لیفت ران مناسب چه افرادی است و چطور انجام می شود؟ هزینه جراحی لیفت ران !

لیفت ران مناسب چه افرادی است و چطور انجام می شود؟ هزینه جراحی لیفت ران !
چکیده این مطلب : انتشار :جولای 6, 2019بدون دیدگاه

 

  لیفت ران یا تای پلاستی در واقع همان عمل کشیدن پوست ران و جراحی ران برای لاغری است . با جراحی زیبایی ران پا ، می توان ظاهر ران هایی که به دلیل چربی اضافه و یا افتادگی پوست ، ‌شکل نامطلوبی پیدا کرده اند را بهبود بخشید . به عبارتی پس از لیفت ران می توان در این ناحیه شاهد ظاهری بهتر ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

 

لیفت ران یا تای پلاستی در واقع همان عمل کشیدن پوست ران و جراحی ران برای لاغری است . با جراحی زیبایی ران پا ، می توان ظاهر ران هایی که به دلیل چربی اضافه و یا افتادگی پوست ، ‌شکل نامطلوبی پیدا کرده اند را بهبود بخشید . به عبارتی پس از لیفت ران می توان در این ناحیه شاهد ظاهری بهتر با  پوست محکم تر همراه با فرمی لاغرتر و متناسب بود .

معمولا افتادگی پوست ران به دلیل کاهش خاصیت الاستیته پوست ناحیه ران ناشی از افزایش سن ، کاهش وزن ، بارداری و یا افزایش وزن و یا حتی به دلیل وراثت و ژنتیک فرد ، ‌ایجاد می شود. قابل ذکر است که در صورتی که لیفت ران پا با لیپوماتیک ترکیب شود و به صورت همزمان انجام شود ، نتایج بهتری برای زیباییی ران به دنبال دارد. با ما همراه باشید تا در مورد جزئیات عمل زیبایی ران بیشتر بدانید.

 

داوطلبان لیفت ران پا بهتر است به این نکته توجه کنند که جراحی زیبایی ران پا همان طور که از اسمش پیداست برای فرم دهی و زیباتر کردن ران انجام می شود و هدف آن کاهش وزن نیست !!!

 

از این رو می توان گفت :

لیفت ران بهترین انتخاب برای افرادی است که وزنی ایده آل و ثابت دارند اما تمایل به داشتن ران هایی با ظاهر بهتر و متناسب تر دارند و نمی تواند انتخاب مناسبی برای داوطلبان کاهش وزن باشد.

جراحی زیبایی
جهت تماس شماره شهر خود را لمس کنید
تهران :  8613 075 0912
شیراز : 5393 053 0917

لیفت ران پا برای چه کسانی مناسب است ؟

گزینه های مناسب عمل زیبایی ران عبارتند از :

 • افرادی که ثبات وزنی دارند .
 • افرادی که از نظر جسمی سالم اند و به عبارتی بهتر مبتلا به بیماری ای که در فرآیند جراحی لیفت ران خلل وارد کند ، نیستند.
 • افرادی که دارای ران های خورجینی هستند و یا ران افتاده و شل شده دارند.
 • افرادی که ران های آنها به صورتی نامتناسب ،‌ بزرگتر از بالاتنه شان است.
 • افرادی که دخانیات مصرف نمی کنند و یا مصرف کننده نوشیدنی های الکلی نیستند ، این افراد در صورت ترک مصرف از 2 هفته پیش از روز عمل ،‌ می توانند لیفت ران انجام دهند به علاوه اینکه لازم است تا تکمیل دوران نقاهت نیز از مصرف این موارد ذکر شده خودداری نمایند.
 • افرادی که دارای بافت اضافی نرم در قسمت های ران داخلی و ران خارجی خود هستند.
 • افرادی که به رغم ورزش های منظم و رعایت رژیم غذایی موفق به آب کردن چربی در ناحیه ران نشده اند.
 • افرادی که به دنبال نتایج واقع بینانه هستند و انتظار معجزه ندارند.
 • افرادی که سبک زندگی سالمی را برای خود انتخاب کرده اند و خود را مقید به ورزش منظم و تغذیه مناسب کرده اند.

 

فیلم جراحی زیبایی ران - فیلم لیفت ران

بهترین کاندیدای جراحی مینی لیفت ران

افرادی که فقط در یک سوم ابتدایی ناحیه داخلی ران خود ،‌ به افتادگی و شلی پوست دچار هستند ،‌ مناسب ترین گزینه برای تکنیک اسکار کوتاه (مینی لیفت ران) می باشند. از دلایل افتادگی پوست ران در این افراد کاهش متوسط وزن ،‌ زیاد شدن سن و یا قرار گرفتن در معرض خورشید می باشد.

 

بهترین کاندیدای جراحی لیفت ران

افرادی که با روش هایی خاص نظیر انجام جراحی درمان چاقی ، دچار کاهش شدید وزن شده اند،‌ بهترین گزینه برای تکنیک اسکار عمودی (لیفت ران) به حساب می آیند. دلیل این امر این است که افتادگی ران در این افراد در راستای طول ران اتفاق می افتد.

 

اقداماتی که جراح پلاستیک لیفت ران پیش از عمل انجام می دهد

 1. وضعیت سلامت جسمی و روحی شما توسط پزشک بررسی می شود و احتمال بروز خطرات پس از عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 2. درباره انتظارات شما از نتایج عمل کسب اطلاع می شود و توضیحاتی به شما داده می شود.
 3. قسمت های مختلف بدن شما از نظر اندازه و فرم مورد ارزیابی قرار می گیرد.
 4. به شما روش مناسب درمانی پیشنهاد می گردد.
 5. عکسبرداری های مورد نیاز انجام می شود.
 6. به شما اطلاعاتی درباره نتایج و خطرات احتمالی عمل داده می شود.

 

جراحی زیبایی ران پا - فیلم لیفت ران

 

بهترین سوالاتی که می توانید پیش از عمل زیبایی ران از پزشک خود بپرسید :

بهتر است در جلسه مشاوره احساسات و نگرانی خود را با پزشک در میان بگذارید و نظرات ایشان را بشنوید. به علاوه می توانید جهت اطمینان خاطر ، سوالات زیر را از وی بپرسید :

 • آیا تخصص لازم را در زمینه عمل لیفت ران دارید ؟
 • تجربه چند عمل لیفت ران دارید؟
 • آیا من گزینه مناسبی برای انجام عمل زیبایی ران هستم ؟
 • کجا عمل می شوم و فرایند جراحی چطور و با چه تکنیکی انجام می شود ؟
 • آیا می توانم تصاویر لیپوماتیک ران و لیفت را قبل از عمل و بعد از عمل خود ببینم ؟
 • بهتر است چه اقداماتی پیش از عمل انجام دهم تا نتایج بهتری حاصل شود ؟
 • دوران بهبود من پس از لیفت ران چقدر طول می کشد و چه مراقبت هایی در این ایام لازم است؟
 • نتیجه عمل زیبایی ران من چه خواهد بود ؟
 • خطرات این جراحی چه هستند ؟ و آیا قابل رفع و یا حل شدن هستند ؟
 • در صورت نارضایتی از نتایج چه می توانم بکنم ؟
بیشتر بخوانید
لاغری موضعی با 15 راهکار به روز دنیا!! کدام روش بهترین روش لاغری موضعی است؟!

 

تکنیک های عمل زیبایی ران

عمل زیبایی ران معمولا با 2 تکنیک انجام می شود :

 

 • جراحی مینی لیفت ران

 در این روش اسکاری کوتاه و افقی در کشاله ران ایجاد می شود. این تکنیک تنها باعث بهبود یک سوم ابتدایی قسمت داخلی ران می شود.

 

 • جراحی لیفت ران

در این روش اسکاری عمودی در راستای طول ران به وجود می آید .

 

نحوه انجام جراحی ران برای لاغری

برای عمل زیبایی ران ،‌ ابتدا با روش تزریق وریدی و یا بیهوشی عمومی فرد را بیهوش می کنند . اینکه کدام یک از این روش های برای بیهوشی فرد انجام شود به تشخیص پزشک و با توجه به وضعیت بدنی فرد بستگی دارد .

اینکه در هنگام عمل از چه الگوی برشی استفاده شود بستگی دارد به اینکه چه ناحیه ای قرار است تحت درمان قرار بگیرد، زاویه اصلاح به چه صورت است ، چه میزان اصلاحات لازم است ،‌ بیمار چه خواسته ای دارد و اینکه پزشک چه چیزی را به صلاح می داند. از معمول ترین روشهای ایجاد شکاف ، شکافی رو به پایین در کشاله ران و در نواحی اطراف پشت ران می باشد.

در هر حال پزشک ممکن است یکی از روش های زیر را برای ایجاد شکاف در ران فرد به کار گیرد

 

لیفت داخلی ران

در این روش ،‌ پوست قسمت داخلی ران تحت درمان است که بیشتر مناسب افرادی است که به دلیل کاهش وزن شدید ، دچار شل شدگی و افتادگی پوست ران شده اند. برش هایی که در این تکنیک زده می شود در قسمت داخلی ران و فقط در بخش کشاله ران است به همین علت معمولا جای زخم ها به راحتی در زیر لباس مخفی می شود.

 

لیفت ران - جراحی ران برای لاغری

از جمله عمل هایی که با لیفت داخلی ران انجام می شود می توان لیپوساکشن را نام برد که ممکن است همزمان با لیفت ران ، قبل از آن و یا پس از آن صورت گیرد.

لیفت میانی ران

اغلب پزشکان لیفت میانی ران را تحت بیهوشی عمومی انجام می دهند. در این روش ،‌ هدف رفع افتادگی پوست در بخش فوقانی ناحیه میانی ران است. به همین دلیل برش های که زده می شود از ناحیه جلویی وفوقانی ران شروع شده ،‌ با عبور از ناحیه داخلی ران ،‌به زیر خط بین ران و باسن منتهی می شود .

لیفت خارجی ران

در این روش هدف ناحیه کناری و جلویی ران ها می باشد. به همین دلیل برش های این نوع جراحی در بالای ران زده می شود.

جراحی زیبایی ران پا - فیلم جراحی زیبایی ران

 

پس از انجام لیفت و حذف پوست اضافه این ناحیه ، شکاف ایجاد شده بسته می گردد ، سپس پزشک با ایجاد بخیه عمیق در بافت های زیرین پوست ، سعی می کند علاوه بر پوشاندن شکاف پوست ،‌ ظاهری جدید و مناسب در ران ایجاد کند .

از نکات این جراحی این است که معمولا جراح تلاش می کند تا برش ها را در امتداد خط لباس زیر ایجاد نماید تا امکان پنهان شدن جای زخم ها در زیر لباس وجود داشته باشد.  گاهی این لیفت را همزمان با لیپوساکشن انجام می دهند تا نتایج بهتری حاصل شود. برخی اوقات نیز لیفت باسن همزمان با لیفت خارجی ران انجام می شود.

یکی از مزایای جراحی ران برای لاغری ،‌ سفت تر شدن بافت زیری پوست و تغییر شکل دادن آن به فرمی زیباتر می باشد. به علاوه اینکه پوست را کشیده و دوباره آن را بر روی بافت ران قرار می دهند و در نتیجه ظاهر ران هموارتر و شکیل تر خواهد شد.

 

دوران بهبودی پس از لیفت ران پا

 • پس از جراحی زیبایی ران پا ،‌ محلی که تحت درمان واقع شده است ، ‌پانسمان می شود و احتمالا برای کاهش ورم و التهاب و همچنین حفظ ظاهر ران پس از جراحی ، ‌از فرد خواسته می شود تا گن مخصوص لیفت بدن ( نوارهای الاستیکی ) استفاده کند .
 • گاهی جراح به منظور تخلیه مایعات و خون های جمع شده احتمالی در زیر پوست لوله کوچک و باریکی به نام درن را به صورت موقتی در ناحیه درمان شده تعبیه می کند. این امر تل حدودی خطر ابتلا به عفونت را نیز کاهش می دهد.
 • در صورتی در طول دوره بهبود با نفس تنگی و تغییر در ضربان طبیعی قلب و یا درد در قفسه سینه مواجه شدید بلافاصله پزشک خود را در جریان قرار دهید. ( ممکن است در صورت بروز این علائم نیاز به بستری و درمان های اضافه داشته باشید )
 • در اغلب اوقات فرد پس از گذشت 7 تا 10 روز از عمل لیفت ران ، ‌می تواند فعالیت های اجتماعی و کاری خود را از سر بگیرد.
 • معمولا بخیه ها بین 1 هفته تا 2 هفته پس از جراحی و طی اولین ویزیت با پزشک ،‌ کشیده می شوند.
 • به منظور کاهش التهاب و درد ، داروهای مسکن و ضد التهاب برای فرد تجویز می گردد.
 • اغلب می توان پس از 2 روز از عمل ،‌ دوش گرفت اما تا زمانی که خود پزشک به شما اجازه ندهد نمی توانید دوش آب داغ بگیرید و یا شنا کنید.
 • در بیشتر موارد فرد می تواند 4 تا 6 هفته بعد ،‌ فعالیت های ورزشی یا فیزیکی خود را آغاز کند.
 • معمولا اِسکارهای به وجود آمده ، پس از گذشت مدت زمانی مشخص ، ‌محو شده و یا در چین های طبیعی بدن پنهان می شوند.
 • توصیه می شود تا 2 هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید. در طول این مدت تنها می توان تلویزیون دید ،‌کتاب خواند ، ‌حمام کرد و امثال اینها
 • لازم است که در ملاقات های بعدی تعیین شده توسط پزشک که معمولا در 2 هفته بعد ،‌6 هفته بعد و 6 ماه پس از عمل انجام می شود ،‌ سر وقت در کلینیک حاضر شوید.
بیشتر بخوانید
عمل ژنیکوماستی به چند روش انجام می شود؟ هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران !
دقت داشته باشید که :
رعایت دقیق مراقبت های پس از عمل که توسط پزشک ارائه شده است می تواند علاوه بر دستیابی به نتایج موفق تر زیبایی ران ،‌خطرات و عوارض ناشی از عمل را نیز به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

 

نتایج جراحی زیبایی ران پا

معمولا نتایج لیفت ران مانند بهبود کیفیت پوست و لاغر شدن ران ، بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است با این وجود برای مشاهده نتایج نهایی لازم است چند ماهی تحمل کنید.

در صورتی که فرد سعی کند پس از جراحی ، وزن خود را ثابت نگه دارد نتایج ماندگار و طولانی خواهند بود. با این وجود فرد باید با این واقعیت که برخی از اسکارها احتمالا بر روی بدن باقی می مانند کنار بیاید.

با اینکه در بیشتر مواقع با تنها یک بار جراحی ران برای لاغری می توان نتایج قابل توجه و ماندگاری مشاهده کرد با این وجود در برخی موارد ممکن است تنها یک جلسه یا انجام تنها یک نوع عمل برای درمان کامل کافی نباشد و لازم باشد تا جلسات درمانی بیشتر صورت گیرد و یا همزمان چند عمل دیگر در کنار جراحی لیفت ران انجام شود تا نتایج مطلوب حاصل گردد.

 

بهترین جراح برای لیفت ران - فیلم لیپوماتیک ران

 

پس از لیفت ران ،‌ با تغییراتی که بر روی بخش میانی و داخلی ران صورت می گیرد،‌ ران فرم بهتر و متناسب تری به خود می گیرد و همین امر بر روی تناسب اندام کلی فرد تاثیر بسزایی می گذارد. البته گاهی برای دستیابی به نتیجه ای فوق العاده تر ،‌ همزمان با عمل زیبایی ران ،‌ لیفت باسن و لیپوساکشن قسمت هایی از بدن که چربی اضافه دارند نیز انجام می شود.

 

خطرات و عوارض لیفت ران

جراحی ران برای لاغری مثل هر عمل دیگری بدون عوارض نیست . اینکه فرد این عوارض را به امید رسیدن به نتایج مورد نظر خود بپذیرد یا خیر کاملا به نظر شخصی خودش بر می گردد.

از این رو معمولا پزشک طی یک جلسه مشاوره شما را در جریان عوارض لیفت ران و دیگر جزئیات دیگر این جراحی  قرار می دهد تا شما آگاهانه انجام این جراحی را انتخاب نمایید و مسئولیت اتفاقات آینده را به طور کامل (با فرم هایی که از شما خواسته می شود تا آن ها را امضا نمایید) بپذیرید .

از جمله عوارض و خطرات لیفت ران که ممکن است بروز کند عبارتند از :

 • خطراتی که به دلیل بیهوشی به وجود می آید.
 • احتمال بهبودی زخم ها با سرعتی کند
 • امکان عفونت محل جراحی و یا خونریزی
 • تجمع مایعات در زیر پوست ناحیه درمان شده ( سروما )
 • جدا شدن زخم ها از یکدیگر
 • احتمال بروز عدم تقارن
 • بروز عوارض ریوی و قلبی
 • امکان ترمبوز وریدی عمقی
 • احتمال نکروز چربی یا همان مرگ بافت های چربی موجود در عمق پوست
 • امکان بروز درد مزمن
 • احتمال التهاب و تورم در ناحیه تحت درمان به خصوص در نواحی ای که بخیه زده شده اند
 • امکان تغییر کردن رنگ پوست در ناحیه درمان شده
 • از بین رفتن پوست
 • بروز اسکار و جای زخم های نامطلوبی که به صورت عمودی و بلند می باشند

فیلم جراحی زیبایی ران - جراحی ران برای لاغری

 • تغییر پیدا کردن در حس پوست آن ناحیه و یا حتی بروز بی حسی پوست در این بخش
 • احتمال برگشت پوست به حالت شلی و افتادگی پیش از عمل و نیاز به عمل لیفت ران مجدد و یا جراحی ترمیمی

 

هزینه جراحی لیفت ران

هزینه جرلحی لیفت ران بسته به اینکه لیفت ران با کدام یک از تکنیک ها انجام می شود ، میزان تخصص و مهارت پزشک جراح زیبایی ران و همینطور وسعت ناحیه تحت جراحی و تجهیزات به کار رفته در حین عمل می تواند مبالغی متفاوت باشد. به علاوه هزینه جراحی لیفت ران در تهران با شهرهای دیگری نظیر شیراز ، تبریز ، اصفهان و مشهد یکسان نیست و میزان دقیق آن با مراجعه به کلیلنیک های واقع در شهر مد نظرمان به دست می آید.

با این حال می توان برآورد کرد که هزینه جراحی لیفت ران به صورت تقریبی از 10 میلیون تومان تا 20 میلیون تومان بسته به میزان چربی برداشته شده و یا پوست اضافی ای که جدا شده است، می باشد.

بهترین راه برای برآورد نهایی هزینه جراحی لیفت ران ، حضور در کلینیک و مشاوره با پزشک جراح لیفت ران می باشد.

 

 

جهت اطلاع از مراکز معتبر لیفت ران و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

 

مطالعه بیشتر : جراحی زیبایی تنه و اندام

 

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید