساژهای به خصوصی انجام می دهد .

بیشتر بخوانید
لاغری موضعی با 15 راهکار به روز دنیا!! کدام روش بهترین روش لاغری موضعی است؟!

 

نحوه انجام ماساژ لاغری

معمولا برای انجام این مدل ماساژ  2 راهکار وجود دارد :

 

1 . یا اینکه به مراکز ماساژ درمانی مراجعه کنید .

قیمت ماساژ لاغری با این راهکار در کوتاه مدت کم است . با این وجود در برخی از افراد نیاز است که این کار طی چند مرتبه انجام  شود که در آن صورت ، قیمت ماساژ لاغری بالا می رود . علاوه بر این بسیار مهم است که در این مورد جستجو کرده و یک مرکز ماساژ معتبر را بیابید . در نظر داشته باشید که بهترین ماساژورها ، فیزیوتراپیست ها می باشند .

 

2 . یا خودتان از دستگاههای ماساژور استفاده کنید .

این راهکار می تواند با صرف هزینه ای اندک انجام شود . اما انجام ماساژ لاغری در خانه ، حرفه ای نیست چرا که باید در مورد نواحی ای که سلولیت دارند ، شیوه ماساژ ، میزان فشار و مواردی از این دست تخصص و مهارت داشته باشید . در غیر اینصورت ممکن است هم دچار عوارض ماساژ لاغری شده ، درد بکشید و هم نتایج مورد نظرتان را کسب نکنید.

 

عوارض ماساژ لاغری در صورتی که از روی مهارت انجام نشود :

  • ماساژ نواحی ممنوعه برای ماساژ مثل نواحی سرطانی ، نواحی دارای التهاب عفونی بافت نرم و یا التهاب عروق لنفاوی . در صورتی که این اتفاق بیفتد ، ممکن است سرطان و عفونت به بخش های مجاور و حتی خون نیز راه پیدا کند !!
  • از دیگر عوارض ماساژ لاغری که به صورت ناشیانه انجام شود این است که ماساژ بر روی نواحی ای که دچار ضربه و یا خونریزی گردیده اند به صورت عمقی انجام شود که بسیار خطرناک است .

 

بهترین راه برای انجام ماساژ لاغری

عاقلانه ترین روش برای انجام هر کاری ، انجام آن توسط یک متخصص آن هم در یک مرکز ماساژ لاغری معتبر است ؛ فردی که هم مهارت داشته باشد و هم تجربه کافی . این موضوع در اینجا هم صدق می کند .

از این رو توصیه می کنیم انجام ماساژ را به دست افراد آماتور ، بی تجربه و غیر متخصص نسپارید . چرا که معمولا در نواحی ای که دارای سلولیت است ، فشار بسیار زیادی در حین ماساژ به آنجا وارد می شود . کنترل این فشار به گونه ای که به بدن فرد آسیبی وارد نکند فقط از عهده متخصص ماساژ بر می آید .

 

گام هایی که برای ماساژ لاغری باید در نظر گرفته می شود

ماساژ برای لاغری در چند مرحله انجام می شود :

 

مرحله اول ( آماده سازی برای ماساژ لاغری )

از مهم ترین نکات ماساژ ، محیط آن است که باید ساکت و دور از شلوغی باشد . چرا که در این صورت فرد دریافت کننده ماساژ می تواند با احساس آرامش به نتایج بهتری دست یابد .

ماساژ لاغری - طرز ماساژ شکم برای لاغری

بعد از آن فرد بر روی یک تشک تمیز که با ملحفه بهداشتی پوشیده شده است دراز می کشد . این وضعیت به همراه داروهای معطر گیاهی و موسیقی های بی کلام می تواند آرامش بیشتری به محیط انجام ماساژ و فرد ماساژ گیرنده منتقل کند .

 

مرحله دوم ( ماساژ لاغری پهلوها )

در این مرحله ماساژور از فرد می خواهد که به پشت دراز بکشد تا بتواند پهلوهای وی را ماساژ دهد . برای ان کار ماساژور ، کف دستانش را به روغن مخصوص ماساژ آغشته می کند و به آرامی پهلوها را ماساژ می‌دهد. برای دستیابی به نتیجه بهتر در لاغری پهلوها ، ماساژ این ناحیه حدود ۳ تا ۵ دقیقه ادامه پیدا می کند .

آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود - قیمت ماساژ لاغری

تکنیک به کار رفته در این بخش این است که ماساژور ، سر انگشتان دست راست و چپ را به طور همزمان به بالای ناف رسانده و این بخش را به بهترین نحو ماساژ می دهد . انجام 5 دقیقه ای این حرکت می تواند هم به حذف چربی ها کمک کند و هم اینکه سبب آرامش اعصاب فرد ماساژ گیرنده شود .

 

مرحله سوم  ( ماساژ لاغری ران ها )

در این بخش ، لازم است فرد به پهلو دراز بکشد تا ماساژور بتواند ران‌هایش را ماساژ دهد . برای ان کار ، ماساژور درست مانند مرحله قبل ، کف دستانش را به روغن و یا ژل لاغری آغشته می کند و با شروع از پایین زانو ها ، کم کم و با آرامش به سمت بالای ران حرکت می کند تا بتواند بافت سلولیت موجود در این ناحیه را بشکند و در نتیجه چربی ها آزاد و جابه جا شوند .

تسریع جریان خونی که در نتیجه ماساژ در این مرحله ، در ران های فرد اتفاق می افتد سبب تفکیک سلول های چربی و در نهایت تجزیه آنها می شود . مدت زمانی که برای این مرحله در نظر گرفته می شود هم 3 تا ۵  دقیقه است ، در صورت رعایت این زمان است که ماساژ برای لاغری تاثیر خود را خواهد گذاشت . از مزیت های دیگر این مرحله این است که با ماساژ سموم بدن به سطح پوست هدایت شده و به خوبی از بدن دفع می شود . این امر می تواند کارکرد طبیعی بدن را در راستای سلامتی بهبود دهد .

 

مرحله چهارم ( ماساژ لاغری بازوها )

در این مرحله تمرکز ماساژور بر روی ماساژ دادن بازوهاست . بازوها به خصوص در مورد خانم ها ، محل تراکم چربی زیادی است که در این مرحله به عنوان یک هدف برای لاغری ، ماساژ داده می شود تا سلول های چربی آن از بین برود و فرمی متناسب به خود بگیرد .

بیشتر بخوانید
عوارض کویتیشن لاغری ! نکات مهمی که رعایت آنها از مضرات کویتیشن کم می کند !!

عوارض ماساژ لاغری - قیمت ماساژ لاغری

شیوه ماساژ بازوها بدین صورت است که  ماساژور ، ماساژ را از عضله بازو شروع کرده و به صورت حرکات دورانی به طرف آرنج ، آن را ادامه می دهد . در نتیجه این کار سلولهای چربی بازو آزاد شده و دفع می شوند . برای کسب نتیجه مطلوب در لاغری بازوها باید این تکنیک را به مدت 3 تا 5 دقیقه انجام داد .

 

مرحله پنجم ( ماساژ لاغری برای عضلات پشتی ران )

در این مرحله ماساژور از فرد می خواهد که به پشت بخوابد تا بتواند عضلات ران را از ابتدا تا انتهای آن ماساژ دهد . نحوه ماساژ در این مرحله بدین صورت است که  ماساژور سر انگشتان هر دو دست خود را اغسته به روغن و ژل مخصوص لاغری کرده و سپس با ملایمت عضلات ران تا زانو را ماساژ می دهد . پس ازآن کف یکی از دست ها را بر روی دست دیگر خود قرار می دهد و سعی میکند با حرکاتی دورانی ، فرم ران ها را شکل دهد .

ماساژ لاغری - مرکز ماساژ لاغری

این حرکت علاوه بر اینکه آرامش بخش است ، سبب افزایش جریان خون نیز می شود و در کنار آن به خوبی سلول های چربی ای که عضلات ران را احاطه کرده اند را از بدن آزاد کرده و سبب لاغر شدن این ناحیه می شود .

 

مرحله ششم ( دوش آب گرم )

معمولا در آخر فرآیند ماساژ به دلیل آرامش بخش بودن این کار ممکن است فرد به مدت 10 تا 20 دقیقه کمی بخوابد . اگر این اتفاق افتاده باشد لازم است که بیدار شود و به عنوان مرحله آخر ماساژ ، یک دوش آب گرم بگیرد .

نکته : برای نتیجه بخش بودن ماساز درمانی ، لازم است پروسه ماساژ به مدت 3 یا 4 بار در طول هفته تکرار شود . تنها در این صورت است که فرد می تواند به اندام مورد نظر و خوش فرم خود دست یابد .

 

بهترین روغن ماساژ لاغری کدام است ؟

نمی توان هیچ یک از روغن های ماساژ لاغری را به دیگری برتری داد . اگر هم که می بینید یک مدل روغن محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر روغن ها دارد بیشتر به دلیل تبلیغات محیطی است که توانسته به چشم آید .

در حقیقت هر روغن ، خاصیت ویژه خود را دارد مثلا روغن زیتون مناسب پوست های خشک است در صورتی که روغن بادام برای پپوست های مرطوب بهترین است . و یا مثلا روغن نارگیل و روغن بادام ، بهترین انتخاب ها برای ماساژ سوئدی هستند ، چرا که در این نوع ماساژ لازم است دستها  به راحتی بر روی پوست بدن حرکت کنند .

 

آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود - قیمت ماساژ لاغری

روغن جوجوبا بیشترین نقش را در ماساژ بافت های داخلی اندام بدن دارد چرا که در این نواحی باید روغن ماساژ چسبندگی داشته باشد .  بعضی از روغن ها هم هستند که علاوه بر لاغری می توانند در زیباسازی پوست فوق العاده موثر باشند .

اغلب ماساژورهای حرفه‌ای ، معمولا 2 روغن جوجوبا و نارگیل را حتما در جلسات ماساژ خود استفاده می کنند . شایان ذکر است که برخی از روغن ها لازم است در یخچال نگهداری شود تا کیفیت خود را حفظ کند . برخی دیگر نیز باید فقط به مقداری تهیه شود که استفاده می شود چرا که نمی توان زیاد آنها را نگهداری کرد .

 

در مورد انتخاب مرکز ماساژ لاغری بسیار محتاط باشید :

دوستان توصیه می کنیم که به سادگی ادعاهای سالن های ورزشی ، هتل ها و یا حتی سالن های زیبایی را درباره ارائه خدمات ماساژ نپذیرید یا حداقل سعی کنید در مورد آن بیشتر جستجو کنید چرا که بیشتر این مراکز فاقد مجوز از وزارت بهداشت می باشند .

فرد ماساژ دهنده باید کاربرد صحیح و ممنوعیت های ماساژ آشنا باشد و همینطور بداند چه کند تا باعث بروز عوارض اسکلتی و عضلانی در بدن فرد ماساژ گیرنده نشود .

در برخی موارد ماساژ اشتباه می تواند علاوه بر عوارضی که گفته شد ، مشکلات روحی و روانی و همینطور درد و تشدید بیماری را برای فرد نیز به دنبال داشته باشد .

 

آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود ؟

در مورد طرز ماساژ شکم برای لاغری ، طبیعی است اگر که این سوال برایتان پیش بیاید که واقعا آیا ماساژ شکم باعث لاغری شکم می شود . پاسخ این سوال یک تکنیک باستانی طب چینی است که به شما می گوید آری . در این تکنیک از ماساژ عضلات شکم برای لاغری آن بهره برده می شود .

 

اموزش تصویری ماساژ لاغری - طرز ماساژ شکم برای لاغری

طرز ماساژ شکم برای لاغری بدین شکل است که ابتدا کف دستها را به هم مالیده تا گرم شود . سپس دستها را بر روی شکم فرد که به صورت کامل دراز کشیده است می گذاریم و با حرکاتی دایره ای در جهت عقربه های ساعت از اطراف ناف شروع مکرده و کم کم شعاع دایره را افزایش دهید تا جایی که تمامی حفره شکمی پوشش داده شود .

این کار باید 2 مرتبه در روز انجام شود : 1 بار پیش از صبحانه و 1 بار پیش از خواب .

با انجام این حرکت به صورت مرتب و هر بار به مدت 2 تا 4 دقیقه شکمی لاغر و خوش فرم خواهید داشت .

 

 

برای کسب اطلاع از مراکز معتبر ماساژ لاغری و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید . 

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام 

 

چند امتیاز می دهید؟
[تعداد: 4 میانگین: 3.8]
نظرتان را بنویسید
دیدگاه
نام
ایمیل

نوزده + 4 =