راهکارهای لاغری با 4 سبک مختلف!! راز درمان با راه های لاغری و تداوم آن چیست؟!

راهکارهای لاغری با 4 سبک مختلف!! راز درمان با راه های لاغری و تداوم آن چیست؟!
چکیده این مطلب : انتشار :آگوست 24, 2019بدون دیدگاه

 

  راهکارهای لاغری می تواند در درمان چاقی معمولی و یا مزمن راهگشا باشد . البته این به شرطی است که در درجه اول از راه های لاغریاستاندارد و بی خطر استفاده شود و بعد از آن ، با جدی گرفتن راهکارهای لاغری و متعهد بودن به انجام منظم و به اندازه آنها ، بتوان بهترین نتیجه را از آن کسب ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

راهکارهای لاغری می تواند در درمان چاقی معمولی و یا مزمن راهگشا باشد . البته این به شرطی است که در درجه اول از راه های لاغریاستاندارد و بی خطر استفاده شود و بعد از آن ، با جدی گرفتن راهکارهای لاغری و متعهد بودن به انجام منظم و به اندازه آنها ، بتوان بهترین نتیجه را از آن کسب کرد .

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که از چاقی و اضافه وزن خسته شده اند ،‌ با ما همراه باشید تا با مطالعه این مقاله با انواع روشها و راه های لاغری که می تواند نتایج اثر بخشی را برای شما به دنبال داشته باشد ، آشنا شوید .

 

به خاطر داشته باشید :

در صورتی که راهکارهای لاغری به مدت محدود انجام شود ، طبیعی است که پس از مدتی فرد دوباره به وزن قبلی خود باز می گردد ( به دلیل بی توجهی ، برای 80 درصد افراد پس از لاغر شدن ، چاقی دوباره اتفاق افتاده است).

بنابر این راز لاغری مداوم پس از درمان ، پیگیری های مداوم راهکارهای لاغری موجود می باشد که از مهم ترین این راهکارها پس از درمان لاغری ، از طریق ورزش و حفظ نتایج لاغری با رعایت رژیم غذایی می باشد .

 

دلایلی که باعث می شود افراد به دنبال راهکارهای لاغری باشند :

چاقی نه تنها سبب می شود که با افزایش وزن تحرک و انجام فعالیت های روزانه برای فرد مشکل شود ، بلکه تناسب اندام و زیبایی بدن فرد را از بین می برد و همین می تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در فرد شود .

راهکارهای لاغری - راه های لاغری

علوه بر این چاقی عاملی است که می تواند فرد را مستعد ابتلا به بیماری های خطرناکی نظیر فشار خون بالا ، دیابت ،‌ چند مدل سرطان مثل سرطان پستان ، همینطور بیماری های مختلف قلبی کند .

در کنار همه اینها فردی که به دنبال یافتن راهکارهای لاغری است احتمالا از محدود شدن فعالیت های فیزیکی اش و در نتیجه کمرنگ شدن روابط اجتماعی اش رنج می برد و از این رو به دنبال حل این مسئله و بهبود سلامت فیزیکی ،‌اجتماعی و روانی خویش می باشد .

 

راه های لاغری در حالت کلی ترکیبی است از :‌

 1. اولا اصلاح شیوه زندگی و رفتارهایی نظیر تغذیه ، خواب و فعالیت فیزیکی
 2. ثانیا انتخاب یک متد درمانی مناسب توسط پزشک و اعمال آن بر روی سلولیت ها و چربی های اضافه بدن فرد

 

راهکارهای لاغری به 2 گروه تقسیم می شوند :

معمولا راهکارهای لاغری بر اساس میزان و نوع تاثیری که بر روی سلول های چربی می گذارند به 2 گروه تقسیم می شوند :

 

1 .  تاثیر بر سلولهای چربی از طریق کاهش اندازه آنها

یک دسته از راهکارهای لاغری بدون اینکه تغییری در تعداد سلول های چربی ایجاد کند ،‌ اندازه این سلول ها را کوچکتر می کند . از جمله این روش ها می توان به مواردی مانند ورزش ، انواع رژیم غذایی ،‌ جراحی هایی که به کاهش وزن منجر می شود ( مثل کاهش حجم معده با بالون و یا حلقه) و یا جراحی کاهش طول روده ها ( مثل عمل بای پس)

نکته : در این روش ها ، همچنان استعداد چاقی در فرد باقی می ماند و برای حفظ نتایج باید روش درمانی دائما پیگیری و تکرار شود چرا که این روشها برگشت پذیر محسوب می شوند.

راهکارهای لاغری - راه های لاغری

2 . تاثیر بر سلولهای چربی از طریق کاهش تعداد آنها

دسته دوم از راهکارهای لاغری ، روش هایی هستند که تعداد سلول های چربی را کم می کنند مانند لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز ، لاغری با RF

نکته : این دسته را می توان جزء  درمان های غیر قابل برگشت به حساب آورد .

لاغری شکم با سشوار - لاغری با وردنه

 

انواع راهکارهای لاغری

راه های لاغری را می توان به 4 دسته کلی تقسیم کرد :

 • لاغری موضعی با جراحی
 • لاغری موضعی بدون جراحی
 • ورزش لاغری
 • رژیم غذایی لاغری

 

 

1 . لاغری موضعی بدون جراحی

امروزه متخصصان لاغری به دنبال پیشرفت تکنولوژی در جستجوی روش هایی هستند که بدون استفاده از روش های تهاجمی و جراحی و با کمترین میزان عوارض ، چربی های اضافه را از بین ببرد و با کاهش وزن ،‌ فرد را به تناسب اندام برساند .

از رایج ترین راهکارهای لاغری بدون جراحی ، متد های کاهش چربی بر پایه درجه حرارت نظیر آر اف (RF) ، لیزر و همچنین تکنیک های اولتراسوند می باشد .

هر یک از راه های لاغری بدون جراحی ممکن است برای کارکردی متفاوت به کار بروند ؛ به عنوان مثال روش های حذف چربی با لیزر بیشتر برای حذف لاغری موضعی شکم و آن هم بدون اینکه به سلول های مجاور چربی آسیبی وارد شود کاربرد دارد . به علاوه اینکه می تواند سبب کلاژن سازی و سفت شدن پوست نیز بشود . از طرفی متد اولتراسوند برای حذف چربی ها از گرما استفاده می کند و این کار را به روشی پیچیده انجام می دهد .

وازلین برای لاغری - لاغری با وردنه

در حالت کلی رایج ترین دستگاه های حال حاضر برای لاغری در ایران مواردی نظیر هایفولیپولیز ،‌ پرسوترتراپی ، شاک ویو ،‌ LPG ، مزوتراپی ، آر اف ، ‌کرایولیپولیز و امثال اینها می باشد .

 

2 . لاغری موضعی با جراحی و برداشت چربی

معمولا لاغری از طریق روش های جراحی ، تکنیکی موثر و برگشت ناپذیر است ، اما در عین حال نباید عوارض بی شمار این راهکار های لاغری را نیز نادیده گرفت . از جمله روش های لاغری با جراحی می توان موارد زیر را نام برد :

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی باسن چرا پر طرفدار است؟ انواع عمل زیبایی باسن و هزینه آن !

لیپوساکشن :

لیپوساکشن یکی از روش های موثر لاغری موضعی با جراحی است . این روش می تواند به تنهایی و یا در کنار دیگر روش ها ، چاقی موضعی را برطرف نماید . لیپوساکشن نزدیک به 20 سال است که با برداشت چربی شکمی سعی در برداشت چربی ها لاغری افراد دارد . با این وجود در طول این سالها دستگاههای لیپوساکشن و شیوه انجام آن نیز پیشرفت خود را داشته اند . لیپولیز بیشترین پیشرفت لیپوساکشن محسوب می شود .

 

وازلین برای لاغری - لاغری با وردنه

با تمام پیشرفت هایی که لیپوساکشن داشته است اما همواره تمامی جراحان به یک اصل مهم در مورد لیپوساکشن معتقدند آن هم این است که به هیچ وجه نباید به لیپوساکشن به عنوان روشی برای کاهش وزن حساب باز کرد .

 

کشیدن چربی شکم یا ابدومینوپلاستی :

در این روش از راه های لاغری و کاهش چربی شکمی ،‌ درست مثل سزارین اما کمی طولانی تر ، برشی در ناحیه تحتانی شکم ایجاد می شود . سپس از طریق این برش ، چربی های جداره شکم  و اطراف ناف و پوست های اضافی احتمالی در آن ناحیه برداشته می شود .

طی ابدومینوپلاستی ، عضلات جداره شکم که در نواحی خط وسط و بالا و پایین ناف شل شده اند ( این شل شدگی بیشتر در خانم هایی با چند بار حاملگی دیده می شود ) ، دو مرتبه ترمیم می شود .

 

ترکیب روش های لیپولیزر و لیپوساکشن :

این روش از راه های لاغری بیشتر برای افرادی به کار می رود که در نواحی بالای شکم و پهلوها دچار چاقی موضعی هستند و به علاوه قسمت پایینی شکم آنها حالت افتادگی پیدا کرده است . ترکیب دو روش لیپولیزر و لیپوساکشن در مورد این افراد می تواند نتایج مطلوبی را نتیجه دهد .

 

3 . ورزش لاغری روش سوم راهکارهای لاغری

ورزش برای لاغری که یکی از مفرح ترین راهکارهای لاغری به شمار می رود ، در صورتی که به طور منظم انجام شود به شکلی که حالت عادت به خود بگیرد می تواند همزمان با رعایت رژیم غذایی به عنوان بهترین روش برای لاغری و رفع چاقی متوسط و غیر مزمن به کار رود .  از بهترین تکنیک ها و راه های لاغری با ورزش عبارتند از :

 

ایروبیک :

یکی از راهکارهای لاغری ، ورزش لاغری ایروبیک می باشد . همانطور که می دانید این روش هم شما را لاغر می کند و هم شاداب . از این رو ایروبیک ورزش مورد علاقه خانم ها به شمار می رود .

راهکارهای لاغری - راه های لاغری

در ایروبیک حرکان متعددی با سرعت و تحرک بالا انجام می شود به علاوه اینکه اکثر حرکات کششی هستند و می تواند در راستای کاهش وزن و در نتیجه تنایب اندام بسیار کمک کننده باشد . به علاوه در این حرکت تمامی اندام های بدن درگیر می شود و ضربان قلب نیز به شدت افزایش می یابد ، این موارد سبب می شود تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند و در نتیجه به مرور چربی سوزی اتفاق بیفتد .

بهتر است برای لاغر شدن و همچنین پیدا کردن روحیه خوب ، ایروبیک را هفته ای 3 تا 4 بار و هر مرتبه به مدت یک ساعت انجام دهید .

 

دوچرخه سواری :

دوچرخه سواری به عنوان یکی از راه های لاغری کوتاه مدت ، هم شما را ورزیده می کند و هم به تناسب اندام تان کمک می کند . به عبارتی می توان گفت رکاب زدن طی دوچرخه سواری دشمن چربی اضافه و چاقی است .

می توان برای دوچرخه سواری از دوچرخه های ثابت باشگاه استفاده کرد و یا اینکه به صورت لذتبخش تر آن را در پیست های مخصوص این کار انجام داد . معمولا با یک ساعت دوچرخه سواری می توانید کالری زیادی بسوزانید . به علاوه رکاب زدن سبب می شود تا عضلات ران و پا نیز تقویت شده و خوش فرم شوند و هم اینکه می تواند چربی های شکمی را از بین ببرد .

 

پیاده روی :

پیاده روی علاوه بر اینکه در مدت کوتاهی باعث کاهش وزن و متعادل شدن وزنتان می شود ،‌ می تواند به سرزندگی و شادابی شما نیز بیانجامد . بهتر است برای دستیابی به نتایج بهتر ، حداقل هفته ای 3 بار پیاده روی کنید .  بهترین زمانی که برای هر بار پیاده روی در نظر می گیرد باید یک ساعت مداوم باشد .

 

راهکارهای لاغری - راه های لاغری

روش مناسب پیاده روی این است در ابتدای هر بار پیاده روی ،‌آرام راه بروید تا زمانی که حس کنید ضربان قلبتان کمی بالا رفته است ، پس از آن باید قرم را تند تر بردارید . کم کم و روز به روز سریع راه رفتن را به دویدن تبدیل نمایید در حدی که عرق کنید . عرق کردن نشانه خوبی است که به شما می گوید که در حال سوزاند کالری و کاهش وزن هستید !!

 

بسکتبال :

این ورزش لاغری هم می تواند در عین مفرح بودن می تواند سبب چربی سوزی ، کاهش وزن و تناسب اندام تان نیز شود . علاوه بر این می تواند سبب افزایش قد نوجوانان شود .

از اثرات جالب بسکتبال افزایش اعتماد به نفس در افرادی است که آن را انجام می دهند . همچنین می تواند استخوان ها را قوی و محکم سازد و برای افرادی که این ورزش را به صورت حرفه ای انجام می دهند حتی تقویت سیستم ایمنی بدن را نیز به دنبال داشته باشد و آنها را در مقابل انواع بیماری ها و عفونت ها محافظت کند .

 

طناب زدن :

این کار در عین کم هزینه و به صرفه بودن ، هم چربی ها را می سوزاند و هم خلق و خو و روحیه تان را عالی می کند . طنلب زدن در واقع از محبوب ترین حرکات ورزشی به شمار می آید که می تواند عملکرد سیستم قلبی – عروقی بدن را نیز به طرز فوق العاده ای بهبود دهد .

بیشتر بخوانید
عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !

 

لاغری شکم با سشوار - لاغری با وردنه

گفتنی است که 10 دقیقه طناب زدن معادل 30 دقیقه دوی آرام ، می تواند در چربی سوزی و لاغری دخالت داشته باشد.

 

بالا و پایین رفتن از پله ها :

می توان این روش را به عنوان یکی از انواع ورزش برای لاغری به شمار آورد . ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که این روش به زانوهایم آسیب نمی رساند. در پاسخ باید گفت که در صورتی که مشکلات کمردرد و زانو درد ندارید ، بالا و پایین رفتن از پله ها نمی تواند آسیبی به شما برساند .

با بالا و پایین رفتن از پله ها عضلات تنبل بدن فعال شده و کم کم شروع به کالری سوزی می کنند . هنگامی که از پله ها بالا می روید در حقیقت خلاف جاذبه زمین عمل می کنید و این دقیقا شبیه به راه رفتن در آب است که می تواند کالری زیادی را بسوزاند و عضلات شما را قوی تر سازد . استفاده ازاین تکنیک می تواند در بازه زمانی کوتاهی میزان زیادی از کالری بدن شما را بسوزاند و سبب شود که وزن کم کرده و لاغر شوید . با این وجود بهتر است همزمان با این کار از ورزش های دیگری استفاده نمایید تا خم و راست شدن های مداوم پاهایتان را که در این حرکت اتفاق می افتد جبران نمایند .

 

شنا :

این روش از سری راه های لاغری نیز بسیار لذتبخش و همراه با تناسب اندام و سلامتی است . در صورتی که شنا مداوم و با برنامه ریزی باشد ،‌ سبب ورزیده شدن اندام و زیبایی خواهد شد . به علاوه اینکه فرد کمتر به بیماریهای مرتبط با اسکلت و استخوان دچار خواهد شد .

بهترین سبک شنا برای لاغری و تناسب اندام ، شنای قورباغه است . چرا که در این روش ، تمام اندام بدن از سر و گردن گرفته تا دست ها و پاها درگیر شده و فعالیت دارند . از طرفی انجام این حرکات در آب اتفاق می افتد و همین امر می تواند سبب صرف انرژی زیاد و کاهش چربی اضافه شود .

وازلین برای لاغری - لاغری با وردنه

دقت کنید شنای قورباغه می تواند خیلی زود شما را خسته کند ، از این رو بهتر است در ابتدای کار و در صورتی که عادت ندارید ،  زیاد به انجام آن اصرار نداشته باشید ، بلکه آرام آرام و پس از جلسات تمرینی متعدد ، سعی کنید به دفعات و ساعاتی که صرف شنای قورباغه می کنید بیفزایید تا نتایج مد نظرتان به مرور حاصل شود .

از دیگر روش های ورزش برای لاغری که سبب می شود کالری زیادی بسوزانید و در نتیجه لاغر تر شده و خوش اندام شوید می توان به تکواندو ، رقصیدن و استفاده از وزنه ها اشاره کرد .

 

4 . رژیم غذایی لاغری از دیگر راه های لاغری

هر سال افراد بسیاری به دنبال کاهش وزن ، انواع رژیم های لاغری را انتخاب کرده و به آنها عمل می کنند  فرد چه به دنبال کاهش وزن باشد و یا رژیم را فقط برای بهبود عمکرد بدن و سلامتی اش انتخاب کرده باشد ، ممکن است به دلیل تفاوت در رژیم های غذایی دچار سردرگمی کند . از این رو بهتر است در ابتدا یک سری اصول را در رژیم غذایی در نظر گرفت و بعد با توجه به هدف یکی از این رژیم ها را انتخاب نمود .

با این همه ، یکی از بهترین های رژیم غذایی لاغری ،‌ رژیم غذایی حجمی است . این رژیم نه تنها هدف رفع چاقی را محقق می کند بلکه می تواند ارزش های غذایی را نیز به خوبی حفظ نماید .

تمرکز این راهکار لاغری با رژیم که توسط باربارا رولز استاد تغذیه دانشگاه پنسیلوانیا طراحی شده است بیشتر بر روی دریافت غذاهایی است که انرژی کمی دارند . از جمله این غذا ها می توان به حبوبات ، شیر کم چرب ،‌سبزیجات و میوه هایی که نشاسته ای نیستند اشاره کرد . به علاوه د راین سبک ، مصرف غذاهای پر انرژی به حداقل ممکن می رسد . از دیگر ویژگی های لاغری با رژیم غذایی حجمی طولانی مدت بودن آن است و البته لازم است که همراه با حرکات ورزشی به طور روزانه 30 دقیقه ، اجرا شود . لازم به ذکر است که نتایج این رژیم در صورتی که رها نشود به خوبی پایدار باقی خواهد ماند .

 

نکات کلی درباره رژیم غذایی لاغری که یکی از راهکارهای لاغری است :

 • غذاهایی که در اغلب رژیم های غذایی ، مصرف آنها آزاد است عبارتند از : آب لیمو ، قهوه ، چای ، گوجه فرنگی ، انواع ادویه و سبزیجات ، نوشابه رژیمی ، سالاد با کمی روغن زیتون ، قند ساخارین و اسپارتام

وازلین برای لاغری - لاغری با وردنه

 • غذاهایی که در اغلب رژیم های غذایی ، مصرف آنها ممنوع است عبارتند از : مربا ، شربت ، شکر ،‌انواع شیرینی ، لیمونادها و بیسکوییت ها ، میوه کنسرو شده، کمپوت ، شکلات ها ،‌ کیک ها، کلوچه و همینطور نوشابه و آبمیوه‌های شکر دار

 

نکاتی که رعایت آنها در کنار راه های لاغری به طرز عجیبی می تواند سبب تناسب اندام شما شود :

 • زمانی که غذایی که کشیده اید تمام شد بلافاصله از سر سفره بلند شوید .
 • سر سفره آب ننوشید .
 • برای مصرف برنج سعی کنید از قاشق های موچک استفاده نمایید .
 • به آرامی و با حوصله غذا بخورید .
 • سعی کنید تا حد امکان لقمه هایتان را کوچک بردارید .

نکته :

مراقب باشید که روش های متفرقه نظیر لاغری شکم با سشوار که علمی نیست و حتی می تواند سبب آسیب رساندن به سلامت شما شود را به هیچ عنوان امتحان نکنید و به جای آن به دنبال حرکات ورزشی و رژیم غذایی لاغری باشید .

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید