تفاوت لابیاپلاستی با واژینوپلاستی چیست ؟

تفاوت لابیاپلاستی با واژینوپلاستی چیست ؟
چکیده این مطلب : انتشار :آوریل 20, 2018بدون دیدگاه

 

در این مقاله ابتدا به توضیح تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی خواهیم پرداخت و سپس به جراحی زیبایی واژن و روش های آن خواهیم پرداخت. واژینوپلاستی (Vaginoplasty ) چیست ؟ واژینوپلاستی روشی است که هدف آن "سفت کردن " (تنگ کردن) مهبل (واژن) است، که به دلائلی مانند زایمان و یا پیری دچار شل شدن گردیده است. واژن در اثر ضعف عضلات آن ...

کاربر گرامی ، اعتبار شما برای دانلود مطالب اعضای ویژه کافی نیست لطفا ازینجا اقدام به خرید اعتبار نمایید

در این مقاله ابتدا به توضیح تفاوت بین واژینوپلاستی و لابیاپلاستی خواهیم پرداخت و سپس به جراحی زیبایی واژن و روش های آن خواهیم پرداخت.

واژینوپلاستی (Vaginoplasty ) چیست ؟

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن “سفت کردن ” (تنگ کردن) مهبل (واژن) است، که به دلائلی مانند زایمان و یا پیری دچار شل شدن گردیده است. واژن در اثر ضعف عضلات آن دارای گشادی می شود که برای تنگ کردن و ترمیم آن از جراحی واژینوپلاستی استفاده می شود. برخی از جراحان ادعا می کنند که حتی می توانند حساسیت واژن را بالا ببرد. ادعایی که کالج متخصص زنان و متخصص زنان و زایمان (ACOG) آمریکا درحال تحقیق در این زمینه است.  درست است که در این روش جراحی بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، اما جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی، زیادکردن میل جنسی را تضمین نمی کند زیرا میل جنسی، تحریک و ارضای جنسی بسیار پیچیده و مسئله ای شخصی است که وابسته به عوامل احساسی، معنوی و میان فردی است. علاوه بر این، حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت جنسی نمیشود، بلکه به درد منجر می شود.

لابیاپلاستی (Labiaplasty) چیست ؟

لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) نامیده میشود، میتواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی میتواند بر روی لب بزرگ(بیرونی) یا لب کوچک اندام تناسلی زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچکتر کرده و یا تقارن بین آنها را اصلاح کند.

 

تفاوت جراحی ترمیمی با جراحی زیبایی :

برای تصمیم گیری درمورد اینکه واژینوپلاستی انجام دهید یا لابیاپلاستی ، مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیم کننده و جراحی زیبایی را درک کنید. جراحی ترمیمی عملکرد یک عضو از بدن را بهبود میبخشد درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی، آناتومی طبیعی بدن را از نظر زیبایی شناسی تغییر می دهد. بعنوان مثال بینی را در نظر بگیرید: جراح میتواند حفره های داخلی بینی را برای بهبود وضعیت تنفس فرد بازسازی کرده(جراحی ترمیمی) و یا برای بهبود ظاهر بینی شکل آن را تغییر دهد(جراحی زیبایی). این تمایز مهمی است زیرا دانشگاه امریکایی زنان و زایمان، جراحیها و نتایج را برای برطرف کردن مشکلات عملکردی مثل بی اختیاری ادرار ارزیابی می کنند. اما این دانشگاه درمورد جراحی زیبایی واژن بخاطر خطرات و فقدان اطلاعات پزشکی کافی محتاط تر برخورد می کند. بعنوان مثال بعضی عمل های واژینوپلاستی ابتدا بعنوان جراحی ترمیمی برای ترمیم نواقص مادرزادی درصورت بدشکلی واژن ایجاد شد تا دختر بتواند به طور طبیعی ادرار، عادت ماهیانه و عمل جنسی داشته باشد.

جراحی های مربوط به واژینوپلاستی و لابیاپلاستی :

اخیراً واژینوپلاستی جزئی از جراحیهای زیبایی واژن بعنوان «جوانسازی واژن» شده است. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان و زایمان، جراحی های زیبایی خود را با شعارهایی مثل بالا بردن زیبایی و اعتمادبه نفس تبلیغ می کنند. در واقع، اندام تناسلی زنان به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی متفاوتی میتواند داشته باشد که از نظر آناتومی بی اشکال هستند. هیچ شکل مشخصی برای واژن و لبهای آن وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
تزریق ژل به واژن ! روش های تزریق ژل و چربی به واژن

 

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی، یکی از جراحی های زیبایی در بین زنان است که اخیرا با توجه به بالا رفتن دانش مردم از علوم درمانی و راهکارهای زیبایی این جراحی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

با گسترش فن آوری های نوین درمانی و پیشرفت پزشکی، این جراحی نیز تحت تاثیر قرار گرفته و همچنان رو به پیشرفت است ؛

جراحی لابیاپلاستی به اصلاح لابیا ها که همان لب های کوچک و بزرگ بخش خارجی واژن هستند اختصاص دارد.

برخی زنان با مشکلات فرمی و نازیبایی واژن مواجهند و برای جبران این بدشکلی دست به کارهای گوناگونی می زنند که اصولی ترین و اثربخش ترین روش برای زیبایی واژن همین جراحی لابیاپلاستی است.

در کشور ما پزشکان متخصص زنان و زایمان نیز خدمات زیبایی واژن را انجام می دهند. از جراحی زیبایی واژن موسوم به لابیاپلاستی برای اصلاح عدم قرینگی لابیا ها ، تغییر سایز یا کوچک نمودن آنها ، رفع ایرادات فرمی و برطرف نمودن چین و چروک های موجود بهره گیری می شود.

در این جراحی می توان عمل واژینوپلاستی را با هدف تنگ نمودن واژن نیز انجام داد. شایان ذکر است که تصمیم گیری در رابطه با اقدام این جراحی ها وابسته به نظر و صلاحدید پزشک جراح است.

قبل از هر چیز باید بدانید :

 • تیرگی و یا چروک بودن دستگاه تناسلی در برخی افراد ، یک مساله طبیعی است.
 • اندازه لب های تناسلی، به میزان میل جنسی ارتباطی ندارد.
 • نگران نامتقارن بودن لب های تناسلی نباشید، زیرا امری شایع و طبیعی است.
 • هرگز آلت تناسلی خود را با اشخاص دیگر (مخصوصا فیلم های موجود در فضای مجازی) مقایسه نکنید.

در نهایت باید بدانیم ،  بسیاری افراد فکر میکنند شکل دستگاه تناسلی شان “غیر طبیعی” است. در صورتی که طیف شکل دستگاه تناسلی زنان بسیار گستره است و غالبا نیز طبیعی می باشند.

 

روش های جراحی زیبایی واژن :

 • جراحی زیبایی واژن با لیزر
 • جراحی زیبایی واژن با RF
 • جراحی زیبایی واژن با پی آرپی (PRP)
 • جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل به واژن
 • جراحی زیبایی واژن با نخ
 • جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

 

خطرات عمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

انجمن امریکا خطرات جراحی زیبایی واژینال را شامل موارد زیر می داند :
۱- عفونت
۲- تغییرات دایمی احساس جنسی
۳- دردهای ادامه دار
۴- خراش و ازاردگی

 

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی جزو جراحی های ایمن و بی خطر محسوب می شود.

این عمل اگر توسط جراحی حرفه ای و در کلینیک یا مراکز درمانی معتبر انجام شود، بی خطر خواهد بود. پس از این عمل، بدلیل بخیه های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند.

تا سه روز امکان دارد دچار درد و ورم در ناحیه واژن خود شوند که با مسکن ها قابل رفع است. بعد از حداکثر یک هفته به بهبودی کامل دست پیدا می کنند.

پس از حداکثر یک ماه نیز شخص می تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.

 

گشاد شدن واژن

بسیاری از مراجعه کنندگان به مرکز ما علت گشاد شدن واژن را انجام آمیزش های جنسی متعدد می دانند، در صورتی که هیچ تحقیق علمی این موضوع را به اثبات نرسانده است .

بیشتر بخوانید
هزینه عمل زیبایی واژن چقدر است ؟! فاکتور های موثر در هزینه لابیاپلاستی !

 علت  گشادی واژن معمولا انجام زایمان های متعدد طبیعی ، ژنتیک و در برخی از موارد عدم تناسب آلت مرد و واژن زن می باشد.

 

 

علل شلی واژن :

 • آسیب های حین زایمان طبیعی
 • زایمان سخت
 • زایمان طول کشیده
 • چند قلوزایی
 • استفاده از فورسپس و یا روشهای دیگر جهت تسهیل زایمان طبیعی
 • پارگی های ناحیه پرینه
 • یک اپیزیوتومی غلط حین زایمان طبیعی که ممکن است تا رکتوم یا عضلات اسپکنتر مقعد امتداد یابد.

مشکلات گشادی واژن

 • سوزش و خارش واژن
 • بی اختیاری مدفوع
 • بی اختیاری ادرار
 • کم شدن رطوبت واژن

تنگ کردن واژن با نخ یکی از تکنیک های  جراحی زیبایی واژن برای درمان گشادی واژن است .

توضیحات تکمیلی

نویسنده :

حجم فایل مورد نظر :900 مگابایت

پسورد فایل مورد نظر :https://teberooz.com/

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

بهمون نظر بدید